Црна магија

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Даскалос1, 9 јуни 2014.

 1. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  213
  iako ne veruvam vo sueverni raboti no sepak ke dadam odgovor na tvoeto prashanje.
  najdobar nacin da pobedish crna magija ili slicno e da se sprotistavis sama na taa magija i so svojata hrabrost i (duhovna) borbenost. so pozitivnata misla ke ja nateras energijata koja ja jaca magijata da funkcionira vo tvoja polza.i dokolku veruvash vo sudbina vednash prestani i pocni da veruvash vo sebe dokolku magijata mu preci na tvojot uspeh taka najdobro ke dobiesh sila.pominuvaj poveke vreme so onie shto gi sakash i zabavuvaj se za da gi aktivirash pozitivnite raboti vo sebe. a dodeka bajachi i tie slicni na niv samo ke ti zemat pari i ke te ubeduvaat deka ke ti bide podobro ke ti dadat nekoja navodno amajlija i ti ke bides ubedena deka amajlijata ti pomognala a vsusnost povtorno ispagja deka sama si pomognala na sebe so toa sto si se ubedila deka so amajlijata ke ti bide podobro. toa vo naukata se narekuva PAULOV EFEKT koga sami dejstvuvame na okolinata okolu nas preku nasite misli.
   
 2. Grmys

  Grmys

  Член од:
  11 март 2015
  Мислења:
  1.080
  Допаѓања:
  918
  Врабецов има направено самоубиство од досега непознати причини!
  Се шпекулира дека го има оставено жената и дека паднал во депресија!
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mindsweaper

  Mindsweaper

  Член од:
  16 септември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Еве една жена која може да уништува црни магии:
  https://www.alo.bg/4780889
  Mислам дека ова е најзин Viber број ако и се јавувате од МК: 00359895240908
   
 4. peggy

  peggy

  Член од:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  15
  Јас најдов метална пара на рамката од креветот , а веќе подолго време ништо не ми иде, мислејќи дека ми паднала мене чистејќи само ја собрав со лоратче и со останатото ѓубре ја фрлив. Подоцна дознав дека ми е направена магија. Се надевам дека со фрлањето и е далеку од мене ќе се спасам.
  --- Споено дупло мислење, 26 јули 2018 ---
  Ќе те замолам да ми пишеш во пп јас најдов на рамката од креветот ама ја фрлив пошто беше денар и чистејќи го фрлив
   
  На Botko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.339
  Допаѓања:
  29.740
  Не му пишувај, трола он.
   
  На peggy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  367
  Остај го членот под тебе. Познат е по тоа што мисли дека сите околу него се тролови (најверојатно некоја параноја/халуцинација во која гледа астрални битија кои ги доживува како гоблиноидни створења). Дедалус беше запознаен со тие магијски практики, јас му бев чирак едно време - навистина одличен мајстор за окултното.

  Овој чекор ти беше одличен. Тоа е првиот чекор за оттргнување од изворот на магија. За повеќе, мораш да веруваш силно во тоа дека ќе почне да ти оди, само така ќе ја тргнеш лошата енергија што преостанала на твоето астрално тело. Колку помалце веруваш во нејзиното влијание, толку помалку ќе ти влијае. Ако сакаш, можеш да ми пишеш пп, па ќе ти објаснам и подетално некои работи.

  Со лесно.
   
  На Stefan87 и Agda Beata им се допаѓа ова.
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.339
  Допаѓања:
  29.740
  И Botko трола, ни он не веруе у овие работи.
   
 8. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.905
  Допаѓања:
  6.860
  Golema e verojatnosta bas poradi astroloskata postavenost periodov - zatemnuvanje na mesecinata i krvava mesecina i blizinata na Mars, takvata magija koja ti e napravena da e mnogu crna i jaka i da ti nanese ogromna steta.
   
 9. peggy

  peggy

  Член од:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  15
  Taa sigurno stoi poveke vreme moze nekolku meseci i tocno znam koj ja ima staveno ,bidejki nikoj drug nema pristap do mojata soba. Ovie raboti samo bolni luge mozat da go napravat
   
 10. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.905
  Допаѓања:
  6.860
  Da ama sega uste posilna ke bide i mene ne mi e jasno kakvi psihopati postojat so magii sto pravat
   
  На Наќо Скопски му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Inus minus

  Inus minus

  Член од:
  20 септември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Најдовме две парталчиња врзани во чвор и сошиени на два краја на столицата. Столоцата е ван употреба со години. А и чворовите се многуу чудни. Мислења???
   
 12. peggy

  peggy

  Член од:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  15
  полека отпарајте ги и во река фрлете ги , и гледајте ни малце конче да не остане на нив од шиеното , може и нешто да има ставено во чворовите а столицата во канта
   
 13. Maruska21

  Maruska21

  Член од:
  25 септември 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Што мислите за Марија од Петровец? Ќе не прими ли после 14h? Од телот за алишта ми украдоа крпа за лице, пижама и блузон, покрај останатите алишта ги одбрале само тие работи и од тогаш ужасни работи ни се случуваат, нервози, кавги во семејството без причина... не знам дали да си ги поврзам нештата, многу не верував во ова но еве ме снајде и вакво нешто!!
   
 14. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  598
  И јас не верував сѐ додека нешто не почнав да забележувам порано... предмети, бои, капки чуда. Која е таа жена и дали лечи одамна направени магии? Близок роднина се кара со сите, години наназад, дефинитивно нешто му е сторено (многу откривачи на магии го посочувале како жртва без да го знаат лично), сакам да прашам дали може истиот да биде излечен без негово знаење?
   
 15. Maruska21

  Maruska21

  Член од:
  25 септември 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Денес бев кај Марија од Петровец, но ништо конкретно не кажа, демек нешто ни направила блиска особа ама која е не кажа ништо. Што знам што да речам, требало пак да отидеме кај неа, водата да ја испиеме што ни ја даде, ништо конкретно!
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: