Црна магија

Член од
21 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
Дали знаете некој окултист од Македонија кој знае да чисти од црна магија нанесена од професионалец?
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.139
Поени од реакции
1.078
А од кај знаеш дека е нанесена од професионалец?
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Дали знаете некој окултист од Македонија кој знае да чисти од црна магија нанесена од професионалец?
Не, ама знам неколку солидни психијатри.
 
Член од
21 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
Знам шаман еден, друид и еден со тврди дека е Бог. Ќе ви заврши некој од нив работа?
Шаманот би требало да заврши работа, само кажи ми кој е? ако сакаш во порака пиши. Ми треба твое спознание дали е Бел Маг (шаман)
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Шаманот би требало да заврши работа, само кажи ми кој е? ако сакаш во порака пиши. Ми треба твое спознание дали е Бел Маг (шаман)
Шаманот ќе ти заврши работа само ако магијата е нанесена од варлок. Пробај со паладин или прист...
 
Член од
21 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
Да од варлок преоблечен во јагнешка кожа што себе си се нарекува ждрец е нанесена. Пробано е со се што е Свето и не помага
Шаманот ќе ти заврши работа само ако магијата е нанесена од варлок. Пробај со паладин или прист...
[DOUBLEPOST=1402323434][/DOUBLEPOST]Не дај боже да се сретнеш со нив, ако се сретнеш тогаш ќе знаеш за што зборувам :)
Луѓе...свесни сте дека црни магии и врачови и останати глупости всушност не постојат нели? :cautious:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Само Југи можеше да го извади ова чудовиште, посебна карта требаше...се друго е лага.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Шаманот би требало да заврши работа, само кажи ми кој е? ако сакаш во порака пиши. Ми треба твое спознание дали е Бел Маг (шаман)
Нема проблем. Го повикувам @Атеист да го искаже своето стручно мислење.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Оди си на бајачка, има една Маре се вика во Петровец.
Жената ми има многу помогнато.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.286
Поени од реакции
29.760
Јагнешка кожа?
Не знам кој тајер е тоа, некое време не сум во филмот... но секако звучи заебано.

Туку онтопик: сигурно анстејбл афликшн има над клетвите, затоа шаманот не може да ги тргне.


П.С. После години и години... и години... ворлок ФотМ експанзија баш кога апстинирам. :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom