Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Dobro utro Makedonijo zemjo na Makedoncite i ALBANCITE ...

Proslavivte , pievte ... rano e da se otreznite do dushe ...

Vie ne i napravivte steta na Srbija ama ich golem stih uste edna zemja pod pritisok na Zapad i USA priznale Kosovo , NE Vie napravivte samo steta na sebe.... no ne so priznavanjeto direktno nego sto ste poveketo slepi :kesa:

Al koa ke razmislam nekoi se slepi a nekoi idat da se samounistat ...

So ova priznavanje mozam samo da im cestitam na Bugarite i nivnite tajni sluzbi dobro si ja zavrshija rabotata pravejki eden pogoden teren za sevo ova...sto se sluchuva i sto ke se sluchi ... bravo profesionalno napraveno :tv:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ИСТАТА СУДБИНА И НАС ЌЕ НЕ ЗАДЕСИ...!!! АМИН!!!
ДАЈ БОЖЕ!!! ДАЈ БОЖЕ НА ИСТ НАЧИН ДА СЕ ОТЦЕПАТ ПИРИНСКА И ЕГЕЈСКА, ПА И ДА СЕ ОСАМОСТОЈАТ ПОВРЗАНИ СО МАТРИЦАТА ИМ МАКЕДОНИЈА!!! БРАВО ДЕЛИЈА! ПРАВ ПАТРИОТ!
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
srbi
bugari
grci
abe ne zaboravajte deka na ist gospod se molime....
kakvi takvi niv gi sakam mnogu poveke odkolku ...
strumfcinjata.......
i ne mozam seuste da svatam kako nekoj koj se deklarira za MAKEDONEC seuste gi podrzuva vlastite i opozicijaa za toa sto go storija snosti....
власта..како да живееме во еднопартиско општество.што и да одлучи власта дека треба да се изгласа, може сама да го изгласа пошто има 61 глас+гласовите на ДУИ..ете ти нов закон или некоја нова резолуција, т.е.некоја нова глупост `за да трајно се зачува мирот на Балканот`.пфф, мижи Асан да ти баам.кој може да гарантира траен мир на Балканот?тука отсекогаш се воделе војни, со оружје, со зборови.или некој се заканил па вчера мораа така да гласаат?
 
Член од
31 август 2008
Мислења
231
Поени од реакции
1
Со извинение на неколкумина...

Има ли македонци во Македонија???
abe strumfu...
kolku i da ne va sakam edno moram da vi priznaam ....
mnogu ste posposobni od nas,,,BRAVO VI...
AH kamo i nie da imame takvi vodaci kako vasite...
 
N

n/a

Гостин
Добро е што сите веќе знаеме дека ти немаш чест, па нема да те држиме за збор. :smir:
Смешно !
Хахаха.... LOL
-партискиот `војник` (ја ебам ја таа партија што има такви војници) што цело време беше на линија со штабот и ги предаваше работите
-ултимејт другарот што зад грб...
-бугароспасителот
итн...
се дрзна да напише два три реда и да спомнува чест.
Па тоа е категорија што ти од старт,од роџење си ја немал бе... мргуш!
Ај ходи там козировај.
На ти куче...на:
http://uk.youtube.com/watch?v=I_ao4MvUboE
:drk::drk::drk:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
abe strumfu...
kolku i da ne va sakam edno moram da vi priznaam ....
mnogu ste posposobni od nas,,,BRAVO VI...
AH kamo i nie da imame takvi vodaci kako vasite...
Кои "вас"??

Ко второ, нели бевме глуп народ, не-еманципиран, ваков таков, што ти ја знам што, сеа ми викаш дека сме способни??

Него..батали тоа..

На следниот попис, запиши се тоа што си, не македонец :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
abe strumfu...
kolku i da ne va sakam edno moram da vi priznaam ....
mnogu ste posposobni od nas,,,BRAVO VI...
AH kamo i nie da imame takvi vodaci kako vasite...
Не бе, нашите водачи се Ахмети, Тачи... со кои кур си игравте до вчера, јас мислам друго е не ќе е до нашите водачи.
И да, од вас србите сме многу посбособни.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
ДАЈ БОЖЕ!!! ДАЈ БОЖЕ НА ИСТ НАЧИН ДА СЕ ОТЦЕПАТ ПИРИНСКА И ЕГЕЈСКА, ПА И ДА СЕ ОСАМОСТОЈАТ ПОВРЗАНИ СО МАТРИЦАТА ИМ МАКЕДОНИЈА!!! БРАВО ДЕЛИЈА! ПРАВ ПАТРИОТ!
спомни ја и мала преспа бе гемиџијо , или им ја оставаш на браката албанци , спомни го и прохор пчински или им го оставаш на србите
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ВАКВИ РЕАКЦИИ ЦВИКАЊА И ПЛАЧЕЊА НЕМАШЕ КОГА СРСПКОТО МИНИСТЕРСТВО ГО ФИНАНСИРАШЕ ВРАНИШКОВСКИ
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
ВАКВИ РЕАКЦИИ ЦВИКАЊА И ПЛАЧЕЊА НЕМАШЕ КОГА СРСПКОТО МИНИСТЕРСТВО ГО ФИНАНСИРАШЕ ВРАНИШКОВСКИ
ама не бе не бе не,“тоа не беше став на Српскиот народ,тоа беше само политика’’...... :) епа и ова треба да се свати така.Кој нејке да го свати така знае кај е Америчка амбасада,сиктер на кукање
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
добро утро ВМРО-овци , се разбудивте.Како прославата во мала речица????.Како само имате образ да зборите.Со што сега ќе не убедувате дека е за наше добро што го признавме Косово.
Што ли е следниот бисерен чекор од ваша страна!!....може да погодам.промена на името!!!!!!!..само немој да не убедувате дека тоа нема да се случи, исто како што не убедувавте дека нема да го признаете косово а го признавте.
На лагата и се кратки нозете...исто како на вашиот ГРУЈО :vozbud::vozbud:...сега е јасно зашто му се кратки.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Свако чудо за три дана така ке биде и ова ќе плачете 2-3 после нигде ке ве нема.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abeeeeee :tapp:


Drzava koja ne e drzava po megunarodno pravo ... ja priznavate na svoja steta

a taa barem reciprocitetno

NE VE PRIZNAVA VAS

za nea ste FYROM :tapp: :kesa: :kesa:

Jebote Vraniskovski ...gledaj sea so si naprai be nesreko edna
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Vie napravivte samo steta na sebe
Ние направивме гест, во име на човековите права...Истите оние човекови права, кои и Баскијците ги сакаат, Шкотланѓаните, Јужна Осетија и Абхазија.

Ние со ова си отворивме нов пазар, нова трговска размена(иако досега овие ги имаше).

Србија не може ниту да санкционира, ниту да мафта со ембарго или штолиуште не, затоа што таа Србија на која ти Зефљуш, Делија, ТМРО и уште пун курац србомани овде дркате, умре со падот на Милошевиќ, а оттогаш, Србија е во џепот на САД. Сето тоа што сегашните српски политичари го прават, е фарбање очи на својот народ, на кој и онака веќе му е стало преку курац од Косово.

Затоа, роговите останаа набиени само на ситните србомански лингури тук и там... :smir:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Не бе, нашите водачи се Ахмети, Тачи... со кои кур си игравте до вчера, јас мислам друго е не ќе е до нашите водачи.
И да, од вас србите сме многу посбособни.
urim ))) a be ko idese na ps2 ne mi izgledase deka imas zavlezeno vo politikava ))0, nego ne te gledam po resenov tuka si ili zaminat si negde?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom