Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
31 август 2008
Мислења
231
Поени од реакции
1
POZDRAV OD SOLUN

ajd barem nesto ke karime od toa priznavanje......
bescarinski uvoz na marihuana i kurvi od kosovo...
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
navivam zа CRVENA ZVEZDA...
slusam grcka muzika...
se zagleduvam po bugarski zeni...
ah kakov MAKEDONEC sum jas??/
sigurno po cist od site onie sto dignaa dva prsta snosti vo sobranieto...
a dva pati pocist od GLUJO i BRANKO....
Алал да ти е БРАТЕ... Стварно на сета мака еве некои вакви постови ме прават малце од малце среќен... Солзи на очи ми навираат кога ве читам и знам дека сеуште има душа во Македонија... Иако крајот и се навира...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Како ме нервираат некои вакви.
Па цела екс-ју ги признаа, ние последни и сме направиле голема грешка. Нека одат упм, ние си имаме своја држава, тие нивна и нека не ни се мешаат во нашите одлуки.
зарем мислиш дека нема да се мешаат?па ние ги признавме, а тие нас не.што мислиш, зошто ги вадеа камењата од границата?после сами ќе ги постават и ќе земат дел од нашата територија и ќе им се може, затоа што не не` признаа а ние истрчавме да ги признаеме како што рекоа(гледав вчера на тв):затоа што нашите сограѓани албанци го побараа тоа..следно што ќе побараат ќе биде да ја отцепат Западна Македонија, ама никој не го предвидел тоа:uvo:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Имаш право српче имаш. Сега кога ќе се обединиме со бугарија, па заедно со Албанците и босанците и хрватите и маџарите кога ќе ве стаиме у котел... мамата српска ви ја ебавме. Имаш право се се враќа се се плаќа, та дојде редот да и ја испорачаме сметката на србија. За кусур не ви фаќаме, нека ви остане београдски пашалук нема гајле!
Kakov poltronist si ti ako ne znaeš angliski ?
Inaku vaka velat jenkite :
You talk the talk, but can you walk the walk?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Бидна,го признавме,за нас ко народ поголеми последици ке имше ако не го признаевме него вака.Ни наложи така прилика мораше.Сеа да жалиме и да кенкаме ако ова ни расепе калимера со Србија од која не ни гледаме ништо посебено па дамуибам мајаката :toe:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
зарем мислиш дека нема да се мешаат?па ние ги признавме, а тие нас не.што мислиш, зошто ги вадеа камењата од границата?после сами ќе ги постават и ќе земат дел од нашата територија и ќе им се може, затоа што не не` признаа а ние истрчавме да ги признаеме како што рекоа(гледав вчера на тв):затоа што нашите сограѓани албанци го побараа тоа..следно што ќе побараат ќе биде да ја отцепат Западна Македонија, ама никој не го предвидел тоа:uvo:
конечно ем девојче да зборни ем паметен муабет кажа , вака и денот може ке тргне на поубо од пладне :) . Никогаш во оваа земја нема да се искорени српското и бугарското , од мегусебната омраза не си ги гледаме интересите , ке ги казниме србите , не бе ке ги ебиме бугарите . караванот врви кучињата си лаат , македончето уште ја чува кубурата , со турнати панталони ,сите го ебавваат и тако даље и тако даље
 
Член од
31 август 2008
Мислења
231
Поени од реакции
1
pozdrav od solun

Алал да ти е БРАТЕ... Стварно на сета мака еве некои вакви постови ме прават малце од малце среќен... Солзи на очи ми навираат кога ве читам и знам дека сеуште има душа во Македонија... Иако крајот и се навира...
srbi
bugari
grci
abe ne zaboravajte deka na ist gospod se molime....
kakvi takvi niv gi sakam mnogu poveke odkolku ...
strumfcinjata.......
i ne mozam seuste da svatam kako nekoj koj se deklarira za MAKEDONEC seuste gi podrzuva vlastite i opozicijaa za toa sto go storija snosti....
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Македонија не го призна Косово... Македонија призна дека може низ светот терористи да се отцепуваат од држави кога ќе им текне... ИСТАТА СУДБИНА И НАС ЌЕ НЕ ЗАДЕСИ...!!! АМИН!!! Зошто ако си играш со огин има шанса да се изгориш...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Со извинение на неколкумина...

Има ли македонци во Македонија???
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
петто србите и бугарите не сакаат
шесто албанците не мразат
Да да!

И историјата го покажува тоа...од српска и бугарска љубов, веќе незнаеме ни што да правие со неа... :kesa:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
зарем мислиш дека нема да се мешаат?па ние ги признавме, а тие нас не.што мислиш, зошто ги вадеа камењата од границата?после сами ќе ги постават и ќе земат дел од нашата територија и ќе им се може, затоа што не не` признаа а ние истрчавме да ги признаеме како што рекоа(гледав вчера на тв):затоа што нашите сограѓани албанци го побараа тоа..следно што ќе побараат ќе биде да ја отцепат Западна Македонија, ама никој не го предвидел тоа:uvo:
Чекај бе ти, оди играчница има нова тема. Како прво кажи една лоша работа од признавањето, ама да биде реална и со факти, не со приказни од кои слушаш дома: ''...сега србите границата, сега нема туристи да идат, србите не признале секогаш, србите во наша чест сакаа црква да градат среде белград...''. Како второ тоа со границата, за тоа е крива србија оти тогаш на времето со Бранко ги влечеа цртите, да ти дојде тебе некој пред куќа и среде двор да ти тргне линија и да ти рече ако сакаш да преминеш од друга страна на дворот давај пасош ова она, значи пак србите не довеле то тој проблем, е сега се се враќа на свое место, ама поактуелно е ова за граѓаните кој бегаат Косово затоа што се албанци, што мислиш ти на Македонија не и се дава место? И се дава бе пиле само што таму не живеат луѓе кој трпеле 20 години некој мајмун да им каже кој ке помине и зошто да не помине. Мисли малце, и доста веќе со ова Илирида преку курот, ама вистина... Се чудам за кого напишаа на тој сајтот Ви благодариме многу, требаа да пишат само на албански, оти само јас се радувам никој друг...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Со извинение на неколкумина...

Има ли македонци во Македонија???
Ne, mnogu malce. Ima albanci i albanofili vashite slugi sto mozam da vi kazam samo svaka vi cast sto ve biduva tolku do ovoj stepen da gi ebete u zdrav mozok. Samo napred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom