Црвен кармин-кич или тренд?

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Немам ништо против кармините, не сакам многу јака боја, ама сепак ок е.
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Одамна се спремам да си ја подновам мојата шминк-колекција со еден убав црвен кармин но некако сеуште немам доволно храброст за тоа.Мене лично ми изгледа тренди на девојки на кои им стои, а истовремено и кич на девојки кои сакаат да изгледаат тренди па ставаат се и сешто што е во мода без разлика што не им стои.Во секој случај не им стои на тинејџерки т.е на детски лица!Вулгарно ми изгледа!:jaj:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ставам црвен кармин, најчесто кога сум облечена во црна облека. И не сметам дека е кич :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Црвен кармин, истакнати трепавици, нежно со тенка црна линија исцртани очи и сосема нежно нанесен руж, па уште ако типката има црна коса ќе се добие прекрасен ефект и преубав изглед, а доколку на тоа се додаде нешто фазла како сенка за очи се добива пренападен изглед, дека на плавушите не им стои црвен кармин и не се сложувам баш .. се зависи како ќе се искомбинира и дали ќе знае да го носи девојката карминот.
И да, носам црвен кармин без разлика дали е во тренд или не .. секогаш кога мислам дека ми одговара го користам и знаете што? Не сум направила утка до сега секогаш сум го добивала посакуваниот ефект :baeh:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Црвен кармин-класика!
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ako nekomu mu stoi-zasto da ne.jas licno smetam deka imam mali usni i zatoa ne mi prilega inaku mnogu sum voodusevena koga ke vidam kako i stoi na nekoja devojka,navistina ostava vpecatok na zenstvenost,zensualnost i sharm
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Црвен кармин може да биде најкич а може да биде и најшик, најсекси, најсензуален, најпровокативен, најстраствен, најзаводнички, најгламурозен, најНАЈ! Се разбира, дали ќе потпадне под првата или под втората ситуација зависи од тоа како е укомпониран во целокупниот изглед - гардероба и детаљи, и севкупниот стил.
Ја лично го обожавам!
 
T

trilobite

Гостин
Garfield напиша:
Е ова е појако од мене. Морам. Извини Трилијане, ама сите ли бре попој и клисари се такви? Или злоставуваат деца или ставаат кармини или ги јадат кармините, аманте бре, после сакате некој да ви верува на проповедите.
Искрен сум барем,биди и ти искрен,раскажи дека ко мал си облакал хулахопки и штикли од мајкати и со саати си се фрцкал пред огледало!:smir::):)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Никако, јас само од братучетките тангаите им ги мирисав и им ги криев за да мораат да излезат од купатило голи, па послем да :drk::drk:дркам на нив, а бе реков јас дека морафф да се пошегувам, нели нема лутиш. :smir:

Него да се вратиме на темата, мене лично не ми се допаѓа кога ќе видам некоја со јак црвен кармин. Мислам дека е кич.
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Зависи од нијансата
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Cutie напиша:
Зависи од нијансата
Па каква нијанса сакаш де?Светла, темна, дречлива? Биди поопширна, образложи.
Да не те маваат по прсти додека куцаш на тастатура?:)
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Скулгрл напиша:
Па каква нијанса сакаш де?Светла, темна, дречлива? Биди поопширна, образложи.
Да не те маваат по прсти додека куцаш на тастатура?:)
Ако ја маваа по прсти повеќе ќе напишеше, инаку темава е глупа, па од се зависи дали ќе биде кич или тренд. Тоа подразбира:облека, боја на коса, веѓи, трепки, пудра, мудра и шо ти ја знам таму.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
јахутерминал напиша:
Ако ја маваа по прсти повеќе ќе напишеше, инаку темава е глупа, па од се зависи дали ќе биде кич или тренд. Тоа подразбира:облека, боја на коса, веѓи, трепки, пудра, мудра и шо ти ја знам таму.
зошто глупа? абе ајде...која ти е тебе интересна? каладонт,абука на работи кои ги сакам и тие од играчница нели?
ако не ти се свига не пишувај...

патем во првиот пост на темава кажав дека не стои црвен кармин на плавуши али кога ја видов кристина агилера со црвен кармин сосема ми го смени мислењето...видете колку е преубава!
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Abe na mene nemam nikogas staveno crven karmin, ali znam na drugarkami i stoi mn jako. Plavusa baska crven karmin koga ke se sredi koga ke napravi frizurce, ke se nasminka, ke s ufirca TOP
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Da kic e ako se nosi denski so garderoba sportska a sum videla takvi kombinacii niz grad mnogu, crven karmin odgovara so samo iskluitelno elegantna I VECERNA GARDEROBA i e isklucitelen za kombiniranje ama ocigledno toa mnogu luge ne go pocituvaat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom