Цицигански Маркетинг:))

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
gerard напиша:
Ова е повеќе кукање него виц, ама ајде...

Ја знаете циганката вечно што седи карши Тренд-кафе и кука:

"Ве молам помогнете ми, молим те ви се молам, немам ни куќа немам ни покуќнина, се ми изгоре, куќата ми се запали, молим те ви се молам... "

Ова го кука 20 години
Офтека да те фати...
Zenata ne e ciganka nego bosanka ,site u gradov ja znaat poso istiot tekst go kazuva dolgoooo vreme-i cudno e sho sekoj den u ist redosled so ist ton :)
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
179
Поени од реакции
10
abe rasipuvaci na zabavi daj ne ja tupete,ako imate nekoa dalga da kazete arno,ako ne aj begajte od tuka.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Christian напиша:
abe rasipuvaci na zabavi daj ne ja tupete,ako imate nekoa dalga da kazete arno,ako ne aj begajte od tuka.
Е ајде де, ти како новајлија што ќе кажеш? :wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
starooooooooooo kupuem stariiiii shifunjori boljori veshoperi kredenci starooooooooooooooooooo
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ajmo gaki ubai pamucni i za zimo i za leto 3 para za 100 ajmo ajmo gaki....
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Ајмо наочари за сунце, све виде сунце не виде:pos:
Оние кои често го поминуваат камени мост најмногу го уживаат овој благодет да чујат бисери од вакаов тип
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Ајмо понтолони ”звачеш се мојим именом” :pos:
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Situacija!!!
Ciganov: Ajmo paloma 5 dinari, poveleteee, 5 dinari palomaaaaaaa!!
Drugarov vika , aj da zeam edna paloma!
Mu dava 10 denari.
Ciganov mu dava 1 paketce paloma i drugarov ceka ili da mu vrati 5 denari ili da mu dade uste edna paloma, no....
Ciganov se vrti na drugata strana i prodoluva da vika:
PALOMAAAAA 10 DINARI IZVOLTEEEE
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
Ajmo kasetofoni, digitroni, bateri za sati Rambo majcice :L)))
 

gad

Член од
10 мај 2006
Мислења
50
Поени од реакции
1
Desavka:
Sedime na klupite kaj Stoilko, jademe sendvici i ni priogjaat dve-tri cigancinja da prosat, sto pari sto cigari, i najmaloto go glea drugar mi Sasa, ( tipcevo e malku so potemen ten, crnomanjast so bi se reklo), go glea, go glea pokazuva so prst kon nego i im vika na drugite:
A be ovoj lici na Rampi!!!! :pos2::pos2::pos2:

Nie KOMA! sendvicite sto niz usta, sto niz nos! smeenje 200!!!
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Setas niz Centarot niz strumica i moze nekoj cigan da ti bara pari so razni zborovi a najcesto gi upotrebuvaat :

Daj batko 10 denara, ti na mene Gospod na tebe , 10 deca da imas , najubavata momicka da si ga fatas ... i razni gloposti :D
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
А мене коа ќе ми помине некое циганче или циган ќе дое да проси и ќе вика „ај помилуј се дај некое денарче за леб” и ја му идам контра „беај бе ја неам за мене пари леб да јадам тебе ќе ти даам” и циганов одма да го нема...
А шо ме нервира исто еден циган т.е. група собрана се и кај Дрводекор таму седат и просат, и еднаш ме сретнуваат и ми викаат „господ да ти дае здравје (и такви ми ти муабети) имам ќерка во градска болница е па треба да платам за операција (ово оно) па ако сакаш фрли некој 50-100 денари за доброволна цел” и ја му викам „абе циго секој ден те глеам овдека, секој ден нов муабет ми штрајкуеш, па сеа дури и ќерка си имал”, а исто еднаш идеме со едно другарче и истиот циган ни иде и вика „господ да ти дае здравје (и такви ми ти муабети) ние од Велес сме дојдени, па немаме пари да се вратиме пак назад, па ако сакаш фрли некој денар да си одиме” и ја пак контра „абе циго секој ден те глеам овдека, нели ти здосади, а инаку со ќерката шо напраи” и овој одма да го нема.... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom