Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Член од
18 јуни 2020
Мислења
8
Поени од реакции
2
Поздрав! Јас веќе 10тина дена го користам iqos. Откако го земав многу подобро се чувствувам и помалку пушам. А дозволено е да се пуши и во затворени простории. Се осеќа голема разлика во споредба со обичните цигари.
Обична цигара веќе никогаш не би запалил.
И цената е според мене одлична, на почетокот беа доста поскапи, но сега ги прилагодија цените.
Плус, ако порачувате со промо кодов ќе имате попуст од 300 денари: sorodyh
Моја топла препорака за iqos, нема да згрешите.(y)
Дали кодов за попуст можам да го искористам и јас?
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Кој heets ги користите за ајкос? Од кој сте најзадоволни?
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
512
Поени од реакции
743
Дали има некој што користи е-цигари?
Јас од кога купив една електронска немам ниедна цигара запалено.
Има ли некое друго место да се набават течности покрај умбрела?
 
Член од
12 април 2020
Мислења
468
Поени од реакции
866
Дрина, Југославија Филтер, Партнер, Лорд

После пушење џвакам Стиморол мастики.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Кое дно успеале да направат од мекото црвено Марлборо, мислиш гранки и земја завиткани во хартија дека пушиш. Бљак.
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
Некој да препорача место од каде може да се купи добар тутун за виткање ?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Некој да препорача место од каде може да се купи добар тутун за виткање ?
Стенли мене највеќе кеиф ми прави.
Зелениот стенли го имаш насекаде, 220 денари е 30-40 грама. На бензинските на Макпетрол го имаш, во Тобако исто.
Исто така за да смениш би ти ги препорачал и Стенли од Ванила (жолт) и Стенли од Цреша (црвен). Иста цена се, црешата си е океј вака иако мене повеќе ванилата ми праи мерак. Нив малце потешко можеш да ги најдеш ама се наоѓаат низ Тобакоава во Скопје.

Што ризли/филтери користиш?




п.с Моро тутунот ти е катастрофа, дури и гаден ми е. Убедливо најлош тутун што го иам некогаш мотано, а некад и качак знам да смотам :D
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
Стенли мене највеќе кеиф ми прави.
Зелениот стенли го имаш насекаде, 220 денари е 30-40 грама. На бензинските на Макпетрол го имаш, во Тобако исто.
Исто така за да смениш би ти ги препорачал и Стенли од Ванила (жолт) и Стенли од Цреша (црвен). Иста цена се, црешата си е океј вака иако мене повеќе ванилата ми праи мерак. Нив малце потешко можеш да ги најдеш ама се наоѓаат низ Тобакоава во Скопје.

Што ризли/филтери користиш?




п.с Моро тутунот ти е катастрофа, дури и гаден ми е. Убедливо најлош тутун што го иам некогаш мотано, а некад и качак знам да смотам :D
Не сум почнат да мотам уште ама почнувам кај и да е. Иначе пушам бос голд долго време и бара некоја слична јачина.

п.с дури бев Немачка мотав лаки страјк со оцб ризли плави со ластиче :D
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Boss gold или marlboro touch ги бива ли? Не сум активен пушач само кога сум на кафе излезен ,кафана итн обично west. Неможам да најдам цигара приближна со marlboro gold или собрание.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Boss gold или marlboro touch ги бива ли? Не сум активен пушач само кога сум на кафе излезен ,кафана итн обично west. Неможам да најдам цигара приближна со marlboro gold или собрание.
Јас пошто многу ги сакам тие Собрание а кај нас нормално ги нема, единствена убава цигара со квалитетен тутун за мене е Карелиа темна...
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Da ne znae nekoj kade ima cigarillos i da preporaca marka?
Davidoff gi imam probano i stvarno se dobri ama gi nema kaj nas. Screenshot_20210120-010856.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom