Цени на мобилната телефонија во МКД

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Добри сме ние ... пак имаме некои услови, али сепак педерски играат нашиве ... овие од мобимак што го направија тоа со мејлито да мора да го имаш уклучено говорнот сандаче за да видиш кој те барал ептен нефер е ... порано супер беше ... ке му јави на тој дека си недостапен, а кога ќе си го уклучеше телефонот ти стигаше СМС со содржина кој те барал ... али јебига .....

Ваљда ке пуштат душа овие од мобимак и космофон ... нив ништо не ги кошта повеќе дали ја зборам 20мин месечно или зборам 2 саати .... али that's the way it is .... :twisted:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Mislam deka Cosmofon imaat podobri pre-paid ceni od Mobimak. Cosmofon vaucer od 500 denari go plakjas 500, a kaj Mobimak go plakjas 590. Razgovor na Cosmofon e ist za site mrezi, a od Mobimak do MT ili Cosmofon e gjavol skapo.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpAcE_c0wb0y напиша:
Mislam deka Cosmofon imaat podobri pre-paid ceni od Mobimak. Cosmofon vaucer od 500 denari go plakjas 500, a kaj Mobimak go plakjas 590.
:P
Кај мобимак сам си го плаќаш ДДВ-то ... тие 90 денари додатни се 18% ДДВ од 500 денари. Кај Космофон плаќаш 500 денари, ама не збориш 500 денари. Ако е 9 денари минута на Космофон, ти плаќаш 9денар + 18% ддв што значи од кредитот ќе ти земе 10,62 денари, додека кај мобимак ако е минута 9 денари, од кредит ти зема 9 денари, пошто ДДВ-то на целата картичка ти е однапред платено :wink:
Во секој случај исти им се цените ... само предност е кај космофон тоа што кон сите мрежи е иста цената 8)
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Cofmofon moze da go stigne mobimak posle 10-tina godini uspeshna rabota.......
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Многу се скапи! Ужасно скапи! Видете ги во хрватска, америка, германија и слично....
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Skapo e kaj nas zosto nema konkurencija!Da vlezat uste eden ili dva operatori ama nekoj supacki-nekoi popoznati kako Orange,T-Mobile,Vodafone ilinesto sl. togas oni ke si vovedat nivni standard a ovie nasive ke mora da go stignat za da ne gi izgubat musteriite i tuka nie najveke ke dobieme
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
Nie sme em skapi, em skapanici. Najskapa mobilna telefonija vo svet plakjame, za internet da ne zboram...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Темава ја преместувам во соодветниот форум. :wink:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
n00b напиша:
Е тоа ти се вика мобилен оператор паш ме интересира какви се цените во америка. Раџе ке може да ни ги кажеш цените во америка. И какви услуги имате и тн.
Ja sum na T-Mobile i prezadovolna sum. Imame familijaren plan, 4 linii prikluceni na edna smetka. Za 70 dolari mesecno imame 1000 dnevni minuti (od 8 - 20 chasot ponedelnik - chetvrtok), a imame neogranicheni minuti navecher i vikendi (20 - 8 chasot, i petok sabota i nedela). Imame sekogash neogranicheni minuti kon T-Mobile pretplatnici nasekade vo Amerika. A za poraki, za site 4 linii plakjame 10 dolari (500 denari) i imame neogranichen broj na poraki mesecno. Epten e super duri i nema kaj da gi iskoristish site tie minuti. Tatko mi najmnogu gi koristi koga e tuka zaradi biznis, ali tatko mi koga e u makedonija nie edvaj i 200 minuti iskoistuvame so majka mi. kolku i da dzvonish nemozhesh koj znae kolku da zborish.

a za u makedonija pekol e. sea kosmofon pak kolku tolku gi privlekoa pomladite so shansa da stavat po kredit od 50 ili 100 denari. ali slusham i toa ne bilo vo site gradevi, razbrav ovoa leto deka toa shto go pravele taka vo kavadarci i nekolku drugi gradovi bilo nelegalno. ali pak maana na kosmofon im e kako shto kazhafte ddv vadat posle povikot, a i epten im se skapi tarifite. ke te fati nekoj kako mu titkash srede bel den i ke ti skinat 8 denari.
mobimak sto posto e poeftin, i ja imaat taa tarifata mobihit najeftina shto im e. sea so nova tarifa izlegle Mobi-biznis. zborish 2 minuti po cena od 14 den ili taka neshto od minuta, ali posle 2te minuti razgovorot nataki ti e besplaten.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе јас со моите се на се неколку саат имам зборени па плаќаме по 200 и кусур евра. 1000 бесплатни минути за 3500ден. Алоооооо кога ќе го има тоа кај нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom