Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.368
F

FallenHypaspist

Гостин
Du
само ќе знаеме што не чека:D
Духовен напредок секако :) Ако сакате да излезе човек од вас, најдобро делете го животот со човек кој е со енергија спротивна по поларитет од вашата, те Yin(Земјени и Водени) во да се мешаат со Yang(Огнени и Воздушни)

За ова зборев со био-енергетичарот Филев, иако не знае човекот астрологија, го бива со енергиите. Ми потенцира дека космосот сам ги реди нештата во животот, за да се случи врска во која двајцата ќе бидат спротивни по поларитет, те Yin и Yang, врската така ќе биде полна, кармата ќе се жнее и ќе има напредок, доколку се со ист поларитет, за се ќе се погаѓаат, ќе вегетираат и ќе си заминат од земјата така празни + веројатноста дека тие ќе имаат воопшто наследство е намаена, а доколку имаат, детето буклук ќе им е, народски кажано :)

Така да гледајте да најдете некој медиум партнер најубаво, премногу од двете не е арно, рамнотежата е секогаш најдобрата состојба :)

Имам приметено дека знаците кои се во сооднос од 150' имаат најголема меѓусебна привлечност и врзаност во кармата. 150' наједноставно кажано би било, еден од двата соседни знаци на вашиот спротивен знак :)
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
Па зошто прашувате? Само им давате причина на луѓево кои мислат дека знаат астрологија да се залажуваат дека прават нешто важно.
ти мислиш ли дека правиш нешто важно кога разговараш на тема новогодишни форевер алоунери, некои од чудата на исус, битола, ветената земја, петарди, ракети и пиротехника, хрчење..дали свинското месо е забрането во христијанството..било која од религија и сл? го менуваш ли светот? ај ќути си и не коментирај ако не ти се свиѓа темата, најди си некоја поинтересна и таму прави се паметен
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Па зошто прашувате? Само им давате причина на луѓево кои мислат дека знаат астрологија да се залажуваат дека прават нешто важно.
А ти стварно мислиш дека ја според хороскоп ќе гледам дали да одам со дечкоми или не? ЛОЛ

Прашувам,пошто темата ми е интересна и сакам такви работи, дел од нив се точни, а дел не. Стварно ако не те интересира темава не поставувај прашања надвор од неа.
 
G

galaxy

Гостин
А ти стварно мислиш дека ја според хороскоп ќе гледам дали да одам со дечкоми или не? ЛОЛ

Прашувам,пошто темата ми е интересна и сакам такви работи, дел од нив се точни, а дел не. Стварно ако не те интересира темава не поставувај прашања надвор од неа.
Не прашав ништо надвор од хороскопот.
--- надополнето: 6 јануари 2012 во 01:40 ---
ти мислиш ли дека правиш нешто важно кога разговараш на тема новогодишни форевер алоунери, некои од чудата на исус, битола, ветената земја, петарди, ракети и пиротехника, хрчење..дали свинското месо е забрането во христијанството..било која од религија и сл? го менуваш ли светот? ај ќути си и не коментирај ако не ти се свиѓа темата, најди си некоја поинтересна и таму прави се паметен
Ми се свиѓа темата, како не ми се свиѓа. И не се правам паметен, туку сакам да дознаам што знаат повеќе оние кои се прават паметни.
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
Не прашав ништо надвор од хороскопот.
--- надополнето: 6 јануари 2012 во 01:40 ---

Ми се свиѓа темата, како не ми се свиѓа. И не се правам паметен, туку сакам да знаам што знаат повеќе оние кои се прават паметни.
тука никој не се прави паметен, сите си разговараме лежерно, од искуство и сл. никој не наметнува ништо, не парадира со знаење ко на другите теми од мистерии и религија..
 
G

galaxy

Гостин
тука никој не се прави паметен, сите си разговараме лежерно, од искуство и сл. никој не наметнува ништо, не парадира со знаење ко на другите теми од мистерии и религија..
ШТО? На секое поставено прашање има сигурен одговор! Тоа не значи давање знаење?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
ти мислиш ли дека правиш нешто важно кога разговараш на тема новогодишни форевер алоунери, некои од чудата на исус, битола, ветената земја, петарди, ракети и пиротехника, хрчење..дали свинското месо е забрането во христијанството..било која од религија и сл? го менуваш ли светот? ај ќути си и не коментирај ако не ти се свиѓа темата, најди си некоја поинтересна и таму прави се паметен
Арно не те мрзеше да му провериш по што теми се врти :)

Да не бидем офтопик, ќе бидем баба Ванѓа, на 3ти Февруари оваа година, Нептун се враќа дома, прави транзит во Риби. Поради самиот транзит, но и поради сличните енергетски вредности кои ги имаат Нептун и Рибите, енергијата ќе биде многу поизразена отколку при било кој друг негов транзит.Енергијата на Нептун е бавна и многу често тешко приметна, но во случајов на глобално ниво транзитот укажува големи нешта поврзани со вода воглавно.

Значи на 3ти Февруари или некој ден подоцна. Очекувајте поплави, низ светот, од морињата, од океаните можеби излевања на реките, силни дождови, проблеми со водовод, внимавајте на кафето насабајле, а и на пивото навечер, секаде кај што има течност внимавајте. За уметниците ова е моментот за креација, седнете и правете го тоа како никогаш досега:) Можни се паранормални искуства, халуцинации, луцидни сонови :), се што е поврзано со подземјето дали музички, уметнички или дилање дрога, криминал, се што е под површината може да се случи или пак да излезе на виделина :) \m/
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
E па Здраво на сите! Дали ќе може некој да ми објасни (бидејќи баш се мислам, а ич не се разбирам во астрологија), родена сум на 21.06, е сега овој датум некаде е во знакот на Близнаци а некаде во знакот на Рак???:unsure: Според читањето на хороскопите повеќе и поточно ме опишуваат Близнаци, ама пак од друга страна некој ми има спомнато дека у ствари сум Рак бидејќи сум родена во 14ч и 10 мин попладне!:unsure: Што сум јас у ствари во хороскоп???o_O(y):P
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.689
Поени од реакции
4.825
E па Здраво на сите! Дали ќе може некој да ми објасни (бидејќи баш се мислам, а ич не се разбирам во астрологија), родена сум на 21.06, е сега овој датум некаде е во знакот на Близнаци а некаде во знакот на Рак???:unsure: Според читањето на хороскопите повеќе и поточно ме опишуваат Близнаци, ама пак од друга страна некој ми има спомнато дека у ствари сум Рак бидејќи сум родена во 14ч и 10 мин попладне!:unsure: Што сум јас у ствари во хороскоп???o_O(y):P
Тие хороскопи шо те мешаат со близнаци се у грешка.
21 јуни е Рак , 20-ти може да збунува .. но 21-ви припаѓа на Рак.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Тие хороскопи шо те мешаат со близнаци се у грешка.
21 јуни е Рак , 20-ти може да збунува .. но 21-ви припаѓа на Рак.
Па ако имаш приметено на повеќе од половина, по списанија и ваму-таму, 21.06 е како последен дена на Близнаци, а во другите пак прв ден на Рак, и тоа ме буни :unsure:, сепак Благодарам за информацијава :)(y):) !
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
26
Поени од реакции
18
Јас би сакал да се вмешам во дискусијата со провокација, како што несомнено се случува на темава од време на време. Премногу сум мрзлив да разгледувам како и колку пати ви го потопиле слаткиот брод на празноверие низ претходните 84 страници, па ќе влетам со типичното „на што е базирано вашето празноверие?“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom