Хорор филмови

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Тhe human centipede, двата дела се екстра.. ви препорачувам да ги глеате :)

--- надополнето: 5 мај 2012 во 21:02 ---
Noooo, thank you две недели откако ги гледав трејлерите не можев да погледнам било какво јадење quite the same way, без навреда али самата помисла на заеднички дигестивен тракт на повеќе лица (и делот кога на првиот му се кења и се мучи пошто нејќе у уста да и изврши голема нужда) ме тера на повраќање
 
O

Orion.

Гостин

Трилер мистерија со мали примеси на хорор и интересна приказна

8/10 моја оцена
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Го има некој гледано Cabin in the woods? И ако да добар ли е?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тhe human centipede, двата дела се екстра.. ви препорачувам да ги глеате :)

--- надополнето: 5 мај 2012 во 21:02 ---
понубски филм здравје.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Го има некој гледано Cabin in the woods? И ако да добар ли е?
Абе искрено јас го немам гледано, ама самиот наслов многу ми (рас)кажува. Неколку млади одат во куќа во шумата и таму некој/нешто ги убива сите по ред, освен главниот јунак, или преживуваат двајца, дечко и девојка. Извини ако ова ти дојде како спојлер, мала шала :)
Инаку, би ти го препорачал Haute Tension, кој многумина ми го пофалиле. Е него го гледав, арно ама спојлерите начисто ми го уништија филмот, па никако не мислам да пишувам поопширна рецензија, иако мислам дека има потенцијал. Со ретки јапонско-европски исклучоци, за мене добрите хорорите најчесто се во минато време, сегашноста некако не ја бива, а во иднина ќе почекаме. Како и да е, постарите хорори ми се подобри.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
здравје да имаш. образложи малце повеќе, иако филмов е гром! ;)
Што има јас да образложувам, секој со пар очи што може да гледа ќе сфати. Преполн со грешки, глумењето очајно, медицински „стварта“ што сакаат да ја остварат невозможна исто така, за хорор да не правиме муабет... Ако овој филм ти е гром, you are gonna jizz in the pants watching Carpenter & Hitchcock.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Што има јас да образложувам, секој со пар очи што може да гледа ќе сфати. Преполн со грешки, глумењето очајно, медицински „стварта“ што сакаат да ја остварат невозможна исто така, за хорор да не правиме муабет... Ако овој филм ти е гром, you are gonna jizz in the pants watching Carpenter & Hitchcock.
па добро де, ако тебе филмов не ти се свиѓа мене добар мие.. за треитот дел пријависе можеби ќе те примаат да го режисираш ќе биде "подобар".
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да бев режисер сигурно немаше да правам вакви филмови, така да не, фала.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Го има некој гледано Cabin in the woods? И ако да добар ли е?
ДА ГО ГЛЕДАШ! ВО КИНО!
ОДМА! Т.Е. КОГА КЕ ИСКОЧИ! АКО ИСКОЧИ ВООПШТО ТУКА! АКО НЕ ТОРЕНТ! АМА ГЛЕЈ ДОБРА СНИМКА ДА Е! НЕМОЈ КИНО СНИМКА! ТАПА СЕ! SERIOUSLY!

Абе искрено јас го немам гледано, ама самиот наслов многу ми (рас)кажува. Неколку млади одат во куќа во шумата и таму некој/нешто ги убива сите по ред, освен главниот јунак, или преживуваат двајца, дечко и девојка. Извини ако ова ти дојде како спојлер, мала шала :)
Не е никаков спојлер зашто врска нема тоа што го пиша. Освен тоа дека е за млади луѓе кои одат во куќа во шума и дека некој или нешто ги убива сите :). Инаку филмов ке биде култна легенда за која ке се збори понатаму. Mark my words. Инаку не го гледајте трејлерот, не дека нешто ке ви се расипе филмот многу ама па открива работи што мислам дека требало да се остават да се откријат со самото гледање на филмот.
 
O

Orion.

Гостин
ДА ГО ГЛЕДАШ! ВО КИНО!
ОДМА! Т.Е. КОГА КЕ ИСКОЧИ! АКО ИСКОЧИ ВООПШТО ТУКА! АКО НЕ ТОРЕНТ! АМА ГЛЕЈ ДОБРА СНИМКА ДА Е! НЕМОЈ КИНО СНИМКА! ТАПА СЕ! SERIOUSLY!



Не е никаков спојлер зашто врска нема тоа што го пиша. Освен тоа дека е за млади луѓе кои одат во куќа во шума и дека некој или нешто ги убива сите. Инаку филмов ке биде култна легенда за која ке се збори понатаму. Mark my words. Инаку не го гледајте трејлерот, не дека нешто ке ви се расипе филмот многу ама па открива работи што мислам дека требало да се остават да се откријат со самото гледање на филмот.
http://www.imdb.com/title/tt1259521/

Плус и релативно добра оцена има:)
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Инаку ова ви е доста добар психолошки monster филм.


Еден од последните добри филмови на Карпентер пред да заебе работа со Ghosts of Mars, H20, Escape to L.A. (Vampires и Village of the Damned беа добри по мое мислење). Сем Нил го глуми Џон Трент кој е испратен да го пронајде исчезнатиот хорор писател Сутер Кејн. Кога ке стигне во градчето каде што е Сутер, реалноста ке почне полека да се губи и не ќе знае што е повеќе вистина а што не е. Дали се е кошмар или не. Филмов е инспириран од делата на Х.П Ловкрафт и е искрено застрашувачки филм, цело време ке ве држи напнати. Се сеќавам кога го гледав не бев при себе недела дена. А нели тоа се бара од хорор филм:). Гледајте го.

 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Инаку, би ти го препорачал Haute Tension, кој многумина ми го пофалиле. Е него го гледав, арно ама спојлерите начисто ми го уништија филмот, па никако не мислам да пишувам поопширна рецензија, иако мислам дека има потенцијал.
Овој филм верувале или не на МТВ го даваа и е неверојатно добар филм. Јас го изгледав во еден здив. Не сум некој фан на новиве хорори, ама ова беше добро парче. Така да кој сака добар хорор филм од релативно понова продукција може да го гледа.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Овој филм верувале или не на МТВ го даваа и е неверојатно добар филм. Јас го изгледав во еден здив. Не сум некој фан на новиве хорори, ама ова беше добро парче. Така да кој сака добар хорор филм од релативно понова продукција може да го гледа.
Се беше добро,ама крајот разочара!
Патем кој како го сфатил :tapp: да не клавам тежок спојлер тие што го имаат гледано знаат дека нема логика......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom