Хорор филмови

Член од
24 јули 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mis kiss

Abe ja imam nepolni 14 godini ali drugarkami ivana :back: me zarazi i sea gleam horori poise od sve drugo:vozbud: Inace za filmovi sto mora da gi gledate vi gi preporacuvam slednive:
1.Dark ride- epten dobro film4e so mn. zakon sceni
2.Hostel 1 i 2 i spanskata verzija H6-Ako sakas secenje i grdotii
3.The haunted house - ne sum go gledala ali ivana rece deka e mn dobar
4.Petok 13ti-ako sakas da se gazis od smeenje posebno na scenata koga strasiloto i zbrcuva viljuska vo oko na devojkata
5.The ring 1 i 2-ne sum go gledala 2 del ali prviot bese top, drugarkami sara original ja imitira, pozdrav4e do nea
6. IIIIII NNNNAAA KKKRRAAAJJOTT ****THE BEST EVERMADE**** DAJTE APLAUZ ZA ,,EGZORCIZMOT NA EMILI ROUZ`` - najbolji film na site vreminja
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Мрзам хорор, ептен нереално, глупо и просто... Живи глупости, не знам како гледате...:toe:
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
moj najomilen film e normalno horor koga jagninjata ke stivnat najmornicav film e toa za mene barem i taka isto taka Dobar e i HOSTEL i toa
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
veke na nekoi horor filmovi se smeam ama se uste ima nekoj koj ke ti ja zamrznat krvta. aj ke probam da nabrojam nekolku:
1. saw 1 , 2 , 3
2.tires of kaen( ne sum siguren bas za naslovot dali tocno go imam napisano) btw mnogu e gaden
3.stay alive - se raboti za edna igra
4.rose red - strasno 5 casa trae filmot prviot sat i pol e malku dosadno ama ok e
5.exorcisam - site delovi
6.silent hill
itn. itn.itn gi ima mnogu ne mozam site da gi pomnam
a eve i eden predlog
memento - ne e horor . psy filmce

aj ako se dosetam ke dodadam use nekoj
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
Егзорцизмот на Емили Роуз навистина е добар

Ринг 1,2 но 1 е подобар од 2ката

Се плашите ли од темнината тој не е мн страшен за мене

др не ми текнува во моментот инаку обожавам хорор :):)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Сакам хорори, ама не од оние крвавите, туку повеќе од оние кои ефективно ,,маваат,, на психа и се така направени да те убедат во приказната (барем моментално така ти се чини). Даваат нова перспектива на гледање на работите. Сега не можам да издвојам некој пример, можеби понатаму ќе се сетам.
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
poslede horor koj sto go gledav bese "opsednuvanjeto na sara" nema ubistva i ne e nekoj horor da te udri u glada i da ti sopre krvta taka da mozam da kazam deka e blag horor isto taka pred toj film go gledav "the hils have eyes 2" dobar e preporacuvam na ljubitelite na horor da go gledaat
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Гледајте го Jeepers Creepers [1 и 2],лек за психа се Final Destination [1,2 и 3], 1408(така се вика филмот), Vacancy.... Hostel[1 и 2] на Квентин Тарантино и се ептен звер мора да се гледаат!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Квентин Тарантино не е режисер на Hostel.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не. Неталентираниот Ели Рот е режисер и сценарист на двата дела. Квентин Тарантино ПРИЗЕНТС пишува, затоа што е продуцент а името му го ставаат во сите трејлери и постери за да привлечат публика. :)
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Хорор филм шо ќе ме упрпа неам глеано од Фреди Кругер,ама тогаш имав 9 години така да сеа сфатив дека тоа било уствари комедија.Глеам хорори само ради крвишта,незнам зш ме тераат на смеење.
Silent Hill ми се свиде,незнам зш.
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Хорор филмовите како жанр ми се многу привлечни едноставно обожавам да ги гледам мада у последно време фаворити ми се хорор акционите филмови како со се Blade,Underworld I and II,Van Helsing etc.
Нешто да ви препорацам за гледање иако малку постари филмови се погледнете ги Wrong turn i Cave не се којзнае што ама се класични хорори и вреди да се гледаат а за останатите што веке се спомнати погоре сите ги имам гледано некои и по 5 пати:helou:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
hostel 1 e stvarno krvav... inaku jas si sakam poveke psiholoski horori.. da ima krv ama i da se deshava neshto osven vrishtenje...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom