Хорор реклама за мобилни телефони

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Британската компанија за мобилни телефони Phones4U користи чудна кампања за рекламирање на своите производи и услуги.
Имено, компанијата за рекламирање на дел од своите продажни брендови како Samsung,HTC... нарачува реклами во кои се појавуваат духови кои користат мобилни телефони. Иако рекламите делуваат застрашувачки, одговорните сметаат дека тоа би бил единствениот начин да се подигне рејтингот на компанијата.
За последната реклама “пропуштањето на нашите понуди ќе ве прогонува цел живот” во која се појавува девојче-дух со модел на Samsung во својата рака, предизвика остра критика од родителите и реакција до надлежните агенции со над 300 поплаки за предизвикување на страв кај нивните деца.

Превземено од fakulteti.mk


 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Од тоа што се страшни нема да можам асално да се*ам. Ич не се страшни, што се уфилмани и тие. -.- :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Токму овоа се бара, кул се и повеќето од луѓето ќе зборуваат за нив и така ќе се шири маркетингот :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
хахаххаха иако се интересни, ова е многу глуп маркетинг
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Најдобар начин да се рекламира? Добро ајде да ги смкнеме гаѓите и да трчаме..."попаметно" нема...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Не гледам што е страшно тука. Искрено мене повеќе ме исплаши бабата што на времето врескаше Рама маргарин, рама маргарин и целото нејзино дебилно семејство.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Мене рекламава ми е повеќе глупа него ли страшна. Ниту е креативна, ниту пак ми одговара за мобилни телеофни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom