Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Ако продолжиме вака, глупо е да зборите за Македонија како држава по 200 години. Да не вртам кон гео политика сега. Ама тоа ќе дојде многу побрзо отколку што мислите за бракови, а за посвојување не можам да кажам кога. А и што е битно кога младите емигрираат па тоа ако сакаат може да го остварат во некоја земја од Западот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ако продолжиме вака, глупо е да зборите за Македонија како држава по 200 години. Да не вртам кон гео политика сега. Ама тоа ќе дојде многу побрзо отколку што мислите за бракови, а за посвојување не можам да кажам кога. А и што е битно кога младите емигрираат па тоа ако сакаат може да го остварат во некоја земја од Западот.
Maкедонија постои 3000 години па сега ќе се распаднала за следни 200 години ради 2 легални и 3-4 илегални педери кои немале некакви екстра права??
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Maкедонија постои 3000 години па сега ќе се распаднала за следни 200 години ради 2 легални и 3-4 илегални педери кои немале некакви екстра права??
Како регион да, како држава со првото заседание на АСНОМ.
:vozbud::facepalm::vozbud:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Како регион да, како држава со првото заседание на АСНОМ.
:vozbud::facepalm::vozbud:
aман бе ни Македонски народ за тебе не постои ни историја на Македонија ни илинден ни гоце ни даме ни александар ни самуил?!?!
ти мана тебе педерлуко опасно в мозок!
педерлуко го легализираа пред 30 години, значи ли дека не постоеше пред тоа? дека е измислен во 1972 во вторник кај 3 ипол поручек??
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
aман бе ни Македонски народ за тебе не постои ни историја на Македонија ни илинден ни гоце ни даме ни александар ни самуил?!?!
ти мана тебе педерлуко опасно в мозок!
педерлуко го легализираа пред 30 години, значи ли дека не постоеше пред тоа? дека е измислен во 1972 во вторник кај 3 ипол поручек??
Оукеј, постари сме од сонцето и Аце беше стрејт. (Y)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Исти права, не екстра права! Идиотизам или омраза само од вакви коментари!
Исти се правата.
Јас можам да се оженам со личност од спротивниот пол, и ти можеш.
Јас не можам да се оженам со личност од истиот пол, и ти не можеш.
Ако нешто се смени јас ќе имам дополнително право од кое ќе немам никаква корист а ти ќе имаш. Ерм, сега ти го имаш правото од кое немаш корист :D
Како и да е, ќе биде, не се секирај.
Mожеби нема во твојот препорачан фертилен век но... ќе има за твоите посвоени/инсеминизирани/ин витро направени деца, без гајле.
 
Член од
26 април 2014
Мислења
29
Поени од реакции
47
Ај не спинувај многу, убаво знаеш на што мислам. Исто полови бракови! Мене не ми треба стрејт брак. Не планира секој да глуми лудило и да живее двојни животи, со сопружници од спротивниот пол. Ако ви е тоа толку многу абнормално прошетајте малку на запад направете некој муабет со исто полов брачен пар па тогаш зборувајте. А не како ви било кажано во шупата кога сте растеле така и се понашате, полни со презир кон тие што не се вклопуваат во вашиот тесен видик на нештата.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ај не спинувај многу, убаво знаеш на што мислам. Исто полови бракови! Мене не ми треба стрејт брак. Не планира секој да глуми лудило и да живее двојни животи, со сопружници од спротивниот пол. Ако ви е тоа толку многу абнормално прошетајте малку на запад направете некој муабет со исто полов брачен пар па тогаш зборувајте. А не како ви било кажано во шупата кога сте растеле така и се понашате, полни со презир кон тие што не се вклопуваат во вашиот тесен видик на нештата.
значи бараш екстра права кои би важеле за тебе иу еден грст твои колеги по клецкање?
Кога нормалната популација би исполнувала сечии сексуални настраности брзо би имало захтеви и за легализирање на зоофилии, педофилии, полигамии, легализација на силување.....
Али ете ако стварно сакате да имате истополови бракови, процедурата е следна:
1.соберете такво барање поткрепено со 10.000 потписи од граѓани на Македонија со нивни лични податоци и поднесете го преку суд
или
2. Преку свои пратеници во собранието или министри во владата поднесете иницијатива за донесување и промена на закон и устав
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Ти ги учиш, они тоа го толкуваат како спинуење
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Србија ако ја гледате како идол за нешто, тогаш што да додадам повеќе. Жалосно! :pusigo:
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Доколку се појавуваат чуства или мисли дека сте хомосексуалец или кон исти пол, тоа значи дека треба да во молитва се покаете за сите гревови што сте ги направиле во текот на вашиот живот упатена кон Господ Исус Христос.
Зашто поради човечките гревови Бог ги предава луѓето на ниски срамни страсти.
А може да е и демонски влијание кон вас, ви се уфрлуваат емоции и мисли кои не се ваши за се поистоветувате со нив и станете хомосексуалец иако тоа не е од вас!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom