Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
Душебрижник? Па како да го окарактеризирам поинаку твојов став? Ако тоа ти смета и мислиш дека си мета на осуда, брат, ти не си го искусил светот во сите грди форми, и ти треба апла подебела кожа. Го нарекле со некој збор, се увредил. Овде секојдневно во "нормални" разговори ни се обраќаат со секаква погрдни имиња па никому ништо. Grow the fuck up. And grow a pair, while you're at it.

Ако тоа овде што сум го пишал за тебе е "судење", врз основа на твојот став и поставеност е. Малку е смешно да го наречам така, а башка и иронично, кога како некој што не го знаеш, одма си претпостави дека не сум родителски материјал, врз основа на мојата сексуална ориентација. Е тоа е судење, ако ти требаше пример :D. А каков сакаш родител сметај ме, тебе не те растам, други ќе бидат растени, нивното мислење и судење ќе има тежина, твоево е помножено со нула.

А чим во општи рамки не те интересира, туку во рамки на државава, тогаш пензионирај се од цитати на мои постови за таа тематика, затоа што не дрндаме за истата работа.
Додека во оваа земја важи постоечката законска регулатива, со право ќе речам дека не си погоден родителски материјал, колку и да не те познавам. И, како стојат работите тука, твоето мислење е помножено со нула, ама ти не си за овде, нели? Ти си за општи рамки ;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Малку е смешно да го наречам така, а башка и иронично, кога како некој што не го знаеш, одма си претпостави дека не сум родителски материјал,
A можеш да родиш?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Додека во оваа земја важи постоечката законска регулатива, со право ќе речам дека не си погоден родителски материјал, колку и да не те познавам
That's fine. I'll just dick-poke myself into your family, by marrying your sister/cousin/mother. And father children that way.

Thank you for being an outstanding macedonian citizen, and maintainer of traditional family values. May your cousin/sister/mother have sterile sex lives :D.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
That's fine. I'll just dick-poke myself into your family, by marrying your sister/cousin/mother. And father children that way.

Thank you for being an outstanding macedonian citizen, and maintainer of traditional family values. May your cousin/sister/mother have sterile sex lives :D.
Ете ти, деца ќе чувал. Плачко.
Вежбај го јазикот, ќе ти треба
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
540
Поени од реакции
280
Монструми не направивте.
Сигурно син ми нема да го учам да се шприца или дрогира него да биде спортиста и човек за пример. А после он дали ќе биде стрејт или хомо тоа не зависи од мене исто како што не зависеше што ќе бидам јас лично од мене. Тоа да се биде хомо или не не зависи од поединци.
Сметам дека истополови родители би биле исто толку добри родители како за вас нормалните. И кажав не сакам јас лично посвојување него со партнерот би идел на сурогат мајка.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ете ти, деца ќе чувал. Плачко.
Вежбај го јазикот, ќе ти треба
Плачко? I believe you were the one complaining about being called душебрижник :D

А, ако ти толку се загрижи за соодветна средина за некое дете, што не земеш да посвоиш едно-две? Батали не нас, оди усреќи некое дете.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
540
Поени од реакции
280
Плачко? I believe you were the one complaining about being called душебрижник :D

А, ако ти толку се загрижи за соодветна средина за некое дете, што не земеш да посвоиш едно-две? Батали не нас, оди усреќи некое дете.
Доста мешаш англицизми и го сквернавиш јазикот на Аце Великиот. Оу, ноууу. : )))
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Плачко? I believe you were the one complaining about being called душебрижник :D

А, ако ти толку се загрижи за соодветна средина за некое дете, што не земеш да посвоиш едно-две? Батали не нас, оди усреќи некое дете.
Кој инстинкт кај тебе преовладува, родителскиот или педерскиот?
Шо ти е поважно да имаш свое дете и во заедница со жена која ти го роди го растете и сакате или да платиш и да го купиш детето а да си задржиш педерскиот партнер
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
Плачко? I believe you were the one complaining about being called душебрижник :D

А, ако ти толку се загрижи за соодветна средина за некое дете, што не земеш да посвоиш едно-две? Батали не нас, оди усреќи некое дете.
Мене Законот ми ги дава сите права со децата, ти не можеш ни да помислиш на тоа. Ти си за Франција, како си неразбран овде. Таму никој не може да те нарече мамо. Не знам за вас, ама ти си навистина за баталуење.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Доста мешаш англицизми и го сквернавиш јазикот на Аце Великиот. Оу, ноууу. : )))
Од Аце Велики до денес јазикот трпел многу промени. А што да правам што користам англиски, или во најмала рака англицизми? Можеби сум бил некој што зборел англиски во претходен живот. Не "суди"! :P

jk ;)

Кој инстинкт кај тебе преовладува, родителскиот или педерскиот?
Шо ти е поважно да имаш свое дете и во заедница со жена која ти го роди го растете и сакате или да платиш и да го купиш детето а да си задржиш педерскиот партнер
Ако си загрижен толку, дај да симнам уште некоја карта на маса - Ако некогаш станам родител, планирам да има женска особа во кругот на семејството која би играла mother figure/rolemodel. Плус, големи се шансите да јас или партнерот веќе имаме женски фигури од самата фамилија кои би биле добри избори за тоа. И да ги нема нив, ќе се најдат други. Да ги нема и нив, ништо страшно. Здрави и прави деца растеле со многу, многу помалку од тоа.

Тебе што ти е поважно? Да си го гледаш својот живот или да се замараш со педерски афери овде? :D Ај јас сум геј, има смисла да сум овде чест постирач, ама ти?[DOUBLEPOST=1439221831][/DOUBLEPOST]
Мене Законот ми ги дава сите права со децата, ти не можеш ни да помислиш на тоа. Ти си за Франција, како си неразбран овде. Таму никој не може да те нарече мамо. Не знам за вас, ама ти си навистина за баталуење.
Навика ти е вака да верглаш? Не ми одговори - Планираш ли да станеш татко на посвоено дете или не? И дали би зел да чуваш ромче?

Остај ме мене. Нејќу Франција, не ми одговара :D.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
Од Аце Велики до денес јазикот трпел многу промени. А што да правам што користам англиски, или во најмала рака англицизми? Можеби сум бил некој што зборел англиски во претходен живот. Не "суди"! :P

jk ;)



Ако си загрижен толку, дај да симнам уште некоја карта на маса - Ако некогаш станам родител, планирам да има женска особа во кругот на семејството која би играла mother figure/rolemodel. Плус, големи се шансите да јас или партнерот веќе имаме женски фигури од самата фамилија кои би биле добри избори за тоа. И да ги нема нив, ќе се најдат други. Да ги нема и нив, ништо страшно. Здрави и прави деца растеле со многу, многу помалку од тоа.

Тебе што ти е поважно? Да си го гледаш својот живот или да се замараш со педерски афери овде? :D Ај јас сум геј, има смисла да сум овде чест постирач, ама ти?[DOUBLEPOST=1439221831][/DOUBLEPOST]

Навика ти е вака да верглаш? Не ми одговори - Планираш ли да станеш татко на посвоено дете или не? И дали би зел да чуваш ромче?

Остај ме мене. Нејќу Франција, не ми одговара :D.
Многу работи тебе не ти одговараат. Сакаш во странство, овде не ти ги следат умствените способности, ама нејќеш у Франција, дека нема да те викаат мама. Сакаш жена, па не сакаш. Имаш женска фигура, па немаш, па не ти ни треба. Имаш неверојатно цврст карактер, најверојатно од Аце си го наследил.
Те посоветував да го вежбаш јазикот, ама не да лупаш на англиски
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Ај јас сум геј, има смисла да сум овде чест постирач, ама ти?
Ти не си геј, гејојте се болни луѓе со ХИВ или гонорејам сифилис, рак на грло или анус, самоубиствени намери, психички пореметувања, психози и депресии.
ти си глумец. Ако сакаш да си геј, прво треба да почнеш да се дрогираш и да станеш алкохоличар, па треба да навлечеш некоја ретка и опасна болест треба да имаш околу 100 сексуални партнери и враските д не ти трајат повеќе од 6 месеци и барем 3 пати да си обидел да се самоубиеш.
Е тоа е вистински оригинален геј, све остало се позери
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Многу работи тебе не ти одговараат. Сакаш во странство, овде не ти ги следат умствените способности, ама нејќеш у Франција, дека нема да те викаат мама. Сакаш жена, па не сакаш. Имаш женска фигура, па немаш, па не ти ни треба. Имаш неверојатно цврст карактер, најверојатно од Аце си го наследил.
Те посоветував да го вежбаш јазикот, ама не да лупаш на англиски
Тоа е мој проблем. Грижи се за твоите проблеми.

Ќе одговориш на прашањето или да удрам игнор листа и да бидам раат? Пошто не ми се дискутира со луѓе кои избегнуваат одредени делови од дискусијата.[DOUBLEPOST=1439222456][/DOUBLEPOST]
Ти не си геј
Ќе ти кажев - дај да ти докажам, али не си мој тип.

Штета.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.732
Поени од реакции
7.136
Тоа е мој проблем. Грижи се за твоите проблеми.

Ќе одговориш на прашањето или да удрам игнор листа и да бидам раат? Пошто не ми се дискутира со луѓе кои избегнуваат одредени делови од дискусијата.[DOUBLEPOST=1439222456][/DOUBLEPOST]

Ќе ти кажев - дај да ти докажам, али не си мој тип.

Штета.
Удри игнор, многу ќе ме потресеш. Еве, те оставам со твојот проблем.
Well wishes and successfully recovery
 

Kajgana Shop

На врв Bottom