Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.123
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.451
Поени од реакции
36.010
Ова е една од најефиксните мерки на глобалистите за депопулација на светското население:https://www.facebook.com/watch/live/?v=1206054939916971&ref=watch_permalink
Прегледај го приврзокот 299708
... за да ја задржат фотељата мора да излезат, инаку ќе ги кажат на ЕУ и ќе останат без фотеља, а народ што трпи и има други проблеми ги боли шупак за нив не излегуваат, а и не толку страшно, можеше да биде полошо да бидат облечени во хеланки и да мавкат до лепези, вака стисни заби еден круг за добра плата и тапшење од ЕУ на рамо ,,добри бевте,, ќе се издржи,

... Порта Македонија требаше да биде урната, да споменот и орнаментите на македонската историја не го види овој срам, за кого гинеа нашите претци за слободна Македонија со нови генерации кои се збунети што да прават и за што служи разликата во половите органи, па одозгора хомофобија ќе осудат,
С Р А М О Т А !!!
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
... за да задржат фотељата мора да излезат, инаку ќе ги кажат на ЕУ и ќе останат без фотеља
Така е, единствен начин за Стево да остане Претседател е да излезе на парадава.
Сва среча што излезе, иначе одма ќе им јавеа шо велиш на ЕУ а сега се знае во какво време живееме, веднаш ќе беше испратена информацијата и веќе уште утре неговата фотеља ќе висеше.
за кого гинеа нашите претци за слободна Македонија
све тоа узалуд сТрамота е за нашите преТци

нема голема разлика меѓу твојов пост и просечен гледач и јавувач на утринска.
со нови генерации кои се збунети што да прават и за што служат
така је, тотално збунети нема да знаат да се размножат и декаденцијата ќе си го направи своето, овие нови збунети генерации ќе бидат крајот на човештвото многу порано од времето кога научниците мислат дека ќе умре човечкиот род
 
Член од
22 јуни 2021
Мислења
97
Поени од реакции
211
Кога веќе ја спомна педофилијата еве сведоштво на една русинка која живеела 45 години во Норвешка:
Оваа глупост е едно сто пати досега дебанкирана, ама ако некој сака да верува во тешки глупости, кој сум јас да му го одземам тоа право?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Ииии страшно, децава ќе ги попримат овие западни и ненормални вредности!!! Брзо да реагираме дури не е предоцна!!!

Се извинувам на сите со делумно досадниов сарказам но додека постираат и имплицираат глупости вакви едноклеточни организми, што се мора - се мора.
 
Член од
22 јуни 2021
Мислења
97
Поени од реакции
211
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Ова денес парада на ЛГБТ беше или митинг на СДС? Not sure
Ете искочија измаршираа гејовите несватените и искомплексираните, никој не беше нападнат никој не беше натепан никој не беше спален на клада, по што може да се донесе заклучок дека во Скопје нема хомофобија и дека тие може слободно да се шетаат наоколу и да парадираат. И обвинувањата на хетерофобите и малите хитлерчиња на темава се докажаа како неосновани гола пропаганда и омраза спрема хетеро популацијата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.451
Поени од реакции
36.010
Ова слика е крунски доказ за заверата на глобалистите и власите против вистинските македонци. Замисли претседателот сликан со две деца кои држат знаме со виножито.
Готови сме.
...пораката е важна, а и децата ќе беше интересно новинарите да ги праша зошто се таму и мавкаат со знаменцата,
... прашање, дали не е ова злоупотреба на малолетници во некоја парада што не е за Мики Маус и Том и Џери цртан филм промоција?
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.162
Поени од реакции
9.770
Ова денес парада на ЛГБТ беше или митинг на СДС? Not sure
Ете искочија измаршираа гејовите несватените и искомплексираните, никој не беше нападнат никој не беше натепан никој не беше спален на клада, по што може да се донесе заклучок дека во Скопје нема хомофобија и дека тие може слободно да се шетаат наоколу и да парадираат. И обвинувањата на хетерофобите и малите хитлерчиња на темава се докажаа како неосновани гола пропаганда и омраза спрема хетеро популацијата.
Каде виде дека марширале гејовите?
Педер да сакаш да видиш, неможеш од сдсмовците
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
И не тоа со претседателот и децата воопшто не е користење на истите за политичка пропаганда, не разбирате вие полни сте со омраза и теории на заговор.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.944
Ова слика е крунски доказ за заверата на глобалистите и власите против вистинските македонци. Замисли претседателот сликан со две деца кои држат знаме со виножито.

Готови сме.
Стево да го прочита форумов ќе биде многу среќен човек, жена му не му дава толку на значење...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.722
Поени од реакции
19.879
Само продолжете да си ги истурате комплексите на темава, после операција кој рилакс ми е бришење масовно на цело село :pipi:
 
J

joli1

Гостин
Колку бурек се јадеше кога младинава ќе се собереше и ќе се журкаше без маски, ама кога невладиниве заедно со СДС ќе излезат и ќе маршираат за нешто што биле горди ( :pos: ) , тогаш се е ОК.

Ај еве лепо фино објаснете ми, на што сте горди? На својата сексуална определба? Горди на тоа што сте дел од заедница која што има најголем процент на злоупотреба на дроги, најголем процент на самоубиства и ментални растројства?

Кога некој ќе излезеше и јавно ќе се изразеше дека е горд што е бел, или дека е горд што е македонец одма беше прогласен за фашист, ама кога си горд за тоа што ти се дига на ист пол тогаш нема везе. Хипокризија at its finest.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Колку бурек се јадеше кога младинава ќе се собереше и ќе се журкаше без маски, ама кога невладиниве заедно со СДС ќе излезат и ќе маршираат за нешто што биле горди ( :pos: ) , тогаш се е ОК.

Ај еве лепо фино објаснете ми, на што сте горди? На својата сексуална определба? Горди на тоа што сте дел од заедница која што има најголем процент на злоупотреба на дроги, најголем процент на самоубиства и ментални растројства?

Кога некој ќе излезеше и јавно ќе се изразеше дека е горд што е бел, или дека е горд што е македонец одма беше прогласен за фашист, ама кога си горд за тоа што ти се дига на ист пол тогаш нема везе. Хипокризија at its finest.
Не се фаќај толку за зборот гордост. И мене малку ми пречи. Не е тоа страшно.
Страшно е што не застануваш да ја размислиш суштината. Пробај, застани, тргни сè на страна, и размисли. Запрашај се, зошто мислам вака? Кои се факторите што влијаат на моето размислување? Која е мојата прва реакција кога ќе видам некој што е поразличен од мене, поразличен од тоа што сум навикнат да гледам? Зошто ми е одбивно? Зошто мора да сум против тоа?
Кога ќе почнеш да размислуваш онака отворено без предрасуди на овие прашања, ќе ја сфатиш суштината.
Но егото нема да ти ги дозволи овие работи, или работите кои треба да ги заклучиш.

Кога спомнуваш факти како најдрогераши биле, најсамоубиства, најментални растројства... сите тие факти кои „мора“ да ги спомнеш, доаѓаат од твојата омраза кон оваа популација. А не треба да ја имаш :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Интересен е Анон во зен состојба.

Стапката на самоубиства е висока, тоа е факт, ама вина не дели тука општеството. А ментално растројство има кај нивните први другарчиња (транџите) кои по секоја цена бараат нивните чувства да се земаат како факт. Сепак денешната парада беше и за нив, да не заборавиме.

Инаку Сдсм го пратила олошот од своите редови на овој марш- Рада, Мила и Јагода. Рејтингот им тоне најмногу поради овие ликови (+Заев). Тука се и невладините кои се вртат како мршојадци околу нив.

Чудно е зошто тој олош бега од средба со родители, зелените ДОМ молчат при секоја сеча низ гравниот град, па и никогаш не застанале со народот за решавање на некој сериозен проблем, како загадувањето, кризата во здравствените институции, корупцијата, судство, рецесијата, сиромаштија, иселеништвото или невработеноста. Ама за терање агенда се први. (y)

Рада била и ќе остане елитист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom