Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.396
Поени од реакции
5.866
Ne gledam nikakva potreba od takva tema zatoa sto ako moderatorot e prohomoseksualno nastroen ke najdi pricina da banira isto kako i ovde. Dali se navreduvale pa ke prijavuvaat na sekoe, dali ne mu e po kef vistinata ili faktite. Bitno ke najdi racka. I neznam kako ocekuvaat vo tema za homoseksualnost kade se diskutira za dali taa e voopsto normalna seksualna orientacija da ne gi cepnis i drugite seksualni orientacii pa makar i za primer posto osven edna normalna seksualna orientacija se drugo e devijacija od normalnoto, vklucuvajki ja i homoseksualnosta. Mnogu e licemerno od homoseksualcite nivnata nastranost da baraat da se tretira kako normalna, a nivnite kolegi po nastranost koj gi eba, tie ne se normalni, bolni se, treba da se zatvoraat i lecat, za brak i deca da ne ni prajme muabet. Koga so fakti ke gi pobies deka ne se nisto posebni okolu toa odma pocnuvaat so red solzi red mrsuli, kao nie sme uvredjeni, nie sme posebni, znaes soglasnost, ljubov bla bla bla. Mene me obvinuvaat za homofob sto e daleku od vistinata, mene site tie mi se isti. Seksualni devijacii od normalnoto. Ako treba da se dade pravo na brak i posvojuvanje na deca na ednite togas neka se dade na site. Ili na nikoj. Ili se pokraj normalnoto neka bidi normalno ili nisto. Nema nikakva pricina homoseksualcite da bidat isklucok. Ama bas nikakva sto se i vide so primerite i faktite od prethodnite strani koi ete tolku im bidat oci pa najrado bi gi izbrisale, zabranile i banirale. Da imaja barem eden validen argument koj im drzi voda ke se sprotistavea, no posto nemaat ajde ke banirame i brisime na osnov na offtopik i navreda. Demek nie tuka za odgleduvanje na jabolka pravime muabet pa sme offtopik.
Во ред тоа што велиш, ама нек има тема за сите останати нон-хетеро склоности па не гледам како на една таква тема би барале оф-топик бидејќи е отворена за буквално сите нон-хетеро сексуални дејанија, да видиме дали има сличности со хомо или не, дали хомо се привилегирани во однос на да речеме, "родосексуалци" и слично.

Инаку за аргументи, факти и логика во прави си, едноставно е неодржливо од било кој аспект привилегираноста на хомо популацијата и нивните барања кои никогаш не престануваат (дали тоа те потсетува на едно друго, несексуално малцинство)...
Автоматски споено мислење:

Мислам дека трансформерсите водат со самоубиства.

А конкретно се работи за Британските маринци.
Загинатите маринци од Фокландите се вртат во гроб :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Гледам сте се запнале за ова со модераторот, далеку од тоа дека сите се против поради вакви стравови.
Мене ми се проблем дополнителните притисоци што ќе следат, пример ти е: Охридски рамковен, црнци, евреи и тн. Во превод, утре мене како стопанственик ќе ме треси инспекција и ќе ми наложи да имам вработено одреден процент на хомо, транс и што ти знам какви групи, што е вон секој разум за капиталистичко општество, далеку од тоа дека пример ако имаш 30% од одредена група, иста ќе биде статистичката распределба и кај експерти бо одредено поле.
Ova e neminoven sled na nastanite. Vo istiot moment koga ke dobijat posebni prava i privilegii na osnov na nivnata nastranost, slednoto e toa.
Автоматски споено мислење:

Па ако зборам за педофилија, некрофилија, тестаменти и согласности за некрофилија у тема за хомосексуалност, да, пријави ме
Ne ja gledas povrzanosta oti ili nejkis da ja vidis ili tolku ti e kapacitetot za gledanje. Ako mozi homoseksualnosta da se sporeduva so ljugeto so normalna seksualna orientacija, zosto da ne mozat da se sporeduvaat so nivnite prvi bratucedi po nastranost. Sto e problemot tuka i toa posebno koga se razgovara okolu nivnata navodna normalnost. Bas za toa e i temata, se drugo e vtorostepeno.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ne ja gledas povrzanosta oti ili nejkis da ja vidis ili tolku ti e kapacitetot za gledanje. Ako mozi homoseksualnosta da se sporeduva so ljugeto so normalna seksualna orientacija, zosto da ne mozat da se sporeduvaat so nivnite prvi bratucedi po nastranost. Sto e problemot tuka i toa posebno koga se razgovara okolu nivnata navodna normalnost. Bas za toa e i temata, se drugo e vtorostepeno.
Апсолутно се сложувам.
Застанав, размислив и видов дека претходно мојот светоглед бил ограничен.
Мислам дека капацитет ми се продлабочи и увидов дека си во право, а јас грешев.
Слободно продолжи со таква дискусија, го имаш мојот амин.

























 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Во ред тоа што велиш, ама нек има тема за сите останати нон-хетеро склоности па не гледам како на една таква тема би барале оф-топик бидејќи е отворена за буквално сите нон-хетеро сексуални дејанија, да видиме дали има сличности со хомо или не, дали хомо се привилегирани во однос на да речеме, "родосексуалци" и слично.

Инаку за аргументи, факти и логика во прави си, едноставно е неодржливо од било кој аспект привилегираноста на хомо популацијата и нивните барања кои никогаш не престануваат (дали тоа те потсетува на едно друго, несексуално малцинство)...
Ajde ke otvorime posebna tema za sekoja seksualna devijacija kade nema da se cepka vo drugite oti ke se naljutat. Ako otvoris za site na kupce, site naednas ke pocnat da placat oti i tie se tamu a ne trebalo. Prvi homoseksualcite ke bidat i nivnite poddrzuvaci isto kako i tuka oti spored nekoja nivna logika se e toa nenormalno, samo tie i normalnite se normalni. Zosto samo tie si znaat.
Автоматски споено мислење:

Инаку за аргументи, факти и логика во прави си, едноставно е неодржливо од било кој аспект привилегираноста на хомо популацијата и нивните барања кои никогаш не престануваат (дали тоа те потсетува на едно друго, несексуално малцинство)...
Ne da me potsetuva, bazdi. Aj za homoseksualcite nekako i sfakjam, ama na ovie drugite dali tolku im seci ili sto e rabotata stavrno neznam. Ok, ne ziveat tuka, se oddselile ili taka nesto, no neznaat, zaboravile, daleku se pa ne osekjaat, ete neznam
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.396
Поени од реакции
5.866
Прегледај го приврзокот 298670
Автоматски споено мислење:


Гледам сте се запнале за ова со модераторот, далеку од тоа дека сите се против поради вакви стравови.
Мене ми се проблем дополнителните притисоци што ќе следат, пример ти е: Охридски рамковен, црнци, евреи и тн. Во превод, утре мене како стопанственик ќе ме треси инспекција и ќе ми наложи да имам вработено одреден процент на хомо, транс и што ти знам какви групи, што е вон секој разум за капиталистичко општество, далеку од тоа дека пример ако имаш 30% од одредена група, иста ќе биде статистичката распределба и кај експерти бо одредено поле.
Друг проблем глупости што се случуваат со ексоериментирање кај млади. И така се општеството нуди многу проблеми и е тешко да се свари се што мора да разбираш, дополнително се охрабруваат експерименти кј млади. Еден куп имаш Би, еден куп менуваат пол, па се пишманат и тн.
Утре промена на пол ќе ми стават на Фонд, си видел колку даноци плаќаме? Уште повеќе ќе плаќам за некој да си прави курташак.
Мене ме заболе кој со кого се плеска и кој што прави со свои пари и тело, сакам само истото да се држи во домот, а не да гледам по улици, тв, билборди, учебници...
Тотална декаденција. Ако може да објаснат подржувачите на хомо популацијата како ќе одат тие закони за анти-дискриминација во пракса.
Тоа ќе значи дека никогаш и никако еден хомос нема да смее да биде отпуштен, бидејќи ќе тврди дека бил отпуштен дека е хомос, а не дека секој ден каснел на работно место по пола саат, се подјебавал со колеги, не извршувал работни должности итн.
Страшна привилегија е дадена со тоа.
Како ќе докаже работодавецот дека е во право?
Ајде тоа, и стрејт лица би го користеле тој закон лажејќи дека се хомоси.

Друго е тоа што пишуваш, срамните обиди за вклучување на предмети како т.н. "родова и полова сензитивност" и "сексуално воспитание" на основци. Тоа го плаќаме сите. Што бре има петооделенец да му се кажува за педери и лезбачи и 57 родови.

Но тука има еден друг момент. Сите оние дипломирани на родови студии и остали гомна од дипломи мора некако да се ухлебат. А како освен со измислување нови предмети со кои ќе се оптеретуваат дополнително децата.

Не можам да замислам како би се добивале оценки по тие премети.
Автоматски споено мислење:

Ajde ke otvorime posebna tema za sekoja seksualna devijacija kade nema da se cepka vo drugite oti ke se naljutat. Ako otvoris za site na kupce, site naednas ke pocnat da placat oti i tie se tamu a ne trebalo. Prvi homoseksualcite ke bidat i nivnite poddrzuvaci isto kako i tuka oti spored nekoja nivna logika se e toa nenormalno, samo tie i normalnite se normalni. Zosto samo tie si znaat.
Автоматски споено мислење:


Ne da me potsetuva, bazdi. Aj za homoseksualcite nekako i sfakjam, ama na ovie drugite dali tolku im seci ili sto e rabotata stavrno neznam. Ok, ne ziveat tuka, se oddselile ili taka nesto, no neznaat, zaboravile, daleku se pa ne osekjaat, ete neznam
Не може за сите, сеа видов имало 549 признати сексуални парафилии :D тоа ќе треба томови да се пишат. Мислев дека има 50-60 различни забеганости ама ова ме изненади.
Ги поканувам либералните лица, вклучително модераторки од форумов на таа тема, ајде да видиме со кои аргументи и факти ќе го побијат тврдењето дека хомосите се привилегирана категорија на граѓани.
Ако се веќе модераторки, тоа би требало да значи дека знаат да дебатираат, барем се надевам дека е така.
Автоматски споено мислење:

Мислам дека трансформерсите водат со самоубиства.

А конкретно се работи за Британските маринци. Американските војници сеуште само одат во штикли.
Community 'rises up' against domestic violence | Article | The United  States Army1500 × 1000
Ако некој ме праша пак дефинирај декаденција ќе му ја постирам сликава. Гледам и не верувам што гледам.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Тотална декаденција. Ако може да објаснат подржувачите на хомо популацијата како ќе одат тие закони за анти-дискриминација во пракса.
Тоа ќе значи дека никогаш и никако еден хомос нема да смее да биде отпуштен, бидејќи ќе тврди дека бил отпуштен дека е хомос, а не дека секој ден каснел на работно место по пола саат, се подјебавал со колеги, не извршувал работни должности итн.
Страшна привилегија е дадена со тоа.
Како ќе докаже работодавецот дека е во право?
Ајде тоа, и стрејт лица би го користеле тој закон лажејќи дека се хомоси.

Друго е тоа што пишуваш, срамните обиди за вклучување на предмети како т.н. "родова и полова сензитивност" и "сексуално воспитание" на основци. Тоа го плаќаме сите. Што бре има петооделенец да му се кажува за педери и лезбачи и 57 родови.

Но тука има еден друг момент. Сите оние дипломирани на родови студии и остали гомна од дипломи мора некако да се ухлебат. А како освен со измислување нови предмети со кои ќе се оптеретуваат дополнително децата.

Не можам да замислам како би се добивале оценки по тие премети.
Автоматски споено мислење:



Не може за сите, сеа видов имало 549 признати сексуални парафилии :D тоа ќе треба томови да се пишат. Мислев дека има 50-60 различни забеганости ама ова ме изненади.
Ги поканувам либералните лица, вклучително модераторки од форумов на таа тема, ајде да видиме со кои аргументи и факти ќе го побијат тврдењето дека хомосите се привилегирана категорија на граѓани.
Ако се веќе модераторки, тоа би требало да значи дека знаат да дебатираат, барем се надевам дека е така.
Автоматски споено мислење:



Ако некој ме праша пак дефинирај декаденција ќе му ја постирам сликава. Гледам и не верувам што гледам.
Хомичите нека бидат привилегирана категорија во земји каде има голем број на новородени деца, како Кина на пример, која има закон за забрана на повеќе од две деца во едно семејство.
Ние како држава кубуриме со наталитетот, па уште и закон за истополов брак треба да имаме:pos:таман да допукаме по сите шавови, пропаст:toe:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Не може за сите, сеа видов имало 549 признати сексуални парафилии :D тоа ќе треба томови да се пишат. Мислев дека има 50-60 различни забеганости ама ова ме изненади.
Ги поканувам либералните лица, вклучително модераторки од форумов на таа тема, ајде да видиме со кои аргументи и факти ќе го побијат тврдењето дека хомосите се привилегирана категорија на граѓани.
Ако се веќе модераторки, тоа би требало да значи дека знаат да дебатираат, барем се надевам дека е така.
Ako im bese do debatiranje, posebno potkrepeno so argumenti, dosega ke go napravea toa, ne mislis ti taka?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.396
Поени од реакции
5.866
Ako im bese do debatiranje, posebno potkrepeno so argumenti, dosega ke go napravea toa, ne mislis ti taka?
Веројатно се дел од оваа нова мода, не знам зошто но повеќе изразена кај женска популација "lelel kolku se cakani gejovive, swcki se hehe", всадени им се во глава некои фрази и тези кои не држат вода, не размислуваат од каде доаѓаат тие нивни ставови а општо земено, се плашат од аргументирана дискусија ко вампир од крст.
Неретко употребуваат и цензура за да спречат поинакво мислење со што само докажуваат дека deep down се авторитарни особи, дека либералноста е само маска зад која се крие фашизоидна основа.
Се надевам дека грешам па ете покана слободно нек ме разбијат во полемика, нек ме искинат, нек ме треснат од земја, немам проблем да признаам кога губам дискусија :)
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Ги поканувам либералните лица, вклучително модераторки од форумов на таа тема, ајде да видиме со кои аргументи и факти ќе го побијат тврдењето дека хомосите се привилегирана категорија на граѓани.
Не можат да се венчаат и да посвојуваат деца. Тоа се најпростите факти за ситуацијава. Јас не знам што точно сакаш да кажеш со ова или кај си видел хомосексуалец во оваа држава да е привилегиран. Многу ме чуди зошто имаше толку самодоверба во такво просто прашање како да не може никој да ти одговори...
 
Член од
17 јуни 2021
Мислења
68
Поени од реакции
164
Хомичите нека бидат привилегирана категорија во земји каде има голем број на новородени деца, како Кина на пример, која има закон за забрана на повеќе од две деца во едно семејство.
Ние како држава кубуриме со наталитетот, па уште и закон за истополов брак треба да имаме:pos:таман да допукаме по сите шавови, пропаст:toe:
Добро бе, зошто не го вклучиш мозокот барем малку, пред да почнеш да штракаш по тастатурата? Каква врска има законот за истополови бракови со наталитетот? Не ти е срам да истресеш ваква глупост? Тој што е хомосексуалец ќе биде хомосексуалец без или со закон за истополови бракови, тој што е хетеро ќе биде хетеро.
Значи не се бара премногу од тебе, никој не очекува дека ќе напишеш нешто брилијантно, само немој вака да се бламираш.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Добро бе, зошто не го вклучиш мозокот барем малку, пред да почнеш да штракаш по тастатурата? Каква врска има законот за истополови бракови со наталитетот? Не ти е срам да истресеш ваква глупост? Тој што е хомосексуалец ќе биде хомосексуалец без или со закон за истополови бракови, тој што е хетеро ќе биде хетеро.
Значи не се бара премногу од тебе, никој не очекува дека ќе напишеш нешто брилијантно, само немој вака да се бламираш.
Еднаш опамети се и пред да отвориш три илјадити акаунт по ред, а сите ти го знаеме твојот простачки речник кој веднаш те открива кој си, напрај ремонт на твојот мозок, па можеби ќе сФатиш.
Што повеќе педери во една држава, наталитетот паѓа.
 
Член од
17 јуни 2021
Мислења
68
Поени од реакции
164
Што повеќе педери во една држава, наталитетот паѓа.
И бројот на педери ќе се зголеми со тоа што ќе се легализира истополовиот брак? Има еден куп хетеро кои едвај чекаат да се легализира истополовиот брак за да станат хомосексуалци?

Ајде размисли за ова пред пак да се избламираш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.671
Поени од реакции
34.896
И бројот на педери ќе се зголеми со тоа што ќе се легализира истополовиот брак? Има еден куп хетеро кои едвај чекаат да се легализира истополовиот брак за да станат хомосексуалци?
Ајде размисли за ова пред пак да се избламираш.
... само ти не се бламираш кога пишуваш, бре бре самоувереност напразно,
...така се шири бенингниот ако не се реагира, прво признај, па дај да влезам во брак што тоа не е брак за истородни туку само за хетеро ако си учел што значи поим ,,брак,, или ај да смениме дефиниција да признаеме девијации, па дај да посвојам дете, па предност за вработување и во сите сфери па и дома ќе влезат тие ,,нормални,, ориентации,

....и фронтменот на Квин не бил хомо си бил повеќе од хетеро се додека условите, посебно работните не му го сменил нормалниот животен правец, па си легнале со менаџерот во кревет доброволно или не дискутабилно,
... јас разбирам да се дебатира со хомо ориентирани, ама хетеро кога завзема став да го укаже неприродниот ментален склоп за природен и со тоа нормален, не ми е јасно, што пак ти имаш интерес за истополово ширење со нивниот ,,природен,, секс, љубов, глумење брак и сл.? опција во циви за мислење за ЛГБТ позитивен...чек, секогаш интересот е во прашање нели?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Не можат да се венчаат и да посвојуваат деца. Тоа се најпростите факти за ситуацијава. Јас не знам што точно сакаш да кажеш со ова или кај си видел хомосексуалец во оваа држава да е привилегиран. Многу ме чуди зошто имаше толку самодоверба во такво просто прашање како да не може никој да ти одговори...
Па и ја не можам да се венчам со две жени.
Процесот на посвојување деца за нормални парови без мито не проаѓа. :(
 
Член од
17 јуни 2021
Мислења
68
Поени од реакции
164
... само ти не се бламираш кога пишуваш, бре бре самоувереност напразно,
...така се шири бенингниот ако не се реагира, прво признај, па дај да влезам во брак што тоа не е брак за истородни туку само за хетеро ако си учел што значи поим ,,брак,, или ај да смениме дефиниција да признаеме девијации, па дај да посвојам дете, па предност за вработување и во сите сфери па и дома ќе влезат тие ,,нормални,, ориентации,

....и фронтменот на Квин не бил хомо си бил повеќе од хетеро се додека условите, посебно работните не му го сменил нормалниот животен правец, па си легнале со менаџерот во кревет доброволно или не дискутабилно,
... јас разбирам да се дебатира со хомо ориентирани, ама хетеро кога завзема став да го укаже неприродниот ментален склоп за природен и со тоа нормален, не ми е јасно, што пак ти имаш интерес за истополово ширење со нивниот ,,природен,, секс, љубов, глумење брак и сл.? опција во циви за мислење за ЛГБТ позитивен...чек, секогаш интересот е во прашање нели?
Во коренот на сите глупости кои вие неписмените ги тресите на тема хомосексуланост стои идејата дека хомосексуалец можеш да станеш во текот на животот и дека се работи за избор. А ова да го мислиш и да имаш завршено основно образование е трагично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom