Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Ни сами не знаат што се ...
Тие знаат што се, не бери гајле. А, ти поминуваш многу време размислувајќи што прават со тоа што им е помеѓу нозе.

Сите сме родени бисексуалци, пола си bi-ciruous затоа те интересира. Ќе ти кажам се за драг културата и настапите ако сакаш
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Од каде ова?
Imas istrazuvanja sto doagaat do najlogicniot zaklucok za seksualnata opredelba, Innate bisexuality se vika, od Frojd.

Kulturnite I socijalni normi se tie koi diktiraat ulogi za momci i devojki sto pocnuvaat uste od mali noze. Koga kje pocnat naskolo go koristat zborot "gay" kako navreda, od tuka pocnuva se.

Kaj drugi, atrakcijata kaj ist pol se potisnuva so potrebata za razmnozuvanje, a kaj nekoi se pojavuva podocna vo zivotot.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
@staycalm dali podrzuvas transrodovi lica da se natprevaruvaat vo zenski kategorii?
Dali poddrzuvas davanje hormoni na deca za tranzicija?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не си размислил дека на ламинатите ќе и одговара повеќе луѓе за да се збогатат уште повеќе?
Или дека ова лгтбш и отвара нов пазар?
Не е за кеш туку за моќ, контрола, god complex.
Сите сме родени бисексуалци, пола си bi-ciruous затоа те интересира.
Wow, до какви се не оправдувања ќе си дојдат луѓево со комплексиве :pos:
Јас сум пола Margot Robbie-curious, ме интересира како би бил секс со нејзе.
Роден Margosexual сум значи!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.679

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сите сме родени бисексуалци
I beg your fucking pardon?? Don't speak for me hoе

Imas istrazuvanja sto doagaat do najlogicniot zaklucok za seksualnata opredelba, Innate bisexuality se vika, od Frojd.
О боже господи, Фројд ти е бенчмарк?



Да не те разочарувам, ама муслиманите би ти се закачиле дека си исламофоб, и тоа за жал со право
Исламофобија не постои. Самиот професор од Оксфорд (црнец, и немуслиман) кој ја создаде таа кованица, излезе пред некоја година дека направил страшен ерор откако прошета малце низ Британија, посебно градчињава надвор од Лондон. Реална закана е, и тој страв доаѓа од таму. Заканата е перцепирана од растечката нетолеранција кон други малцински групи (ко на пример - нас!) и враќање на културни вредности од вариете типот што ги има во Блискиот Исток. Треба да пак да редиме фотографии што тоа значи за некој ко мене и тебе?

Масакрот во Орландо беше предизвикан од исламот. Други стотици убиства има во име на исламот, нешто помалце и во име на христијанството.
И Орландо тебе треба да ти биде црвен аларм, и на сите други педери кои се поставуваат како заштитници на Исламот и муслиманите ко да се некоја загрозена група, а не се. Два милијарда народ се. Ништо не им фали. Освен Шарија онаму каде живеат во помала бројка за да си се осеќале поудобно као муслимани. Што пак не е добра вест за мене и тебе. А такви масакри знаеш колку ги има и во земји кои се навидум развиени колку-толку? Во сите Становци, Мароко, Египет, итн. Масакри за кои не слушаш оти не се медиумски покриени. Орландо не е изолиран случај. Имаше привилегија што се случи на америчка почва па што се го вивнаа до небеса од покривање на ТВ и нет портали.

:facepalm: Кладба дека догодина нема никаква парада да има? Не е ова Србија.
Србите така се маваа по гради кога се откажа првата парада ради што ги тепаа, па нели циркулираше плејаде клипови као доказ и што ти е знам што, па еве сега не само што се случи него ќе прерасне и во традиција. И кај нив и кај нас.

Ова ти е еквивалент на излегување паста од тубата. Не можеш да ја вратиш назад, чим еднаш излезе.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Сите сме родени бисексуалци, пола си bi-ciruous затоа те интересира. Ќе ти кажам се за драг културата и настапите ако сакаш
Znaeme ,znaeme, pola isto sme pederi a pola pritaeni pederi i zatoa sme homofobi demek glumime ludilo. Daj nesto novo kazi.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.988
Ако сакате може тука уште две ЛГБТ паради да се организираат, без проблем. Ама до октомври треба да им го барате ова.[DOUBLEPOST=1562060346][/DOUBLEPOST]
Imas istrazuvanja sto doagaat do najlogicniot zaklucok za seksualnata opredelba, Innate bisexuality se vika, od Frojd.

Kulturnite I socijalni normi se tie koi diktiraat ulogi za momci i devojki sto pocnuvaat uste od mali noze. Koga kje pocnat naskolo go koristat zborot "gay" kako navreda, od tuka pocnuva se.

Kaj drugi, atrakcijata kaj ist pol se potisnuva so potrebata za razmnozuvanje, a kaj nekoi se pojavuva podocna vo zivotot.
Фројд везе нема од животот.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Ако сакате може тука уште две ЛГБТ паради да се организираат, без проблем. Ама до октомври треба да им го барате ова.
Нема врска, никаква политичка позадина немаше парадава. :icon_lol: Се тоа беше направено само за простиот Македонец да види дека и тие луѓе се нормални и не касаат и не пренесуваат сида. Освен што Хера, Хелсиншки и слични невладини пароперачки организации одвај чекаат да се случи некаков инцидент (ако треба и ќе провоцираат, само да се случи нешто такво), инаку џабе ќе им биде постоењето и ќе треба евентуално да најдат некаква работа. Ама тешко дека ова може да му се нацрта на некој тука, очигледно под камен живеат луѓево и не знаат како функционираат работите.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ако сакате може тука уште две ЛГБТ паради да се организираат, без проблем. Ама до октомври треба да им го барате ова.
Во принцип сум против паради (посебно во развиени и либерални земји, некако бесцелни се), сметам дека тие пари што одат на такви настани можат многу попрактично и попродуктивно да се искористат во однос на LGBT issues, посебно ако се планира ова да биде годишна традиција како и сегде за време месец Јуни, како некој вид буџет. Тоа што се случи без проблем повеќе говори дека земјава не е толку затуцана како што некои мислат и дека реално парадиве само ќе бодат очи некому отколку навистина што ќе ги решаваат проблемите на оваа популација. Не знам само Staycalm и Шекспир колку мислат дека усијани глави смирија парадиве, или помогнаа во нешто. Утре некој може да летне од работа се уште ради тоа што се појавил таму, бил тој геј или само подржувач. Посебно ако се обои се во политичка боја, како што и беше. Мислам дека се потценува злопамтилото кај нас како фактор. Таа закоравина уште ја немаме излечено, не хомофобијата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.988
Неам ја проблем со парадата, поентата ми беше дека до октомври, се што треба ќе се направи.
 
S

staycalm

Гостин
Шкорпион е оној тип на педер што им се свиѓа на конзервативците оти им ја величи и оправдува идеологијата, другите се болни педери.[DOUBLEPOST=1562080096][/DOUBLEPOST]
Спореди го светскиот одзив на фејсбук постов и твојата "досетка" со цитирање нечие мислење тука, твое си е кој е у право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom