Хомосексуалност (општо)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од NightWish..., 23 јуни 2011.

?

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци

 1. Да

  27,4%
 2. Не

  61,5%
 3. Можеби

  7,2%
 4. Не сум размислувал/а на оваа тема

  3,9%
 1. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.891
  Допаѓања:
  1.231
  Кое е тоа општество во кое педофилијата е нормална работа?
  Жените што го продаваат своето тело ги викаат сексуални работнички а не старлети.
  ЛОЛ. Не е прогресивна работа да се биде педер, прогресивна работа е прифатеност на различностите, закоравеност е хомофобија. Баш ти можеш да служиш како пример за истото.
  Кои права ги бараат веганите, прв пат слушам?
  Сигурен сум дека се распаѓа Западот, а посебно од педерите. Одлична поента имаш, секоа чес.
  Кои се тие научници што кажуваат дека оди цивилизацијата во надолна линија и дека хомосексуалноста е предизвикувач на тоа?
  --- Споено дупло мислење, 5 декември 2018 ---
  Искрено, не ти треба многу мозок за да сфатиш зошто е погрешно нарушување на приватност на било која личност додека е во тоалет. Небитно дали е трансродово лице или не, небитно е ни дали си конзервативен или не. Има право да ги тужи, се надевам и ќе ги тужи.

  Можеби имале други правила во училиштето за трансродови лица, ок, почекај да излезе од тоалетот а не на сила да отвараш врата кога нема никаква опасност во истиот тој тоалет. Плус никоја ученичка ниту била исплашена ниту имала проблем со тоа што оваа личност користела женски тоалет.

  https://www.facebook.com/cirilo.lyric.7/videos/375793079823952/

  Прочитај ги коментарите, може ќе сфатиш зошто ова е многу поголем проблем од ПоГрЕшЕн ТоАлЕТ.

  Ако не сфаќаш и после читање, се надевам некогаш тебе или на твое дете ќе му се случи истово, да отворат тоалет додека вршиш биолошка потреба па тогаш ќе се вратиш и ќе кажеш што имаш.
   
  Последно уредено: 5 декември 2018
  На MiniTurtle и Anon им се допаѓа ова.
 2. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.495
  Допаѓања:
  2.222
  Во секој слушај прогресивноста е вистинскиот проблем,а не хомосексуалноста.Го претераа со тие паради на гордоста.Во Канада нема веќе само машки и женски пол,тука триста нови трансфрикови се појавија.Омразата која ја шират прогресивците спрема белите стрејт мажи добива вознемирувачки димензии.Уште логори за бели мажи да отворат.Така да не ни продавај овде проза и поезија за прогресивците!
   
  На Mikja, Кеплер и Bafra им се допаѓа ова.
 3. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.891
  Допаѓања:
  1.231
  Како е прогресивноста проблем? Прифаќање на различни луѓе кои што впрочем не штетат ниту повредуваат никому наместо барање смрт и ругање е некако проблем? Ај да ги запалиме трансродовите лица ако не, заедно со педерите и сите други фрикови? :D Го претераа со паради на гордоста? Ја би рекол го претераа стрејташите со хомофобијата секојдневно, а не со парада на гордоста ЕДНАШ годишно. Во Канада има само воведено плус gender neutral за во документи, а не триста други трансфрикови. И секако, белите стрејт мажи се жртвите, секојдневно увреѓени и дискриминирани, до тоа стигнавме веќе. Аман од оваа нееднаквост и дискриминација!!! :pos:
   
 4. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.495
  Допаѓања:
  2.222
  А зошто мажите одат покасно од жените во пензија пример?Прогресивциве никогаш не реагирале во таа насока.Дали тоа не е дискриминација на мажите?
   
  На Mikja, Кеплер и Dumbledore им се допаѓа ова.
 5. Dumbledore

  Dumbledore Професор

  Член од:
  24 октомври 2013
  Мислења:
  5.463
  Допаѓања:
  4.925
  Машко треба нужда да врши во машки тоалет. Башка тука се работи за посебна патологија, кога ќе видиш дека стапката на самоубиства е 40% одма ти станува јасно дека не е криво општеството, туку самите тие. Стапките на самоубиства се доста високи и во општеставата каде овие се прифатени, таму резервните виновници се научниците кои тврдат дека биолошки е невозможно да се промени полот и конзервативниците кои јавно држат трибини, каде меѓудругото зборуваат и за оваа нивна проблематика. Он мислел дека е женско! Ако може да се промени полот , зошто не можат годините, висината, бојата на очите, расата, родителите....!?
   
 6. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.891
  Допаѓања:
  1.231
  Трансродова жена е, не гледам зошто би вршела нужда во машки тоалет. И пак го избегнуваш делот каде што велам дека НЕ Е НАЈБИТЕН ПРОБЛЕМОТ СО НАВОДНИОТ ПОГРЕШЕН ТОАЛЕТ ТУКУ НАРУШУВАЊЕ НА ПРИВАТНОСТА.
  Па стапката на самоубиство е толку висока заради тоа што секојдневно доживуваат дискриминација, исмевање, понижување што Е ДОКАЖАНО дека води до депресија и разни други психички проблеми кои што пак водат до самоубиство. Кога ќе видиш, не ќе да е само до нив. И да, полот не може да се промени (биолошки одредено од гениталии), не знам каде си видел дека може. Родот е веќе друга ствар.
   
  Последно уредено: 5 декември 2018
 7. Dumbledore

  Dumbledore Професор

  Член од:
  24 октомври 2013
  Мислења:
  5.463
  Допаѓања:
  4.925
  Да да. Само тие се подлежни на “дискриминација“. Значи тој е маж, конечно и од тебе нешто конкретно. И ако се менува родот, дали треба да се изучуваат и нови придавки како што бараат самите? Колку родови има?
   
 8. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.891
  Допаѓања:
  1.231
  Леле овој за граматички род сега почна да зборува :pos:.
  Кај прочита дека е маж? Трансродова жена е.
   
 9. Bafra

  Bafra

  Член од:
  30 јануари 2011
  Мислења:
  3.281
  Допаѓања:
  2.601
  Сметам дека намерно прават тензии и провокации, со цел народ да се занимава со глупости, небитни работи, да не мисли на економија, да не прашува зашто не се подобрува целокупната состојба во општеството и сл.Тераат едни со други да се мразат и обвинуваат.
  Педерчињата толку акал имаат па ги палат, идете по улици барајте правдини, ко божем некого на работа го интересира дали дома го прима од позади или не.
  А малтретирање секогаш имало и ќе има, нормална човечка/ животинска карактеристика, уште од мали па до возрасни, секој се снаоѓа на свој начин. Некои излегуваат уште поцврсти, некои со ментални проблеми, ама тоа со закон не се решава.
   
 10. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.891
  Допаѓања:
  1.231
  [​IMG]
   
  На Шкорпион му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.946
  Допаѓања:
  6.410
  И зошто се тогаш циркусите кои ги прават кога нешто не е возможно?
  Не се самоубиваат поради исмевања и слично, проблем е што тие ликови си имаат ментални проблеми и не знаат што сакаат во животот, со самото тоа што не се задоволни од она што навистина се родени ти покажува дека си имаат тешки комплекси, мислат дека ако направат родова промена ќе почнат да се сакаат, али не бива кај поголемиот дел и тоа и пак имаш пропалитет кој се самоубива.
  Со парадите кои ги прават без разлика дали се геј или останатите пермутации, прават само дополнителна омраза кај општеството, исто како што во нашава мочана држава што нема никогаш да има соживот помеѓу Македонците и Албанците (баш поради нивното форсирање на голема Албанија, двоглави орли, веење знамиња и курчење), а како тргнала работава мене ми изгледа дека ќе пукне пак светов за некоја година, на стаклени нозе е стабилноста, економски кризи, религиски кризи и проблем со муслиманство, проблем со емигранти, проблеми со тероризам и јаготка на шлагот паради и апла силна пропаганда за хомосексуалци и останати кловнови.
   
  На stipsburg, Bafra и Dumbledore им се допаѓа ова.
 12. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.891
  Допаѓања:
  1.231
  Ок чим ти викаш дека не предизвикува депресија омаловажување, исмевање и дискриминација сигурно е така, кој ги ебе психолозите, небитни се тие, ти како кажеш така е. Родов идентитет е тоа а не пол. Цел пост ти е она тресна глупост и остана жив.
  --- Споено дупло мислење, 6 декември 2018 ---
  Се собраа овие шо стиснале не на анкетата и си ставаат лајкови на заостанатите постови полни со омраза. Издркајте си ги по еднаш успат, no homo :D Знам така сте јаки, у групи. Поединечно мудата ви ја снемува магично како во живо така и онлајн. Простачишта :*
   
  Последно уредено: 6 декември 2018
 13. MiniTurtle

  MiniTurtle желче

  Член од:
  16 април 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  21
  Од оваа тема единствено нешто што заклучувам е дека хомофобите се погласни против педерите и по опседнати со нив отколку што се педерите гласни за барање права. Камена ера. А сите користат 300 работи во животот создадени од педери,финансирани и подржани од педери, ебави хипокритите.
   
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.946
  Допаѓања:
  6.410
  Омаловажувањето нема да го сопреш никогаш, не се омаловажувани само хомосексуалците, транс и тн, омаловажуван е секој што се дели на некој начин од мнозинството, пример дебелите, или и тие да бараат да се сменат законите специфично за нив?
  Тоа е веќе проблем до културата, а не до поединечните права.
  Се додека си го пикате под тепих проблемот кој навистина го имате, ќе ви бидат криви сите и за самоубиства и за депресии, ете имаш држави каде не се „простачишта“ и се ви е дозволено и бракови и посвојувања, па пак имаш огромен број на самоубиства на луѓе кои припаѓаат на лгбт заедницата, ете ти пример земи ја Холандија, имаш дури и истражување направено за таму.
   
  На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.139
  Допаѓања:
  7.296
  Мислам дека алудира на одредени муслимански општества.
   

Сподели преку: