Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
S

staycalm

Гостин
И јас така мислев на 18, има време :D

Муабетот почна од тоа детето дека немало да го сакаат оти е геј, на што јас ти одговорив дека не е битно тоа, туку неговите интеракции со луѓето.

Од пред компјутер можеш да разбереш дека Шведска е ветената земја, но и дека е под Шеријат, во зависност од изворот на информациите. Ако набљудуваш сам и низ неутрални леќи ќе добиеш реален резултат.

Па така и јас, од сите мои досегашни набљудувања и интеракции со најразлични луѓе од сите континенти, сум го заклучил следново: педерско понашање ретко кој сака. Под педерско мислам на претерано феминизираните мажи, драма квинс, центар пажња. Сите такви кои сум ги запознал немале никаква подлабока дружба со останатите, освен со нивното верно јато од 2-3-4 дебели, грди или искомплексирани другарки. Високата корелација меѓу нивното гејство и нивниот педерлук ќе оставам ти да ја искоментираш.

За разлика од педерите, со геј луѓето кои биле нормални сите имале добар провод, па така и јас. Зошто? Пошто не се напорни. Не замараат со тоа што сакаат да лижат. Не прават напор да излезат од своето природно родово однесување. Не прават муабет за тоа како се репресирани. Едноставно си ја бркаат својата работа.

И моментално сум во интернациолна средина помеѓу 50 млади луѓе. Двајца ги има. Едниот е неподнослив и збор нема скршено со друг маж. Другиот си е кул и со сите си се дружи. Ептен тера накај лево, а замисли и со мене е близок. Зошто? Пошто не е опседнат со својата ориентација. Никој не замара со такви муабети и не бара внимание од типот "видете ме - чудете се". Нит кур го боли, нит нас кур не боли што не сака жени и што не сака демохристијани.
Tvrdish deka nema vrska toa sho e gej tuku ima vrska negovoto ponashanje. Kolku si greshka tuka ne si svesen, sè da bilo vo red so licnosta, vo moment koga se doznava deka nekoj e gej mnogu te gledaat so drugi ochi i so potsmev, omraza i podbivanje. Se Se gubat "prijateli", poznanstva i tako dalje. Dzabe probuvash da go dokazhesh obratnoto, ne mozhesh da znaesh shto se deshava na gej mazhi koa ne si go iskusil istoto.

Feminiziranosta ne e neshto shto mozhe da se kontrolira. Ako nekoj e feminiziran ne mozhe da stane odednash "macho". Mozhe samo da glumi macho sho izgleda predebilno posho se glea deka e fake.

Izednachuvash pedersko ponashanje so feminiziranost kako da site pederi se feminizirani a vikash deka nemash problem so mazenstveni pederi (nema logika muabetov).

Postojat gej aktivisti, zamisli mazhenstveni, sho se borat za ednakvost, ama ochigledno ti smetaat i tie posho zamaraat sho sakat da lizhat. Heteronormativnosta e jaka u muabetov. Poentata so sakas da ja dokazes deka pederite treba da se onakvi kako so ti gi zamisluvas e smesna a da ne recam i prilicno glupa. Plus postojat feminizirani strejt mazi, sho praime so niv?

Na kraj kraeva, 21vi vek e, rodovite pravila se isfrlaat sekade samo kaj nas se povekje se zajaknuvaat.
Site tie podelbi na zhenski i mashki raboti se izednachuvaat zatoa.sho se se glupi i nepotrebni.
U poliberalnite zemji postojat mazhi sho koristat shminka/zhenska obleka i zheni bez tipicni tradicionalni karakteristiki i nikogo ne go boli kur posho nikomu ne shtetat.

Sho sakam da kazham? Ne deka mazhite treba da se smenat i da bidat feminizirani i da se shminkaat tuku da prestane forsiranjeto na "pravi mazhi" i hejtot kon sè drugo bez razlika gej ili strejt. Podelba na normalno i nenormalno e smeshno, zatoa shto na sekogo razlichni neshta mu se normalni.

A toa so gej tipot sho e blizok so tebe e sosema irelevantno, plus najverojatno nikad ne ste ni zborele na tema homoseksualnost pa zatoa i ste "bliski". Do dusha nema da me chudi i toj da go deli.istoto mislenje za feminiziranosta i mazenstvenosta, postoi internalizirana homofobija i kaj gej populacijata za zhal.
 
Последно уредено од модератор:

Horny Junkie

АТЕИЗАМ,МУЗИКА, СЕКС,УМЕТНОСТ, ДРОГА!
Член од
21 јуни 2018
Мислења
45
Поени од реакции
15
Значи не за џабе хомосексуалноста до пред 30години беше сметана за тешка ментална нарушеност тоес болест,и заради X причини односно ко видоја дека луѓето умират од фактот дека се хомосексуалци а на главните то му одговара си рекоја чеј бе ова треба да ги остајме да го прат...
Такада немие јасно зошто воопшто се дискутира за ова?
 
S

staycalm

Гостин
Значи не за џабе хомосексуалноста до пред 30години беше сметана за тешка ментална нарушеност тоес болест,и заради X причини односно ко видоја дека луѓето умират од фактот дека се хомосексуалци а на главните то му одговара си рекоја чеј бе ова треба да ги остајме да го прат...
Такада немие јасно зошто воопшто се дискутира за ова?
Сериозен си?
 

Panta Rehi

Евангелско Протенстантски Христијанин
Член од
8 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
9
Хомосексуалците се против природното спојуванје на приридниот од она што е Божјата волја. Во почетокот Бог ги создаде машко и женско и ги благослови да се плодат и размножуваат. Но што ќе биде ако се со ист пол како ќе се размножуваат или плодат. како ќе им се запзи родот потомството, тоа е изопачување и наришување на Божјиот закон и неговат волја као и Неговиот Боженствен план.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
vo moment koga se doznava deka nekoj e gej mnogu te gledaat so drugi ochi i so potsmev, omraza i podbivanje. Se Se gubat "prijateli", poznanstva i tako dalje. Dzabe probuvash da go dokazhesh obratnoto, ne mozhesh da znaesh shto se deshava na gej mazhi koa ne si go iskusil istoto.
Ти изгледа забораваш која година сме. Забораваш колку време се фура ЛГБТ пропагандава. Очигледно не си свесен колку помалку луѓето се замараат со сексуалната ориентација.
Се губеле пријатели, можеби порано, сега да не речам се потепуваат да се спријателат со геј лица.
Што и да се дешава кај геј мажите, они самите си диктираат како ќе влијае на нив однесувањето на другите.
Feminiziranosta ne e neshto shto mozhe da se kontrolira. Ako nekoj e feminiziran ne mozhe da stane odednash "macho". Mozhe samo da glumi macho sho izgleda predebilno posho se glea deka e fake.
Никој не ти рече да стане мачо, не си измислувај глупости, ти рече нормално да се однесува.
Како бе не може феминизираноста да се контролира? Како го заклучи ти ова?
Ја имав во минатото неколку геј познајници кои во машко друштво се однесуваа нормално, а во женско друштво феминизираноста значително ја истакнуваа затоа што им беа интересни на женските.
Не, не велам дека треба целосно да одат против она што се, но може да се контролира без особени последици. Не е тоа „држење во себе“.

Izednachuvash pedersko ponashanje so feminiziranost kako da site pederi se feminizirani a vikash deka nemash problem so mazenstveni pederi (nema logika muabetov).
Не, дали се читаш што пишуваш?
Не изедначува ништо, баш напротив ти кажува дека има и вакви и такви.
Изедначувал како да сите педери биле феминизирани... лол.

Plus postojat feminizirani strejt mazi, sho praime so niv?
Ќе ги хејтаме и нив.

A toa so gej tipot sho e blizok so tebe e sosema irelevantno, plus najverojatno nikad ne ste ni zborele na tema homoseksualnost pa zatoa i ste "bliski".
Да бе, само твоите искуства се релевантни.
А на тема хетеросексуалност збореле? :(
Што има да зборат на тема хомосексуалност?

Sho sakam da kazham?
Ништо, само сакаш да кукаш.
 
S

staycalm

Гостин
Ти изгледа забораваш која година сме. Забораваш колку време се фура ЛГБТ пропагандава. Очигледно не си свесен колку помалку луѓето се замараат со сексуалната ориентација.
Се губеле пријатели, можеби порано, сега да не речам се потепуваат да се спријателат со геј лица.
Што и да се дешава кај геј мажите, они самите си диктираат како ќе влијае на нив однесувањето на другите.

Никој не ти рече да стане мачо, не си измислувај глупости, ти рече нормално да се однесува.
Како бе не може феминизираноста да се контролира? Како го заклучи ти ова?
Ја имав во минатото неколку геј познајници кои во машко друштво се однесуваа нормално, а во женско друштво феминизираноста значително ја истакнуваа затоа што им беа интересни на женските.
Не, не велам дека треба целосно да одат против она што се, но може да се контролира без особени последици. Не е тоа „држење во себе“.


Не, дали се читаш што пишуваш?
Не изедначува ништо, баш напротив ти кажува дека има и вакви и такви.
Изедначувал како да сите педери биле феминизирани... лол.


Ќе ги хејтаме и нив.


Да бе, само твоите искуства се релевантни.
А на тема хетеросексуалност збореле? :(
Што има да зборат на тема хомосексуалност?


Ништо, само сакаш да кукаш.
Ти дечко педер си?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Blair retreated, but it was his next decision that’s garnering attention around the world.
The young man pulled out his phone, and through cuts and blood, took a beaming selfie.

wow
ова е како

ОВА МОМЧЕ Е ГЕЈ И НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО НАПРАВИ ОТКАКО БЕШЕ НАПАДНАТ ОД ХОМОФОБ

Иначе вирална е оваа вест колку што беше мојот ручек денес.

Наравоучение, не пробувај да му се објаснуваш на некој дебил што те навредува (мада генерално педеров ако навистина станал вирален може да си напраи пари сеа така да...).

Видел не видел бетава од педер, не можел да се пресмета физички, и глуми среќен и жртва на социјалните мрежи.
Ова ќе беше мал херојски подвиг само ако беше поасално претепан без да влагал у дуел.
А вака, многу педерски изиграл.
pun intended.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Јас само една работа имам да кажам за хомофобијата и хомосексуалноста, а тоа е дека се тесно поврзани.

Така да колку некој е повеќе хомофоб, толку се поголеми шансите да е хомосексуалец.

Спрема она што го имам читано стануваат изразено против хомосексуалците за да го потиснат стравот, болката и горчината дека во стварност се геј.

Затоа и има толку многу геј скандали со конзервативни десно ориентирани политичари кои секој свој настап го користат за промовирање на семејни вредности.

Затоа Трамп е фејкер републиканец реално е демократ :)
 
S

staycalm

Гостин
Јас само една работа имам да кажам за хомофобијата и хомосексуалноста, а тоа е дека се тесно поврзани.

Така да колку некој е повеќе хомофоб, толку се поголеми шансите да е хомосексуалец.

Спрема она што го имам читано стануваат изразено против хомосексуалците за да го потиснат стравот, болката и горчината дека во стварност се геј.

Затоа и има толку многу геј скандали со конзервативни десно ориентирани политичари кои секој свој настап го користат за промовирање на семејни вредности.

Затоа Трамп е фејкер републиканец реално е демократ :)
Ова е точно, ама сепак се работи за мал број на хомофоби гејови во модерниот свет :D
Кај нас... е кај нас бааги се такви :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom