Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ќе му даде у чмар и постепено ќе почне да го преобраќа. Чмар си е чмар, кој си е мераклија нема да му праи разлика од мушко или од женско е :pos:
Тоа е исто ко да речеш, што е важно кој ти го пуши, ако мижиш, разлика нема.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Добро бе зошто не ги оставите на раат луѓево? Немате попаметна работа во животот? Претпоставувам си мајка, одиш на работа, чуваш деца, ваљда живееш живот или немаш па им се мешаш на другите во ориентацијата. Би те отерал во три лепе, ама културата не ми дозволува а и очигледно менталниот склоп ти е на ниво на кобила, па нема да ти замерам него ќе те игнорирам ко останатата проста маса со која живеам во оваа банана од држава. Немате свој живот, ве жалам искрено.
Ајт.
Тука си грешка. Ние ги оставаме, тие нас не не остават. Се нешто не им е погодено, се некој права им фалат, се нешто биле дискриминирани , па маршеви па незнам што, па незнам како. Да не досадват по толку никој нема ни да ги спомне, ама ете желни биле за внимание, па го добиваат.[DOUBLEPOST=1442867132][/DOUBLEPOST]
Шкорпи да не си го имаш удрено прстето или ноктето си го имаш скршено па неможиш да вратиш на прашањето. Обично прв си ама сега ми те снема некако.
Ај си реков да те потсетам оти верувал или не стварно ме интересира твојот став околу тоа.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ај си реков да те потсетам оти верувал или не стварно ме интересира твојот став околу тоа.
Не ми текнува да си ме прашал нешто. Последните постови ти се сите исказни реченици. Не видов прашалници. Ваљда знаеш како се поставуваат прашања ...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.702
Поени од реакции
11.119
Тука си грешка. Ние ги оставаме, тие нас не не остават. Се нешто не им е погодено, се некој права им фалат, се нешто биле дискриминирани , па маршеви па незнам што, па незнам како. Да не досадват по толку никој нема ни да ги спомне, ама ете желни биле за внимание, па го добиваат.
Не викам дека нема наметнување и со сила маргинализирање. И мене ми смета тоа многу пријателе.
Проблемот е во фрустрациите кои ги доживеале и едните и другите субјекти па ни ги истураат нам, без потреба. Ми смета мешање у туѓ двор без потреба исто ко што ми сметало кога ми се пуштал геј што сум го откачил фино лепо, па после сум бил етикетиран од истиот ко хомофоб и сноб. До културата и фрустрациите е дефинитивно и е индивидуален проблем. Ама, дека стана тренд и тоа се согласувам, само што искрено оставам на луѓето да одлучат пошто верувам дека повеќето користат мозок.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Тоа е исто ко да речеш, што е важно кој ти го пуши, ако мижиш, разлика нема.
Бидејки појма немам колку е точно твоево тврдење, ја ќе замижам, а ти... па после ќе ти кажам. Бива?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.757
Буљаш би требало да биде србизам, бидејќи потекнува од буља, што би било г'з
Поверојатно е буљаш и српското буља да водат потекло од ромскиот збор Бул - Газ
 
Последно уредено:
S

SpaceTraveler

Гостин
Немам некој посебен став овде, за себе лично не би се деклинирал ниту како хетеро ниту како би-сексуалец, целата животна енергија би сакал да ја посветам на нешто констриктивно и да не мислам многу на секс, но немам ништо против и мислам дека има некоја естетика во тоа маж во кревет да љуби друг маж. :rolleyes:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Немам некој посебен став овде, за себе лично не би се деклинирал ниту како хетеро ниту како би-сексуалец, целата животна енергија би сакал да ја посветам на нешто констриктивно и да не мислам многу на секс, но немам ништо против и мислам дека има некоја естетика во тоа маж во кревет да љуби друг маж. :rolleyes:
Има термин и за тоа. Пансексуалци :D. Поретка сорта се, ама ги има.


Инаку како го решаваш акумулирањето на сексуална енергија ако не ја ослободуваш? Или практикуваш некоја духовна филозофија како источниве па некој вид монашки лајфстајл тераш? Чисто сум љубопитен ако убаво го разбрав тој дел.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Немам некој посебен став овде, за себе лично не би се деклинирал ниту како хетеро ниту како би-сексуалец, целата животна енергија би сакал да ја посветам на нешто констриктивно и да не мислам многу на секс, но немам ништо против и мислам дека има некоја естетика во тоа маж во кревет да љуби друг маж. :rolleyes:

:LOL:ima nekoja ESTETIKA vo toa maz vo krevet da ljubi drug maz:LOL:
SPIN:D
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Madam јас го гледам светот со отворен ум и срце. Да ми простиш на слободата![DOUBLEPOST=1443062321][/DOUBLEPOST]
Има термин и за тоа. Пансексуалци :D. Поретка сорта се, ама ги има.


Инаку како го решаваш акумулирањето на сексуална енергија ако не ја ослободуваш? Или практикуваш некоја духовна филозофија како источниве па некој вид монашки лајфстајл тераш? Чисто сум љубопитен ако убаво го разбрав тој дел.
Хаха во срцето сум пан сексуалец, во интимата сум а-сексуален. Шала на страна... верувам дека ако човекот абстинира од ејакуација ќе ја зголеми својата животна енергија, концентрација и слично. Има многу книги со таоистичка содржина и сексуалност и како да култивираме сексуална енергија дрн дрн јариња, Постои соло-тантра исто така, доколку го стимулираме мускулот под нашата карлица можеме да уживаме во сексуалноста без ејакуација. Но јас немам време ни за тоа, забележав имам повеќе енергија ако не друго барем да си ги извржувам сите обврски во денот и да имам сила да си ја реализирам целата креативност во себе.
Да бидам целосно искрен, со водење на тој ,,лајф-стајлЌ чувствувам многу задоволсва во пределот на гениталиите најчесто во текот на денот, релаксираност, побрз одмор, чудни енергии во нозете и рацете понекогаш... хаха
 
Последно уредено од модератор:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
:LOL:ima nekoja ESTETIKA vo toa maz vo krevet da ljubi drug maz:LOL:
SPIN:D
Спин е твоето средно име.

Кога сме кај тоа мислам ..

Да бидам целосно искрен, со водење на тој ,,лајф-стајлЌ чувствувам многу задоволсва во пределот на гениталиите најчесто во текот на денот, релаксираност, побрз одмор, чудни енергии во нозете и рацете понекогаш... хаха
Your qi must be off the charts :D

Знам странци кои водат живот на тој начин, не не сум комуницирал со некој од нашиов крај кој следи сличен/ист пат. Браво на истрајноста и изборот на лајфстајл (y)
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Спин е твоето средно име.

Кога сме кај тоа мислам ..



Your qi must be off the charts :D

Знам странци кои водат живот на тој начин, не не сум комуницирал со некој од нашиов крај кој следи сличен/ист пат. Браво на истрајноста и изборот на лајфстајл (y)
Хаха ова за Ки ти беше јако, во последно време кога ги ставам рацете на некој на грб осеќаат многу топлина. Баш ти фала, сакам да знам додека би можело сето тоа да иде... Затоа и си правам често вакви ескерименти на себе...
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Немам некој посебен став овде, за себе лично не би се деклинирал ниту како хетеро ниту како би-сексуалец, целата животна енергија би сакал да ја посветам на нешто констриктивно и да не мислам многу на секс, но немам ништо против и мислам дека има некоја естетика во тоа маж во кревет да љуби друг маж. :rolleyes:
Самата „естетика“ која те фасцинира те издава. Кога наоѓаш во таков акт естетика, слободно декларирај се, не се задскривај зад нешто што не си. И ок да се декларираш...до некаде. Не е ок да застапуваш тези со кои се обидуваш да поставиш неприфатливи барања за мнозинството луѓе во оптеството. Арно ама, не ме чуди некој „донатор“ од типот на големиот филантроп-милионер, подбуцнувач на мрачни подвизи низ целиот свет, тебе и на застапниците на геј-каузата во државава да ви потфрла по некое иљадарче $ за да шкртате на сите страни за „каузата“.
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Спин е твоето средно име.

Кога сме кај тоа мислам ..



Your qi must be off the charts :D

Знам странци кои водат живот на тој начин, не не сум комуницирал со некој од нашиов крај кој следи сличен/ист пат. Браво на истрајноста и изборот на лајфстајл (y)


:)))Koristis zborovi i nazivi koj ne gi rabiras....
Panseksulanost ne se koristi vo ovoj slucaj...SPIN vo slucajov si ti...
Za da se izdeklariras kako pripadnik na NBJHGCUYDGCU populacija najnapred treba da se soocis sam so sebe i sam so sebe da si rascistis pa posle so nas sto sme protiv VASETO ZASTAPUVANJE ZA PRIFAKNAJE NA VASIOT ZIVOT KAKO NESTO NORMALNO I PRIRODNO..:smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom