Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.123

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Ете видиш како се истураш на други заради твојата болест. Мислам дека треба да идеш на психијатар. Опасен и насилен си за околината. :(
А каква јас тоа болест имам , чисто ме интересира?
И како заклучи дека сум опасен и насилен за околината?
Најдими само еден пост каде јас повикувам на линч на педерите или на било кој кога сме кај тоа.
Да тепаш педер ти е исто како да тепаш некој со пречки во развојот. Греота е.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Е баш ти клецаш. Еве слушам Перо бил наје"ач во Битола. Ако не ти дала некоја проста и грда од форумов поради сожалување друго не верувам.
а бе се ви е во педерскио еснаф базирано на рекла казала слушнав ова слушнав она...
сите 4 живи педери во Македонија живеат слободно и ситуирано, вие велите, ни е страв дека ќе не малтретираат така сме слушнале, коче излезе со бројка дека во Македонија имало 200.000 хомосексуалци, така слушнал и тој кутричкиот од негде, а ко ќе дојде ден да се маршира пред собрание, сам кутриот оди одвај транспарентот го носи никој нема до него барем потта од чело да му избрише, ти си слушнал за некој перо во битола шо ебел.....
Излезете бе малце во реалниот свет, соберете се организирајте се, покажете се во масовен број, прошетајте пред собрание во миниќи, во свечани фустани и латекс облеки со патенти и ланци, зграбчете со налакирани ноктиња транспаренти, храбро чекорете во штиклите и со пискави гласчиња побарајте права и закони. Ете не мора сите 200.000, доволно е и една четртина од тоа да излезе, замисли 50.000 педери низ улиците на скопје величенствена еротска глетка....
Со седење дма никој ништо нема да ви даде освен ако не сте хендикепирани или физички и психички спречени сами да си побарате па мора нормалната популација тоа да го прави за вас.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Изгледа педерите решија да прекинат со педерската пропаганда. Или тоа или ни се наљутија па ја бојкотираат темата во знак на револт. Трето нема. А толку убедливи аргументи имаја тоа чудо едно.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Изнајмување женска особа во животот на хомосексуален пар за да имало ролмодел.
Самиот апсурд во ситуацијата го акцентира "ненормалното".

Зошто потреба од тоа, ако е сасвим нормално пар мажи да посвојат и одгледат дете?
Значи, у позадина на сите не им чини нешто со тоа, ама пуста мода.
Нема абсурд. Самохрана мајка која бара за децата машко како rolemodel, дури и ако остане самохрана. Тоа е лошо? Ненормално? Абсурдно? Што е?

1001 samesex пар има што надвор од својот пол не се одлучиле да вклучат други. Тоа што пишав дека сакам да вклучам женски rolemodel беше идеја, и не се базира на нормалност/ненормалност. Особено ако се работи па за либерте земја, ич нема реална потреба. Се разботи за мој избор. Плус, треба да се отарасам од женската половина од фамилијава моја, или од други жени во мојо живот, за да ги исполнам не-абсурдните услови твои?

А модата у газ да си ја напикаш. Иди мрси муда на тема каде можеш да аргументираш.

Не. Ти ни за момент не си пошто таква ти е состојбата. Константно си ненормален ( во поглед на твојата сексуална ориентација). За другото незнам.
Што е со бисексуалците? Они се периодично нормални? Као амплитуда им е животот? :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Што е со бисексуалците? Они се периодично нормални? Као амплитуда им е животот? :D
Незнам, што се спред тебе ?
Инаку мојот став околу ова е поприлично јасен и недвосмислен. Колку на некој тоа да му се допаѓало или не , јас сите девијации ( од сексуална природа пошто таква е темата ) ги ставам во иста група. Нема кај мене ама за љубов се работи, не прави штета никому, двајца се согласни, возрасни и такви некој амандмани и додатоци со што една девијација вештачки би се дистанцирала од купот. Сите ми се исти. Сите отстапуваат од нормалното и тука завршува тој дел на муабетот. Ако една девијација се прогласи за нормална, посебна или незнам каква по автоматизам и сите други треба да го добијат истиот статус. Или сите или никој. Во моите очи педерлукот не ми е ништо понормален од инцес ,зоофилија , некрофилија, педофилија итн итн. Нити правам разлика од што потекнува нивната ненормалност. Дали е природна( така се родиле згрешени), психичко пореметување, болест или било што за мене е небитно. Битно е она крајното а не што довело до такво однесување, па према тоа се што остапува од нормална сексуална ориентација за мене е девијација или ненормално однесување а лицата кои тоа го практикуваат спаѓаат во група на лица со фабричка грешка или народски кажано згрешени.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Незнам, што се спред тебе ?
Исто нормални ми се колку и геј и стрејт популацијата.

Прашав зошто има некои луѓе кои на нив гледаат како "понормална" ствар. Пошто општат и со жени.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
509
Поени од реакции
274
Изгледа педерите решија да прекинат со педерската пропаганда. Или тоа или ни се наљутија па ја бојкотираат темата во знак на револт. Трето нема. А толку убедливи аргументи имаја тоа чудо едно.
Па да кажеше нешто паметно ќе продолжеше дискусијата. Што паметно пиша освен навреди?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Мене ме интересира од кој вазелин ве мачкаат ? :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Исто нормални ми се колку и геј и стрејт популацијата.

Прашав зошто има некои луѓе кои на нив гледаат како "понормална" ствар. Пошто општат и со жени.
За на другите ставовите незнам, мојот е поприлично јасен околу тоа.
И нормално дека ти се нормални, сам себе не ке си маваш клоца. Да беше педофил и тие ке ги ставеше во истата група и ке ти беа исто нормални како нормалните. Јазикот секогаш оди кај забот што те боли, така да секој со маката.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Па да кажеше нешто паметно ќе продолжеше дискусијата. Што паметно пиша освен навреди?
Сега тебе ако те вреѓа вистината тоа е твој проблем не на општеството, најмалце мој.
Инкау кога ке речам дека си ненормален се мисли на твојата сексуална ориентација а не дека генерално ти фали некоја даска. Значи педер можи да биди и доктор, и психијатар, и арамија и убиец и се она што и секој нормален човек може да биди, ама кога се зборува за сексуалната ориентација тука природата тотално ја има утнато работата.
И јас уште чекам да видам каде тоа јас повикувам на насилство кон педерите како што ме обвини.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
509
Поени од реакции
274
Сега тебе ако те вреѓа вистината тоа е твој проблем не на општеството, најмалце мој.
Инкау кога ке речам дека си ненормален се мисли на твојата сексуална ориентација а не дека генерално ти фали некоја даска. Значи педер можи да биди и доктор, и психијатар, и арамија и убиец и се она што и секој нормален човек може да биди, ама кога се зборува за сексуалната ориентација тука природата тотално ја има утнато работата.
И јас уште чекам да видам каде тоа јас повикувам на насилство кон педерите како што ме обвини.
Тебе ти влегува? Ако не што се воопшто замараш. И јас морам да замижувам пред некој работи и да глумам дека се ОКЕЈ па пробај и ти.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Пробај синко од еднаш не се станува.
Не сум ја педерчина па да пробувам, јас сум нормално човече на кој му се дига на женски газиња и цициња како што природата го замислила и сосдала :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
509
Поени од реакции
274
Не сум ја педерчина па да пробувам, јас сум нормално човече на кој му се дига на женски газиња и цициња како што природата го замислила и сосдала :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Епа што прашуваш? Да не ти скурчило од тоа? :P
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Па темава е педерлана и општо, што значи дека може да прашам со каков вазелин те мачкаат

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom