Хип хоп културата во Македонија

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Si kaza LD oti da ne zima pari ;) ... ali tragicno e sto kje si gi ispuka jokerite, kje napravat 2/3 reklami i tolku ... da zemat preku sila 1500 evra ili slicno i ??? posle kje bidat posrani bidejki si pluknale na zborot za posrani 1500 2000 evra .... nikogas nema da mozat da bidat kako toxika nitu treba da bidat kako niv ... ama ... koga covek ne si sede na zborot toa e. A i ovaa traka cija si epten e shit oti bez nikakva emocija rapuva ld + textot e sepak emotivna lirika a on kako da go naterale da ja rapuva, se edno radi reda go prave... koe sto i naj verojatno e taka. Ete rap od srce i kako zvuce koga e od srce. Dinamika, stil, zvuk, emocija ...

 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ахахах, е тоа е више друго :D
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
Еве од СтрајЛ нешто постаро:

Штета овој Страјл што нема друга трака освен оваа, сигурно нешто јако од него ќе било. Туку шала на страна овие постариве парчиња ми се поинтересни, имаат појше експериментирање со рими поготово Блажеј, си слушам од време на време, многу опасни шеми користел чоекот. Не дека новиве нешто им фали, да не бидам лошо разбран, текстови со значење и се тоа е супер, ама има посебен шмек во оние експериментални ствари кај што се градел стилот.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
4.882
Кој беше тој што пиша на темава дека го имал цел настап. Ај нека се јави на рецепција, ако може.

И јас го барав целиот настап.. Види некоја страна поназад се пријави еден дечко дека го има и тоа беше тоа.. Дај ако го најдиш стави го на јутјуб цел.
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 17:22 ---
Инаку го пратам Хајд будно под око. Ми станува омилен дечково.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Штета овој Страјл што нема друга трака освен оваа, сигурно нешто јако од него ќе било. Туку шала на страна овие постариве парчиња ми се поинтересни, имаат појше експериментирање со рими поготово Блажеј, си слушам од време на време, многу опасни шеми користел чоекот. Не дека новиве нешто им фали, да не бидам лошо разбран, текстови со значење и се тоа е супер, ама има посебен шмек во оние експериментални ствари кај што се градел стилот.

blazej praese mnogu napreden rap u toa vreme....
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Се усра рапот во Македонија дефинитивно. Многу погрешен чекор на Легијата, ќе видиме другите што ќе направат. Убаво рече еден другар -Босна и Србија го има рапот.

Кој не ми верува може да види постари мислења од мене на форумот што зборев. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom