Хип хоп културата во Македонија

Rbeatz

Слакер
Член од
13 август 2009
Мислења
169
Поени од реакции
99
Епа дечки горд сум да кажам дека после 15 години му се иполни сонот на мојот човек Куз aka El Borracho. The Most Wanted била првата рап група што ја имал чуено и Аго првиот вистински МС. Благодарение на неговата соработка, траката стана реалност. Уживајте :)

 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Епа дечки горд сум да кажам дека после 15 години му се иполни сонот на мојот човек Куз aka El Borracho. The Most Wanted била првата рап група што ја имал чуено и Аго првиот вистински МС. Благодарение на неговата соработка, траката стана реалност. Уживајте :)

Респект.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Респект за дечкиве одлични и си фураат old school hip-hop Ragga стил.
Греота ми се од шо не ги бива. Незнам од каде начукаче 500 иљадарки. ,,Што не се купува со пари се купува со поише, некој крадат милиони некој поише''. Кул рима и флоу (не!). Плус многу иритантен глас има тој со суканиците. Ко да гребе по микрофонот. Темата и желбата им ги поштувам ама едноставно не ги бива. И неможе да ми се свиѓа песна која 50% е повторување на рефренот.
--- надополнето: Nov 28, 2011 2:27 PM ---
Епа дечки горд сум да кажам дека после 15 години му се иполни сонот на мојот човек Куз aka El Borracho. The Most Wanted била првата рап група што ја имал чуено и Аго првиот вистински МС. Благодарение на неговата соработка, траката стана реалност. Уживајте :)
Tha real deal! :D И баш ми е мило што му се исполнил сонот. :)
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
358
Поени од реакции
608
Греота ми се од шо не ги бива. Незнам од каде начукаче 500 иљадарки.
:)
Се согласувам, Skypi&Tyzee немаат нешто талент и сенс за хип-хоп ама Ragga стилот им е закон и затоа имаат респект од мене (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom