Хип хоп културата во Македонија

COMPTON

REAL MOTHERFUCKING G
Член од
28 март 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Хип Хоп културата у Македонија е на многу ниско ниво !
Се слуша комерцијален рап , не се запознаени сеуште со вистинското срање ... СЛАТКАР бил најдобриот и некои детулести локални квази рапери , така што не преферирам мкд . хип хоп многу многу , слушам исклучиво WeSt / EaSt срање ... Али пази има занимливи ствари и у Македонија ... На Пример ... Дечките Жиле И Вали РАП ВИТАМИН , Мики Раперот Со Растите Од Ченто http://www.myspace.com/mikirastaman ... Права Стара Школа !
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Хип Хоп културата у Македонија е на многу ниско ниво !
Се слуша комерцијален рап , не се запознаени сеуште со вистинското срање ... СЛАТКАР бил најдобриот и некои детулести локални квази рапери , така што не преферирам мкд . хип хоп многу многу , слушам исклучиво WeSt / EaSt срање ... Али пази има занимливи ствари и у Македонија ... На Пример ... Дечките Жиле И Вали РАП ВИТАМИН , Мики Раперот Со Растите Од Ченто http://www.myspace.com/mikirastaman ... Права Стара Школа !
Јас како голем љубител на старата школа, мора да кажам едно големо браво. Оваа „Кучешки Живот“ многу ми се свиѓа... Браво, уште еднаш браво. Мило ми е што старата школа уште живее!! :)
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Најнов фристајл на Пеше со Дон Дада снимен во Белград!
Партали!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Добри се баткиве, факт е. Но, следново подоле, не смее да се пропушти, посебно не без комплимент.

 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Добри се баткиве, факт е. Но, следново подоле, не смее да се пропушти, посебно не без комплимент.


strasno dobro .... rap vo vistinska smisla na zborot ... bravo :) ... masko ili zensko e ova sto pee/rapuva/kenja ?

--- надополнето ---

ja go ja taj deckoto od amerika :


Vaj fristajl znajal da prave vikat.Ama po slab e od ld spored mene ... neli ?
 

COMPTON

REAL MOTHERFUCKING G
Член од
28 март 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Јас како голем љубител на старата школа, мора да кажам едно големо браво. Оваа „Кучешки Живот“ многу ми се свиѓа... Браво, уште еднаш браво. Мило ми е што старата школа уште живее!! :)
Да Да и Џандарски Филмови Е многу јака ... тоа е вистинското , едноставното и оригиналното ОЛД СКУЛ !
ПОЧИТ !
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Да Да и Џандарски Филмови Е многу јака ... тоа е вистинското , едноставното и оригиналното ОЛД СКУЛ !
ПОЧИТ !
momci ja vi ja temata za nego be ...

http://forum.kajgana.com/showthread.php?52348-Мики-Растаман&highlight=

se znam so Miki taka da ako go sakate albumot ne vi go davam ... sekako ne e gotov poradi producentot .... nesto nogu se bavi rabotata.... inace albumot e maada faka .. sea se sprema drug ;) .. taj e star veeke 3 godini mislam ...

--- надополнето ---

Јас како голем љубител на старата школа, мора да кажам едно големо браво. Оваа „Кучешки Живот“ многу ми се свиѓа... Браво, уште еднаш браво. Мило ми е што старата школа уште живее!! :)
A ti bate si istiot toj sto za miki si go kazal slednovo:

"Глеј пер, ја пример само old school слушам од рап... Прилично. Можам директно да ти кажам дека ова е чисто срање. Добар вокал е човекот, али не фаќа old school ритам на old school инструменталка.

И затоа изгледа срање."


I jas sea se pitam kolku dvolicni raperi ima u drzavava koj obozavat da go du**at ...
 

COMPTON

REAL MOTHERFUCKING G
Член од
28 март 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
momci ja vi ja temata za nego be ...

http://forum.kajgana.com/showthread.php?52348-Мики-Растаман&highlight=

se znam so Miki taka da ako go sakate albumot ne vi go davam ... sekako ne e gotov poradi producentot .... nesto nogu se bavi rabotata.... inace albumot e maada faka .. sea se sprema drug ;) .. taj e star veeke 3 godini mislam ...

--- надополнето ---



A ti bate si istiot toj sto za miki si go kazal slednovo:

"Глеј пер, ја пример само old school слушам од рап... Прилично. Можам директно да ти кажам дека ова е чисто срање. Добар вокал е човекот, али не фаќа old school ритам на old school инструменталка.

И затоа изгледа срање."


I jas sea se pitam kolku dvolicni raperi ima u drzavava koj obozavat da go du**at ...
Знам ... Иначе ВАЛИ го продуцира албумот така ? btw тебе мора да те пофалам брат ... мн. добри инструменталки праиш ПОЧИТ !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom