Хип хоп културата во Македонија

Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
22
HARLEM_SPIDER напиша:
mary jane ko si ti
tuku nemozam da te najdam na mirc
lol
sea si vikas koj e ovoj?
haha
heehhe,ne si vikam:)ne mi e bitno
inace postojano sum na irc...:)
koa sme veke kaj rap...vcera dzeru bese inzvonreden
a performansot na nasite isto taka,posebno na legijata:)
doooobro zurce:)
 
Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
ahahah
more si vikas si vikas ahhahha
vazno interesno mi e mene
na mirc si mircam so tebe a i ovde te nacekav:)))))0
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.760
Поени од реакции
33.075
Опомена: мирцајте си на мирц, не тука.

Назад на темата.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Еј Ацид човече олади
Да не го викнам мојот човек живот да ти згади
Мислиш дека можеш рапери да кудиш
Епа тогаш сам на смрт се судиш
На рапери не им се дава на форум опомена
Ако нејќеш да те збира брза помош ноќна смена
Рапот е ѕвер, јаде луѓе со зуби
Глеаш, рапот полека форумов го уби
И ја гомна мрчам ама зошто не знам
Ако ме сфатиш озбилно, срам и арам!

:) :) :) :) :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
57
Mislam deka raperot Glorijan e najbolji...
mora da go cuete, kje se zgazite od smeenje:)))
Tipot e totalen FRIK!
:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.760
Поени од реакции
33.075
Офчар напиша:
Еј Ацид човече олади
Да не го викнам мојот човек живот да ти згади
Мислиш дека можеш рапери да кудиш
Епа тогаш сам на смрт се судиш
На рапери не им се дава на форум опомена
Ако нејќеш да те збира брза помош ноќна смена
Рапот е ѕвер, јаде луѓе со зуби
Глеаш, рапот полека форумов го уби
И ја гомна мрчам ама зошто не знам
Ако ме сфатиш озбилно, срам и арам!

:) :) :) :) :)
:pos:

Само едно не ми е јасно еј.. Во секој рап се спомнува „вие сте лажни рапери”, ама баш во секој!
Е кои рапери се вистинските?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја сум вистински рапер, прототип.

Па сеа ти види.
 
Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
ThA-BiTcH напиша:
Mislam deka raperot Glorijan e najbolji...
mora da go cuete, kje se zgazite od smeenje:)))
Tipot e totalen FRIK!
:)

toj raper?
od kade toa kolku sto znam toa pesnite mu se seuste neotkrien vid na muzika
ahahhahahha
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
19
neznam zaso ama makedonskiot rap e nisto be temnata strana a isto taka i saf napravija krsh so albumot ama poleto molk gi nema ...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
саф прееска ги гледав на МТВ Адриа
 
H

HCL

Гостин
mary_jane напиша:
inace r.ns pokraj legijata e clen na greenout(pese ili LDpistolero i Antonio a.k.a R.N.S),i na ''podvizite na malite deca'' socineta od r.n.s i mal golem coek`a.k.a brus,
Само да напоменам дека тони(RNS) планира да го менува името,планира да му биде:Tonyo-San,а мал голем човек(ненад стефановски БРУС) најверојатно новото име ќе му биде или Yun Fan или Yun Fank,не знам кое ќе го употребува.

Исто така сакам да спомнам дека грешат тие што мислат дека македонските рап песни се само за гангстери,или за "фејк" рапери.Тие времиња изумреа.Ако чуете некоја нова рап песна во која се рецитира за ова тогаш артистот мора да е некој нов.

А за тоа што викате дека немаат спотови: Џака Накот јас колку што се сеќавам има еден,постар од првиот албум.А и R.N.S. планира да прави спот,сеуште "преговара" за таа цел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom