Хип хоп културата во Македонија

Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
inaku SAF vi se poveke kako komercijalna grpa ne deka ne se dobri ok se
ama nivnoto vreme pomiona sea ima drugi dobri gupi koi za zal ne vi se poznati
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
зошто многу рап македонски групи во мк се фураат со гангстерски песни и слично, премногу се филмаат, ако сите така прават никогаш нема да има револуција во македонскиот рап, се ке стане монотоно, сите групи исти, де нека се појави некој со нешто ново, па и да се појави на тв шо има врска, сите рап групи сакаат да заработат нешто а уствари им е страв да искочат на тв зашто ке се осеќаат како комерцијала, не ми е сфатливо тоа, комерцијала е кога ке го промениш звукот со цел да заработиш нешто, комерцијала не е кога ке искочиш на тв
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
227
aber nemam od mk rap :? i ne ni sakam da znam.Vo NAJGOLEM broj slucai od denesnive "raperi" i rap grupi rapot e Retards Atempting Poetry(no offence ppl) i tolku.No sigurno ima nekoi koi se za postuvanje! More batali rap i svrti se kon muzika sto ima povekje od recitiranje i ritam :msc3: :msc3:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
227
Гижо напиша:
зошто многу рап македонски групи во мк се фураат со гангстерски песни и слично, премногу се филмаат, ако сите така прават никогаш нема да има револуција во македонскиот рап, се ке стане монотоно, сите групи исти, де нека се појави некој со нешто ново, па и да се појави на тв шо има врска, сите рап групи сакаат да заработат нешто а уствари им е страв да искочат на тв зашто ке се осеќаат како комерцијала, не ми е сфатливо тоа, комерцијала е кога ке го промениш звукот со цел да заработиш нешто, комерцијала не е кога ке искочиш на тв

Koa ke se pojavis na tv lugjeto pocnuvaat da te smetaat deka si komercijala.Obicno pogolem broj na lugje mislat popularnost=komercijala.Kako mozat da bidat sigurni fanovite dali ti pravis muzika zaradi pari ili licno zadovolstvo? Koa ke pocnat da te davaat na tv po sto pati na den se stvara toa mislenje kaj lugjeto.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
Goddess of Chaos напиша:
Koa ke se pojavis na tv lugjeto pocnuvaat da te smetaat deka si komercijala.Obicno pogolem broj na lugje mislat popularnost=komercijala.Kako mozat da bidat sigurni fanovite dali ti pravis muzika zaradi pari ili licno zadovolstvo? Koa ke pocnat da te davaat na tv po sto pati na den se stvara toa mislenje kaj lugjeto.
не заебавај, се препознава кога некој тера андерграунд и од еднаш ке почне да се лигави со песните :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
227
Гижо напиша:
Goddess of Chaos напиша:
Koa ke se pojavis na tv lugjeto pocnuvaat da te smetaat deka si komercijala.Obicno pogolem broj na lugje mislat popularnost=komercijala.Kako mozat da bidat sigurni fanovite dali ti pravis muzika zaradi pari ili licno zadovolstvo? Koa ke pocnat da te davaat na tv po sto pati na den se stvara toa mislenje kaj lugjeto.
не заебавај, се препознава кога некој тера андерграунд и од еднаш ке почне да се лигави со песните :wink:
ne se site nadareni kako tebe da go prepoznaat toa :D
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
не заебавај, се препознава кога некој тера андерграунд и од еднаш ке почне да се лигави со песните
Можеш ти и во андерграунд да се лигавиш...... :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
MSV напиша:
не заебавај, се препознава кога некој тера андерграунд и од еднаш ке почне да се лигави со песните
Можеш ти и во андерграунд да се лигавиш...... :wink:

можеш ама не у смисол да се лигавиш да праиш комерцијала, така
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Гижо напиша:
MSV напиша:
не заебавај, се препознава кога некој тера андерграунд и од еднаш ке почне да се лигави со песните
Можеш ти и во андерграунд да се лигавиш...... :wink:

можеш ама не у смисол да се лигавиш да праиш комерцијала, така
Финтата е да го правиш тоа што сакаш.....А ако некој мисли дека си лигав.....Ти слободно можеш да тврдиш дека он е најголем дркач на светов и дека потсвесно е геј...... :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
MSV напиша:
Финтата е да го правиш тоа што сакаш.....А ако некој мисли дека си лигав.....Ти слободно можеш да тврдиш дека он е најголем дркач на светов и дека потсвесно е геј...... :wink:
exactly, ама ја многу се здркав и забегав со постовите :pos:
 
S

Svetovid

Гостин
RaGeAnGeL напиша:
:poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: MAKEDONSKI RAP
Sho se kezite be! :evil: :evil: :evil: Slushnal li nekoj za Chista Okolina? Momcite vekje ne postojat, ama carevi bea. "Puzder" ti e najbolja new school stvar sho sum ja chul! SAF se (bea) ludnica. Onoj maliot kako se vikashe nanana neshto pa Nakot mu beshe imeto? Imashe emisija na 103-ka.. u da be Dzhaka! Da Dzhaka Nakot. Vlada maliot.
Ako u vashe selo nemalo rap scena neznachi deka i vo cela Makedonija e taka.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
иако не слушам рап ама за Чиста Околина правам исклучок, најквалитетното нешто што искочило од македонскиот рап
 

Kajgana Shop

На врв Bottom