Хип хоп културата во Македонија

Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Незнам дали е постиран,али дечкото си е многу добар.
Ако е постиран,don't go too hard on me :)
Звер си е Пикси, интересни траки има :icon_mrgr: Другарче што беше на хип хоп кампот летоска вика дека растурил дечково :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Звер си е Пикси, интересни траки има :icon_mrgr: Другарче што беше на хип хоп кампот летоска вика дека растурил дечково :)
ne e nameneto za tebe,ali ova e eden od najgolemite problemi vo makedonskiot rap...abe slusnav tapa bil pa i ja ke kazam deka tapa e vrska nema,slusnav dobar bil abe dzver e....retko koj gradi svoe mislenje retko koj slusnal i osetil...a gi ima premnogu takvi faci....radi toa i ne funkcionira kriticizmot tuka.Ago 4 life,Legija 4 life,Toksikologija 4 life itn itn....ako rekol Ago taka taka e,ako rekol Tonyosan taka taka e...nemoj slucajno da se podrazmislis i da cues nesto poveke....

kako sto rekov ova ne e za tebe nameneto ne me sfajkaj pogresno.
 

Rbeatz

Слакер
Член од
13 август 2009
Мислења
169
Поени од реакции
99
Незнам дали е постиран,али дечкото си е многу добар.
Ако е постиран,don't go too hard on me :)
Пикси е МС во правата смисла на зборот. Човекот е толку опуштен на бина и толку многу добро знае да комуницира со публиката. Сам на себе си е hype man. Кога прв пат го слушнав во живо единствена мисла низ мозок што ми помина беше - this dude knows how to rock a crowd - хендс даун.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Пикси беше на Хип Хоп кампот како придружба на Саша и Нешо и во 2 песни со мене, Chronic и ElBorracho. Во секој случај одлично поминавме. Е недела дена после тоа во Дојран на Јужен Хип Хоп Фестивал беше друга приказна, кога он имаше цел негов сет. Ама пак таму друг беше фидбекот од публиката...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
ne e nameneto za tebe,ali ova e eden od najgolemite problemi vo makedonskiot rap...abe slusnav tapa bil pa i ja ke kazam deka tapa e vrska nema,slusnav dobar bil abe dzver e....retko koj gradi svoe mislenje retko koj slusnal i osetil...a gi ima premnogu takvi faci....radi toa i ne funkcionira kriticizmot tuka.Ago 4 life,Legija 4 life,Toksikologija 4 life itn itn....ako rekol Ago taka taka e,ako rekol Tonyosan taka taka e...nemoj slucajno da se podrazmislis i da cues nesto poveke....

kako sto rekov ova ne e za tebe nameneto ne me sfajkaj pogresno.
Не е наменето за мене, ама за мене е :icon_mrgr: Нема везе потполно те сфакам, јас скоро и да неам право да коментирам многу на оваа тема немам некое големо познатсво за хип хопот. Муабетот ти е на место и така е. Иначе за Пикси имав слушнато и пред кампот така да не ми се базира мислењето за него врз основа на тоа што ми кажале :) Го поштувам Тонио но се едно исто и исто му се текстовите досаден е веќе со депре песните. Порано беа повеќе такви Легија 4life или Токсик, итн...кој не слушаа никој друг освен нив, но мислам дека сега е поинкава ситуацијата. Се мава голем хејт на Слаткар но мислам дека човекот е еден од подобрите текстописци кај нас. Го величат Тонио, а кењат за Слаткар но човекот го боли ташак си прај пари, исти таков е и Џус..
Може сум во право, а може и не..но ова е мое мислење :)
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
razbiram ne si po crncite imas loso iskustvo so anusot....
Џабе ти е и солариумот со куре 5 сантиметри и тие песните-траки шо ги викате:
Расипани се сите во ова општество
сакам да имам риби цело множество
носам ланци, шетам како ебан, мислиш шмркам кока
а јас се фурам без ебан денар, ебан како стобилфипс смока
Тате сфатиме, кешот ми треба знај
не се прај манга, одма пеевче дај.
Плукам по сите, растурам со хип хоп култура
тоа за анусот - на сестра ти да и го турам.!.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Џабе ти е и солариумот со куре 5 сантиметри и тие песните-траки шо ги викате:
Расипани се сите во ова општество
сакам да имам риби цело множество
носам ланци, шетам како ебан, мислиш шмркам кока
а јас се фурам без ебан денар, ебан како стобилфипс смока
Тате сфатиме, кешот ми треба знај
не се прај манга, одма пеевче дај.
Плукам по сите, растурам со хип хоп култура
тоа за анусот - на сестра ти да и го турам.!.
Сале раперот да не го слушаше па ги пиша мислењава за рап-от кај нас ?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Сале раперот да не го слушаше па ги пиша мислењава за рап-от кај нас ?
Не ги познавам рапериве, ама интерпретирав некој саркастичен рап... чисто рекреативно да видам колку е кул да си рапер.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Не ги познавам рапериве, ама интерпретирав некој саркастичен рап... чисто рекреативно да видам колку е кул да си рапер.
Јасно ми е дека дојде онака само да провоцираш.. а немаш слушнато ни 10 рап песни сигурен сум ;)


 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Џабе ти е и солариумот со куре 5 сантиметри и тие песните-траки шо ги викате:
Расипани се сите во ова општество
сакам да имам риби цело множество
носам ланци, шетам како ебан, мислиш шмркам кока
а јас се фурам без ебан денар, ебан како стобилфипс смока
Тате сфатиме, кешот ми треба знај
не се прај манга, одма пеевче дај.
Плукам по сите, растурам со хип хоп култура
тоа за анусот - на сестра ти да и го турам.!.
eee drugarce....boli a?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom