Хипхоп културата надвор од нашите граници

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.126

НИКАД македонскиот рап нема да го надмине ова СРАЊЕ ОД БРУКЛИН!
 
Последно уредено:

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
358
Поени од реакции
352
....


НИКАД македонскиот рап нема да го надмине ова СРАЊЕ ОД БРУКЛИН!
Овој Дилон, ме потсети на Q-Tip од Tribe, и една од The Underachievers ме потети на Tribe.
A A$AP MOB кога почна (прв пат ја слушам) ми дојде некако дека вокалот на Method Man тука би легнал саглам, (ваљда кога рече “driving miss daisy“) and lo and behold... Method Man.
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
18
џим, дејв ист, гризелда се моментално главните ликови на ангерграунд рап сцената во америка, а после албумов на стајлс пи (би го додал и албумот на лојд бенкс) се гледа дека кроз оваа екипа тече позитивна конкурентност и сите нови проекти се сe' подобри и квалитетни, а за дилон би додал дека и тој е еден вид на јутуб рапер бидејќи нема нешто свое автентично снимено
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
98
Поени од реакции
215
Овој Дилон, ме потсети на Q-Tip од Tribe, и една од The Underachievers ме потети на Tribe.
A A$AP MOB кога почна (прв пат ја слушам) ми дојде некако дека вокалот на Method Man тука би легнал саглам, (ваљда кога рече “driving miss daisy“) and lo and behold... Method Man.
Dillon ushte vo 2013 godina go doznav. Mi izleze od nekade state of elevation i me magjepsa. Kine dechkoto.
inache pauzirashe so muzika podolgo vreme.. ne znam zoshto : ))
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
18
Dillon ushte vo 2013 godina go doznav. Mi izleze od nekade state of elevation i me magjepsa. Kine dechkoto.
inache pauzirashe so muzika podolgo vreme.. ne znam zoshto : ))
еве ново од дилон, ама ништо посебно, не паузираше туку не остави нешто негово што е слушливо, се прослави само со версовите на битовите од маб дип
 

Kajgana Shop

На врв Bottom