Хипхоп културата надвор од нашите граници

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.144









НИКАД македонскиот рап нема да го надмине ова СРАЊЕ ОД БРУКЛИН!
 
Последно уредено:

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
....


НИКАД македонскиот рап нема да го надмине ова СРАЊЕ ОД БРУКЛИН!
Овој Дилон, ме потсети на Q-Tip од Tribe, и една од The Underachievers ме потети на Tribe.
A A$AP MOB кога почна (прв пат ја слушам) ми дојде некако дека вокалот на Method Man тука би легнал саглам, (ваљда кога рече “driving miss daisy“) and lo and behold... Method Man.
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
46
Поени од реакции
50
џим, дејв ист, гризелда се моментално главните ликови на ангерграунд рап сцената во америка, а после албумов на стајлс пи (би го додал и албумот на лојд бенкс) се гледа дека кроз оваа екипа тече позитивна конкурентност и сите нови проекти се сe' подобри и квалитетни, а за дилон би додал дека и тој е еден вид на јутуб рапер бидејќи нема нешто свое автентично снимено
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Овој Дилон, ме потсети на Q-Tip од Tribe, и една од The Underachievers ме потети на Tribe.
A A$AP MOB кога почна (прв пат ја слушам) ми дојде некако дека вокалот на Method Man тука би легнал саглам, (ваљда кога рече “driving miss daisy“) and lo and behold... Method Man.
Dillon ushte vo 2013 godina go doznav. Mi izleze od nekade state of elevation i me magjepsa. Kine dechkoto.
inache pauzirashe so muzika podolgo vreme.. ne znam zoshto : ))
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
46
Поени од реакции
50
Dillon ushte vo 2013 godina go doznav. Mi izleze od nekade state of elevation i me magjepsa. Kine dechkoto.
inache pauzirashe so muzika podolgo vreme.. ne znam zoshto : ))
еве ново од дилон, ама ништо посебно, не паузираше туку не остави нешто негово што е слушливо, се прослави само со версовите на битовите од маб дип
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
Тракава трае 20 минути, предобро нешто ... цела приказна раскажа за реалноста во која се живее !!! :cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom