Хипхоп културата надвор од нашите граници

Дискусија во форумот 'Музика' започната од ThugProphet, 21 декември 2007.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
 2. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  898  Препорачувам.
   
 3. kazanski

  kazanski чилакс

  Член од:
  3 октомври 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  194
  На MARCELLO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ultras1988

  ultras1988 4600

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.247
  Допаѓања:
  3.705
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Ja има некаде на нет книгата да се чита pdf ? Не ми се даваат пари да ја нарачувам а и ја нема во Македонија, сигурно ни во Србија.
   
 6. kazanski

  kazanski чилакс

  Член од:
  3 октомври 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  194
  стариот пес пак апе.

   
  На MARCELLO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  --- Споено дупло мислење, 23 јуни 2019 ---
  --- Споено дупло мислење, 23 јуни 2019 ---
  Идеме со нешто ново од Србија
   
  Последно уредено: 23 јуни 2019
 8. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.328
  Допаѓања:
  4.610
  Стари се текстовите, ремикс е ова.
   
 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  --- Споено дупло мислење, 27 јуни 2019 ---
   
  Последно уредено: 27 јуни 2019
  На kazanski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kazanski

  kazanski чилакс

  Член од:
  3 октомври 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  194
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262


  За тие што мислеа дена не рапува брзо еве ви снимено во живо
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ultras1988

  ultras1988 4600

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.247
  Допаѓања:
  3.705
  Интересна комбинација на рап со панк.
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Ја знаете сигурно Ели Big E Prvata Dama македонска раперка што живееше во Холандија мислам. Епа сега братот нејзин Марко е рапер исто
   
 14. sorenoat

  sorenoat

  Член од:
  6 август 2011
  Мислења:
  1.332
  Допаѓања:
  374

Сподели преку: