Херои кои ги мразите

Fatal

Почетниче
Член од
23 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
7
Според мене тоа е Harbinger-Obsidian Destroyer.
Немам баш некое логично објаснение зошто,ама главно кога и да ми падни на -ar секогаш го репикнувам.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.105
Поени од реакции
1.853
Нема глуп херој на дота.Сите се добри ако знаеш да ги играш и зисто така зависи против кого играш.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
866
Поени од реакции
208
да ..секој херој е `лек` за некој и има `лек` него... али иначе мразам акаша,омни,чен,тајни...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.382
Поени од реакции
19.962
Според мене тоа е Harbinger-Obsidian Destroyer.
Немам баш некое логично објаснение зошто,ама главно кога и да ми падни на -ar секогаш го репикнувам.
Zatoa gi tepa skoro site strenght heroi.:toe:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
destroyer-ot е еден од подобрите carry во играта, само што за да го играш, ти треба скил. Да знаеш orb walk, да знаеш да фармаш кога треба, да се тепаш кога не треба да фармаш :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
destroyer-ot е еден од подобрите carry во играта, само што за да го играш, ти треба скил. Да знаеш orb walk, да знаеш да фармаш кога треба, да се тепаш кога не треба да фармаш :)
A фармањето со обси е убер лесно со оглед дека има 10587215 дмг.

Едит: Мрзам да играм, и да игра Огре против мене, едноставно глуп херој и ме иритира. Мрзам да играм дрво, едноставно не е мој тип на херој..
 
П

Паган-др

Гостин
Мразам да играм против пуџ и алчемист. Ме нервираат многу.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Многу ми е глупо да играм со Дарк Сир ПО ГЛУП ХЕРОЈ АМИН а инаку НАЈГЛУПО МИ Е КОГА ИГРАМ ПРОТИВ Екс пошто секогаш губам..Нема лек за таков човек...
 
Член од
22 март 2009
Мислења
152
Поени од реакции
0
Spored mene nema glupav heroj na dota , tie igracite sto znaat 98.9% od heroite da gi igrat sekoj heroj da mu se padne kje go razvie .... (toa za procentite moze e pomalce):baeh:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Многу ми е глупо да играм со Дарк Сир ПО ГЛУП ХЕРОЈ АМИН а инаку НАЈГЛУПО МИ Е КОГА ИГРАМ ПРОТИВ Екс пошто секогаш губам..Нема лек за таков човек...
лол...дарк сир е Ѕверка бе...јачаш она штитот што прави демиџ Overtime и плусче, и чуваш за радианс...има убав хп и дмџ херојот под дифолт...

за тепање...цело време спамираш со аурата шо праи демиџ, и тоа го ставаш на негов крип за да не го тепа...башка крипци гагаш многу...после радиансот едно санге и јаша и толку би била партијата :)
Glupo mi e da go igram Alchemistot, ali mrzam da igram protiv Sirenata
алхемистот е сапортер...моеш со него да се најачаш ама нема многу фајде...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Aксе, Демон Вич, Трол Варлорд, Баланар и Енчантрес
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
Spored mene nema glupav heroj na dota , tie igracite sto znaat 98.9% od heroite da gi igrat sekoj heroj da mu se padne kje go razvie .... (toa za procentite moze e pomalce):baeh:
Tи изглеа не ја капираш темава а?
Ај, прочитај го насловот едно 2-3 пати, па прочитај го постот.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Многу ми е глупо да играм со Дарк Сир ПО ГЛУП ХЕРОЈ АМИН а инаку НАЈГЛУПО МИ Е КОГА ИГРАМ ПРОТИВ Екс пошто секогаш губам..Нема лек за таков човек...
Ццц ЗАКОН херој ... и мене ми беше глуп се до вчера,кога го играв ...:vozbud:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Моментално нај херој што го мразам ми е Kunkka, мислам дека стварно глуп херој, некој многу го форсираат, али незнам што гледат моќно во него.
А за Dark Seer-от, не правете муабет, од тие поновите херои што излегоа, Дарк Сирот е најдобар.:icon_cool
И уште нешто, сакам да го научам Стормот да го играм, али никако не бива, голем мерак имам мамо, Сторм да играм.:)
 
На врв Bottom