Херои кои ги мразите

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Моментално нај херој што го мразам ми е Kunkka, мислам дека стварно глуп херој, некој многу го форсираат, али незнам што гледат моќно во него.
А за Dark Seer-от, не правете муабет, од тие поновите херои што излегоа, Дарк Сирот е најдобар.:icon_cool
И уште нешто, сакам да го научам Стормот да го играм, али никако не бива, голем мерак имам мамо, Сторм да играм.:)
Треба да ти дадам реплеј како убивам 4 души со еден удар на фонтана кај нив со кунка па да видиш зашо го форсираат :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Kunkka е initiator, а не carry, btw.

Неговата улога у битката е да погоди улти, torrent, и да удри 2-3 пати со третата + battle fury.
 

Fatal

Почетниче
Член од
23 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
7
A фармањето со обси е убер лесно со оглед дека има 10587215 дмг.

Едит: Мрзам да играм, и да игра Огре против мене, едноставно глуп херој и ме иритира. Мрзам да играм дрво, едноставно не е мој тип на херој..
Ogre е предобар поготово скептер ко ќе имаш и кога ќе маниш мултикаст пола hp зема на голем број од хероите на 16 левел.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ogre е предобар поготово скептер ко ќе имаш и кога ќе маниш мултикаст пола hp зема на голем број од хероите на 16 левел.
Ах тој златен аватар :) Мрзам херои кој можеш да ги унаказиш само со еден ајтем против нив. Таков е огре, правиш аватар и не ти може ништо.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Огрето е супортер и гангер. Само прави аркане ринг, боттле и ганга од страна на страна. Доколку успее да убие некој, може да направи жаба, а не скептер.
Херој што најмногу го мразам е Tito ^.^
Аман бе пријателе, што сум ти згрешил =))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Огрето е супортер и гангер. Само прави аркане ринг, боттле и ганга од страна на страна. Доколку успее да убие некој, може да направи жаба, а не скептер.
Не мора само овие две.
Успешно е игран од моја страна и како танкер.

Bloodstone + Scepter = 3500 hp.
Што да правам кога во тим имав 4 други тепачи од типот на неверморе и гондар кои играа на чист демиџ.
Плус и без Скептер може да се случи 3 пати по ред мулти. :)


А на темава он,ги мразам Гондар и Бане против мене,едноставно не можеш асално да кликнеш врз нив за attack. :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Огрето е супортер и гангер. Само прави аркане ринг, боттле и ганга од страна на страна. Доколку успее да убие некој, може да направи жаба, а не скептер.

Аман бе пријателе, што сум ти згрешил =))
Секад ми грешиш кога играш против мене!:pos:
 

Fatal

Почетниче
Член од
23 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
7
Ах тој златен аватар :) Мрзам херои кој можеш да ги унаказиш само со еден ајтем против нив. Таков е огре, правиш аватар и не ти може ништо.
Па ако гледаш така скоро сите херој на Intelligence можиш да ги унаказиш со аватар.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Па ако гледаш така скоро сите херој на Intelligence можиш да ги унаказиш со аватар.
е кои скоро сите жити се?
DotaStrategy.com напиша:
Aghanim`s Scepter

Price: 6200 Requires:
Mystic Staff
Soul Booster
Gives:
+500 Hitpoints
+500 Mana
+30 [FONT=&quot]Intelligence[/FONT]
Passive: Improves Ultimates for Lina, Zeus, Furion, Pugna, Rylai, Rhasta, Queen of Pain, Venomancer, Lich, Leshrac, Lion, Necrolyte, Keeper of [FONT=&quot]the Light[/FONT], Luna, Orge Magi and Lucifer
Cannot be Dropped
16/99 ??? со исклучоци = десетина...ама за на почеток...ке те видам играј со некој од овие против late game hero, ке го јадеш :)

<се извинуем шо е slightly оф-топик:smir:>
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
TECHIES go mrazam najmnogu ,a posebno koga igra protiv mene vo 5v5 i uste fali vo moj koridor da mi dojdi
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Lanaya,Troll се херои кои ги мразам и одат на моментален репик доколку е -ar mod во прашање :)
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Ги мразам Harbinger i Viper
 

Kajgana Shop

На врв Bottom