Хемороиди

Член од
28 септември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако некој правел операција на хемороидите да сподели некое искуство. Каде сте направиле преглед, кој доктор прегледувал, по кој метод ве оперирале. Барам добра клиника и добар доктор каде можи првенствено да се направи преглед а потоа и операција. Ве молам за препораки. Хемороидите ги имам одамна, внатрешни. Пред два месеци почнаа да болат за прв пат во животот и сега засега сеуште ништо ми нема помогнато. Користев Faktu, грчка маст Procto-Synalar N, пијам апчиња Флебавен, чај од Поддабче, голтам секој ден парчиња од некаков корен. Сега засега сеуште имам тегоби и размислувам за операција
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Кој пробал од оваа крема. Гледам на фб има многу добри коментари.


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Дали може да се излечат хемороиди за стално (освен оперативно), дали некој има такво искуство?

Значи не збориме за привремено смирување, туку некој што имал проблем и после со години веќе го нема

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
506
Ако некој правел операција на хемороидите да сподели некое искуство. Каде сте направиле преглед, кој доктор прегледувал, по кој метод ве оперирале. Барам добра клиника и добар доктор каде можи првенствено да се направи преглед а потоа и операција. Ве молам за препораки. Хемороидите ги имам одамна, внатрешни. Пред два месеци почнаа да болат за прв пат во животот и сега засега сеуште ништо ми нема помогнато. Користев Faktu, грчка маст Procto-Synalar N, пијам апчиња Флебавен, чај од Поддабче, голтам секој ден парчиња од некаков корен. Сега засега сеуште имам тегоби и размислувам за операција
Probaj zemi krema antrolin malku e skapa 500 den no pomaga ke vidis rezultati za 2 3 dena ...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Koj doktor bi mozhele da go preporacate za pregled na Хемороиди niz Makedonija?
Imam nekoj blizok pa sakal da odi da si gi kazhi makite.
Pozdrav,
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Abe toa e jasno,
Saka direktno da otidi kaj asolen lekar i da zavrshi rabota bez da sheta po tavani.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Privatno znaci sakas....ok...vo Sistina togas.
Abe ne sakam jas,
tuku blizok prijatel i pred se kako shto mi veleshe saka nekade niz Skopje (drzhavna bolnica ili slicno) so Upat,
pa zatoa bara preporaka kaj nekoj Lekar koj shto si ja znaj rabotata alsono da mu napraj maticniot lekar termin preku toa Moj Termin ili kako se vika tocno.

Da e za ovde kaj mene znam tocno kade da go pratam ama poshto nema prilika mu ostanuva Skopje ili sl.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.410
Abe ne sakam jas,
tuku blizok prijatel i pred se kako shto mi veleshe saka nekade niz Skopje (drzhavna bolnica ili slicno) so Upat,
pa zatoa bara preporaka kaj nekoj Lekar koj shto si ja znaj rabotata alsono da mu napraj maticniot lekar termin preku toa Moj Termin ili kako se vika tocno.

Da e za ovde kaj mene znam tocno kade da go pratam ama poshto nema prilika mu ostanuva Skopje ili sl.
Dr.Jusuf ili dr.Vlatko vo GOB 8mi septemvri.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom