Хемороиди

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Факту кремата ја пробав 350ден. е ама немав ама баш никакво подобрување. Чисто вака да си кажам од лично искуство.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.754
Факту кремата ја пробав 350ден. е ама немав ама баш никакво подобрување. Чисто вака да си кажам од лично искуство.
Мене ми помогнала многу факту, ставав кога имав потреба и после некое време немав мака. Сеа зависи од шо си ги добил, јас имам проблеми поради џанки фуд и кремата ми помага стварно..
Автоматски споено мислење:

Јас имав проблем со хемороиди пред некој месец ама бев во Ченто има една жена билкарка отидов , земав чај и пиев секој ден скоро 2 недели ми се исчистија , 2 литра шише чај секое сабајле и пред спиење по еден филџан така ми кажа, сеа за сеа немам проблеми , фала богу
Контакт некој од жената, каде живее точно во Ченто?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Мене ми помогнала многу факту, ставав кога имав потреба и после некое време немав мака. Сеа зависи од шо си ги добил, јас имам проблеми поради џанки фуд и кремата ми помага стварно..
Автоматски споено мислење:


Контакт некој од жената, каде живее точно во Ченто?
сеа не знам дали e добро да пишам тука број без дозвола - ќе ти пишам во inbox :)
 
Член од
16 јуни 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Во претходните постови имам ставено како се отарасив од тие хемороиди. Еве веќе подолго време да чукнам во дрво не ми се повторија. Целиот третман ми беше 2 недели и повеќе не се вратија.:cuc:
Ги нема веќе тие бонбони, каде можам да ги најдам
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
...поради содржината на бета блокатор „нифедипин“ кој делува релаксирачки (дилатација), ректалниот крем се применува во врска со хемороиди чија болка е предизвикана од хипертонија на аналниот сфинктер, но не е и во други случаеви на хемороиди кои не поврзано со тоа, а може нифедипинот да навлезе во циркулацијата, па да делува на кардиоваскуларниот систем, брадикардија, смалување на крвниот притисок, а да немаме подобрување врз хемороидите, а лидокаинот како анестетик само временски го „здрвува“ местото, да не се чувствува болка, која по извесно време повторно ќе се појави.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Дали храна со домати може да ги влоши хемороидите?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom