Фудбал Менаџер 2018

Член од
23 март 2009
Мислења
6.477
Поени од реакции
4.808
Дечки,абе имам проблем со местење на резолуција на играва.Ја играм на лаптоп.Заглаена е цело време во window mode,одиш да смениш во преференс,не можеш ни резолуција,ни виндоу моде да кликнеш.Изгаснати се.А иначе вака играва си работи,само шо е на полу екран,си се покажува.Решение?

Слично на сликава.....

IMG_20171209_210141.thumb.jpg.c4300bb886ba598eef02d0421516c5af.jpg
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.517
Дечки,абе имам проблем со местење на резолуција на играва.Ја играм на лаптоп.Заглаена е цело време во window mode,одиш да смениш во преференс,не можеш ни резолуција,ни виндоу моде да кликнеш.Изгаснати се.А иначе вака играва си работи,само шо е на полу екран,си се покажува.Решение?

Слично на сликава.....

Прегледај го приврзокот 193411
alt+enter не работи за преку цел екран да се прошири прозорецот, да премине во fullscreen?
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.477
Поени од реакции
4.808
alt+enter не работи за преку цел екран да се прошири прозорецот, да премине во fullscreen?
Не,пробав и да избришам папките и процес на реинстал,упорно пола екран.Вака си работи убаво,само не може приказ на цел екран.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
702
Поени од реакции
489
Јас имам друг проблем. Претходно кога ќе пробав да ја зачувам ми се кочеше, сега уште на само пуштање го прави истото. Чаре?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Ако не го мрзи некој,нека ми пише во приватна порака како да инсталирам и од каде.Линкови од каде да ја симнам играта и кои пачови за да не ми прави проблеми после.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.517
Ако не го мрзи некој,нека ми пише во приватна порака како да инсталирам и од каде.Линкови од каде да ја симнам играта и кои пачови за да не ми прави проблеми после.
на zamunda ја има веќе инсталирана, само треба одговарачки крак да ископираш во зависност од тоа што процесор имаш.
крак верзија 1 е за нови процесори, верзија 2 за постари, верзија 3 за одредени амд процесори
тој од замунда со играта мислам верзија 1 дека е, сите верзии на gamecopyworld ги има
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
i3ка имам ,ваљда 2кава кракот треба?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.228
Поени од реакции
169.379
i3ка имам ,ваљда 2кава кракот треба?
Симни ги двата, не се многу големи, едниот 150, другиот 80 мб, ќе видиш кај која ќе ти пушти само не заборавај run as administrator :)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.517
i3ка имам ,ваљда 2кава кракот треба?
мислам за стари ги сметат од 3xxx серија наназад, за понови од 4xxx.
така да види кој i3 го имаш. пробај со v1 ако не со v2, друго нема. и бара како админ да ја стартуваш обавезно.


инаку играта бар за мене има премногу микроменаџмент, постарите не беа волку замарање.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.477
Поени од реакции
4.808
Јас го опоравив ова.
мислам за стари ги сметат од 3xxx серија наназад, за понови од 4xxx.
така да види кој i3 го имаш. пробај со v1 ако не со v2, друго нема. и бара како админ да ја стартуваш обавезно.


инаку играта бар за мене има премногу микроменаџмент, постарите не беа волку замарање.
Премногу замарање е искрено.Ми се допаѓа од измените,шо тим и плеер инструкции се поедноставни и посликовито за штелување.Некако побрзо е реакцијата на играта за минување денови,сејфување и даље.А пак негативно е кога ќе започнеш меч.Премногу е лошо поставеноста на копчиња за измена,менталитет,смени камера итн.... Доаѓам од ФМ 14,стално ја играм на лаптоп.Поставеноста шо е на ФМ 14,да се ископираше со поновиве елементи,како тим и плеер инструкции и побрз сејф и процес на ден, ќе беше супер спој на ФМ....... Значи зборам коментар од искуство на играње на ФМ 14 и ФМ 18 ..... 4 генерации на истава игра размак.Ја имам и оргиналната ФМ 16 купено.Ми стои на лаптоп,неизиграна зошо е лоша и катастрофа,ја баталив по 7 дена.Исто и ФМ 18 .... Но ФМ 14,убедливо највеќе ми се сфиѓа,ја играм уште во 2018....Најдобра е....
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Па и 17ката таква беше.Мене најдобра ми е 2012ката од ''новиве'',и 2007 од старите.Убедливо најдобри изданија.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.518
Поени од реакции
25.231
Најдоброто у последнава менаџер

 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.518
Поени од реакции
25.231
Пуштив читот на најако со ливерпулИ срушен рекордор на вила од 1930 година од дадени 128 голови у сезона

Untitled2.png

Рекордот на арсенал, 14 победи по ред, 22 ливерпул, и рекорд у ЛШ по број на постигнати голови, 46, и победи у низа, 16.

пробиен е гејм енџинот, јебига.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.865
gi najdov konecno krakovite i sega nesto ne mi dava da gi simnuvam[DOUBLEPOST=1530898592][/DOUBLEPOST] upload_2018-7-6_19-35-49.png
 
Член од
1 април 2018
Мислења
456
Поени од реакции
254
The game malfunctioned. If you have tested Variant 1 and 2 post your CPU mode in game's thread in cs.rin.ru!

Probav so site tri kako Run as Administrator i ne biduva. Pomos?
 
На врв Bottom