Фудбал Менаџер 2018

A

Aexil Kong

Гостин
Пуштив читот на најако со ливерпулИ срушен рекордор на вила од 1930 година од дадени 128 голови у сезона

Прегледај го приврзокот 193553

Рекордот на арсенал, 14 победи по ред, 22 ливерпул, и рекорд у ЛШ по број на постигнати голови, 46, и победи у низа, 16.

пробиен е гејм енџинот, јебига.
Што тактика / формација користеш ?
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.748
Поени од реакции
11.675
Претпоставувам 5-2-3, по форумиве сите ја форсираат оваа како најбоље сезонава.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Ја знам таа, но се чудам како ќе делува на Ливерпул според ростерот што го имаат, Мане не е корисен на F(C) во тројка напред, а крила нема овде па мора и Салах да игра само како напаѓач што не му е баш природно и нему.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ја знам таа, но се чудам како ќе делува на Ливерпул според ростерот што го имаат, Мане не е корисен на F(C) во тројка напред, а крила нема овде па мора и Салах да игра само како напаѓач што не му е баш природно и нему.
Ја играм со Партизан 3-4-2-1 и имам одлични резултати со неа
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Toa 5-3-2 ако играте боље избришете ја играта, уствари општо ако симнувате тактики
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.277
Поени од реакции
16.752
Пуштив читот на најако со ливерпулИ срушен рекордор на вила од 1930 година од дадени 128 голови у сезона

Прегледај го приврзокот 193553

Рекордот на арсенал, 14 победи по ред, 22 ливерпул, и рекорд у ЛШ по број на постигнати голови, 46, и победи у низа, 16.

пробиен е гејм енџинот, јебига.
Дај линк до тактиката во ПП. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Toa 5-3-2 ако играте боље избришете ја играта, уствари општо ако симнувате тактики
И јас не го сфаќам овој муабет, не дека ја играм 18кава, низ годиниве скроз изгубив мерак за игри ама не ја гледам поентата да играш со нешто готово и пробиено.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Toa 5-3-2 ако играте боље избришете ја играта, уствари општо ако симнувате тактики
epa aj ako ne da ja izbriseme zasto ima luge sto sakaat formacii so trojca nazad, kako drugacie da igraat takvi formacii ala konte i celzi ?
Igra, koj sto saka ke si tera, sea ako gejm enginot si ima frki so takva formacija, jebiga, porano bese 4123 na primer, samo na 12kata mozese poveke da se kombinira, tuka gleam 433, 4231 formacii lesno se probieni od AI-to.
Ja zboram so godini deka igrava treba koreniti promeni da ima, barem da se obidat ednas so nekakov eksperiment, rekov posle lanskata ne gi kupuem vise, ednoto isto, ko update na sekoja prethodna verzija mi e sekoja FM.
Preku kur mi e doena, ovaa mi skurci za nedela dena.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
epa aj ako ne da ja izbriseme zasto ima luge sto sakaat formacii so trojca nazad, kako drugacie da igraat takvi formacii ala konte i celzi ?
Igra, koj sto saka ke si tera, sea ako gejm enginot si ima frki so takva formacija, jebiga, porano bese 4123 na primer, samo na 12kata mozese poveke da se kombinira, tuka gleam 433, 4231 formacii lesno se probieni od AI-to.
Ja zboram so godini deka igrava treba koreniti promeni da ima, barem da se obidat ednas so nekakov eksperiment, rekov posle lanskata ne gi kupuem vise, ednoto isto, ko update na sekoja prethodna verzija mi e sekoja FM.
Preku kur mi e doena, ovaa mi skurci za nedela dena.
Нема везе што сакаш да играш со 3 позади, и ја играм така, ама едно е сам да си местиш таму а друго е активно да бараш багирана тактика

А за играта се согласувам, јас ја купив 17 и 18, 19 нема шанси едино ако не видам нешто револуционерно што сумњам дека ќе се деси
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.277
Поени од реакции
16.752
И јас не го сфаќам овој муабет, не дека ја играм 18кава, низ годиниве скроз изгубив мерак за игри ама не ја гледам поентата да играш со нешто готово и пробиено.
Јас на пример неам врме ич со работа имам само 1-2 саати неполни ан 2 дена да играм, сакам готова тактика па после ќе си ја twek-нам...неам време ко порано да застанам да спремам тактики цела недела :) Зато и ја барам таја тактика која е :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Симни ги двата, не се многу големи, едниот 150, другиот 80 мб, ќе видиш кај која ќе ти пушти само не заборавај run as administrator :)
Во кој дел од играњето ќе знам ако не е соодветниот крак? И дали ако се пушти играта и почнам да играм, покасно (да речиме по сезона-две) може да ми се исклучи играта заради X причини?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Во кој дел од играњето ќе знам ако не е соодветниот крак? И дали ако се пушти играта и почнам да играм, покасно (да речиме по сезона-две) може да ми се исклучи играта заради X причини?
Искрено само две - три кола пројдов, после ја баталив, многу микроменаџмент е ова како што кажаа, ту мач за мене ама не ми се изгаси ниеднаш. Ќе знаеш дека е вистинскиот зошто ќе ти се пушти играта, ако го ставиш погрешниот, ќе ти даде некоја порака од типот на пробај со другиот крак, така нешто.
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
20
Поени од реакции
1
Igra li nekoj od vas football manager mobile ne e bitno koja Godina.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нешто што можев да забележам е, не секој играч во различна формација, може да ги игра истите позиции. Пример, ако на Гризман природна позиција му е Treaquista, во 4-2-3-1 формација, во 4-4-2 формација, таа позиција не му е зелена. Нешто што ите како е реално во фудбалот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.603
Поени од реакции
43.206
Дајте по ПП линк да ја симнам, со се пачови ова она, оти никогаш не сфатив каде да ја најдам најдобрата верзија на играва :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom