Фудбалски/трансфер дискусии

E

Epsilon

Гостин
pa realno osven na forum vaka so go velicime Marsijal, a mnogu pati sme go kritikuvale koga igral cel natprevar a bil slab, a se ima slucuvano...jas bi rekol da ne se vozbuduvame premnogu okolu nego i da ne go velicime i placime ko demek sme izgubile world class igrach... ne, sme izgubile world class talent na koj vo idnina bi mozele da se potprime i da mozhe da izigra 2-3 CELI natprevari vo kontinuitet i da ima visoki oceni.


Inache sega ako realno gledame, mi deluva kako ne tolku zainteresiran da se izbori za mesto, iako sekosh za kavga se potrebni i dvajca, kako na primer Murinjo so go menuvase na sekoja pozicija i so go stavi na klupa. No, za da go cenam kako fudbaler treba povekje da se zaangazira, a ne da deluva kako vekje dokazan fudbaler. Za mene e samo talent, i moze da pojdi vo skoro site A tier klubovi, i da uspee, ama vo Junajte zasega ko da ne se zamara.
 
W

wicked_1

Гостин
Истово и лани беше со саатот, кога Жозе му ѕвони. Само што, овој пат претераа.
Лани беше deal done во Јунајтед се чекаше само летото да дојде ради трансфер банот на Атлети.

Каслс и Дакер прва рака инфо. :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
De Laurentiis in @CorSport: "We'll pay Fabian Ruiz's release clause. We'll also sign Lainer. I offered €60M for Alisson, but Roma wanted more. I also offered €50M for Chiesa. Areola, Navas or Meret as goalies".

Покрај Жоржињо и Хамшик ќе го продадат. Не верувам за голман да дадат толку.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Ауу ептен добар играч е овај, има потенцијал да стани играчиште.
Која е клаузулата ? Атлетико интерес покажуваше ама изгледа ништо не бидна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Знам прочитав, не се малце пари ама дечкото стварно има потенцијал, на крајот можи да испадни и ефтин, ќе видиме.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Manchester United are preparing a £60million bid to take Willian from Chelsea this summer.

Штета што е од Мејл.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хазард би размислил за трансфер во Реал ама прво сакал проект да види од нивна страна :vozbud: Реал, кој освои три ЛШ со ред, треба да му покаже амбициозен проект на Еден падни стани Хазард кој ако остане во Челзи наесен ќе игра ЛЕ против Ворскла, Макаби и Остерсунд. (y)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Хазард би размислил за трансфер во Реал ама прво сакал проект да види од нивна страна :vozbud: Реал, кој освои три ЛШ со ред, треба да му покаже амбициозен проект на Еден падни стани Хазард кој ако остане во Челзи наесен ќе игра ЛЕ против Ворскла, Макаби и Остерсунд. (y)
Му го читав прееска интервјуто на работа, не знаев дали е сериозен или не.
Иначе Алисон голманот од Рома се поблиску до трансфер во Реал, изгледа цената ќе биде 60 милиони.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Главната причина за желбата на Хазард да игра во Реал беше да игра под Зидан кој му е најголем идол. Поентата е дека сега ако го побараат нема да трча да прави трансфер само затоа што е Реал.
 
C

Castiel

Гостин
Главната причина за желбата на Хазард да игра во Реал беше да игра под Зидан кој му е најголем идол. Поентата е дека сега ако го побараат нема да трча да прави трансфер само затоа што е Реал.
Донев не знам што го браниш кога изјавата му е крајно идиотска. Хазард со очајна сезона ќе чекал да види Реал со 3 Лш по ред што проект имале. Друго е да изјави ко што викаш нема да отиде само поради фактот што е Реал ама за таков тим да кажеш ќе чекам што проект имале е крајно идиотски.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Донев не знам што го браниш кога изјавата му е крајно идиотска. Хазард со очајна сезона ќе чекал да види Реал со 3 Лш по ред што проект имале. Друго е да изјави ко што викаш нема да отиде само поради фактот што е Реал ама за таков тим да кажеш ќе чекам што проект имале е крајно идиотски.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Реал ако нема проект џабе им е, Хазард не иде у тимови без иднина.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Донев не знам што го браниш кога изјавата му е крајно идиотска. Хазард со очајна сезона ќе чекал да види Реал со 3 Лш по ред што проект имале. Друго е да изјави ко што викаш нема да отиде само поради фактот што е Реал ама за таков тим да кажеш ќе чекам што проект имале е крајно идиотски.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Очајна сезона...
Очајно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom