Фудбалски/трансфер дискусии

C

Castiel

Гостин
И јас не се слагам дека Погба никогаш не би завршил во Сити ама Јунајтед никогаш не би продал играч што вреди на ривал. Што значи на кој му се игра за Сити ќе мора прво алтернативна рута да смисли.

Грешка си дека никој не изразил желба, Хајнце сакаше да игра за Ливерпул па бордот не му дозволи. Исто така и Венгер го побара Смолинг глава за глава за Вермален па не му одобрија на Ван Гал таков трансфер. Максимум Микитарјан сценарио, да добие клубот нешто возврат. Може заслужува критики нашиот борд ама во право се дечкиве што ви викаат дека никогаш нема да се случи тоа, затоа и не се слуша во јавност дека некој сакал во Арсенал, Сити, Челзи итн.
Да ама никој од овие играчи ја нема таа вредност на Погба. Значи ја зборам во ситуација доколку играчот стварно запне за трансфер во Сити. Не може да не му дозволиш. Премногу пари се во прашање за да си дозволат да пропаднат. Незадоволен играч си има батрфлај ефект и може да се случи ситуација Арсенал. Клучни играчи да си идат за смешни пари.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
ПСЖ со две раце ќе го земе Погба. А и не само ПСЖ, колку и да се негира на форумов Погба е квалитетен играч кој и без проблем ќе игра и за Барселона и Реал.

И Руни сакаше да оди во Челзи 2013, ќе ме потсетиш каков исход имаше ситуацијата? За Хајнце веќе ти спомнав. Не се правете од Марс паднати сосила кога веќе сте биле сведоци на такви ситуации.
Значи зборам доколку Погба рече само во Сити одам и нигде на друго место. Во тој случај џабе се парите на ПСЖ доколку овој нема намера да потпише. Зборам за ситуација во која буквално единствено решение им е тоа, затоа што чување на таков играч против негова желба и неиграње дур не му истече договорот не го гледам како опција.
И знам дека се ептен минимални шансите да се дојде до ваква ситуација, ама ете што ако се случи :D
И не можам да тврдам јас дека Јунајтед би направиле нешто, ама не гледам друг излез од таква ситуација, па ете прашувам како мислите дека би ја решиле.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи зборам доколку Погба рече само во Сити одам и нигде на друго место. Во тој случај џабе се парите на ПСЖ доколку овој нема намера да потпише. Зборам за ситуација во која буквално единствено решение им е тоа, затоа што чување на таков играч против негова желба и неиграње дур не му истече договорот не го гледам како опција.
И знам дека се ептен минимални шансите да се дојде до ваква ситуација, ама ете што ако се случи :D
И не можам да тврдам јас дека Јунајтед би направиле нешто, ама не гледам друг излез од таква ситуација, па ете прашувам како мислите дека би ја решиле.
Ок и ќе ти пишам пак - Руни сакаше во Челзи, Мурињо го сакаше во Челзи, ни ПСЖ, ни Анжи ни Баерн го сакаа тоа лето. Ќе ми одговориш што се случи со Руни?

Да скратам маки - покука една полусезона, виде не виде, потпиша нов договор и продолжи да игра. Истото беше со Хајнце, не се појавуваше на тренинг за да го продадат кај Бенитез во Ливерпул и на крај го продадоа сосила во Реал. Навистина не знам зошто имаш желба да се инатиш кога знам дека ти е перфектно јасно што се случуваше.


Да ама никој од овие играчи ја нема таа вредност на Погба. Значи ја зборам во ситуација доколку играчот стварно запне за трансфер во Сити. Не може да не му дозволиш. Премногу пари се во прашање за да си дозволат да пропаднат. Незадоволен играч си има батрфлај ефект и може да се случи ситуација Арсенал. Клучни играчи да си идат за смешни пари.
Руни и во 2009 и во 2013 беше 5х фудбалер од Погба што е.

Дечки јас знам дека може е тешко да се разбере ама досега сме имале еве случаи атрактивни играчи да сакаат кај ривал па пак било како ќе решел клубот. Сериозно не знам што е тешко да се разбере.


Еве, цитирајте ме Погба, Де Геа, Марсијал, кога ќе го видите во Челзи, Сити или Арсенал продаден од страна на Јунајтед , што да ви кажам друго.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ок и ќе ти пишам пак - Руни сакаше во Челзи, Мурињо го сакаше во Челзи, ни ПСЖ, ни Анжи ни Баерн го сакаа тоа лето. Ќе ми одговориш што се случи со Руни?

Да скратам маки - покука една полусезона, виде не виде, потпиша нов договор и продолжи да игра. Истото беше со Хајнце, не се појавуваше на тренинг за да го продадат кај Бенитез во Ливерпул и на крај го продадоа сосила во Реал. Навистина не знам зошто имаш желба да се инатиш кога знам дека ти е перфектно јасно што се случуваше.
Мене колку што ми текнува со Руни воопшто не дојде до ситуацијата за која јас зборам.
 
C

Castiel

Гостин
Ок и ќе ти пишам пак - Руни сакаше во Челзи, Мурињо го сакаше во Челзи, ни ПСЖ, ни Анжи ни Баерн го сакаа тоа лето. Ќе ми одговориш што се случи со Руни?

Да скратам маки - покука една полусезона, виде не виде, потпиша нов договор и продолжи да игра. Истото беше со Хајнце, не се појавуваше на тренинг за да го продадат кај Бенитез во Ливерпул и на крај го продадоа сосила во Реал. Навистина не знам зошто имаш желба да се инатиш кога знам дека ти е перфектно јасно што се случуваше.




Руни и во 2009 и во 2013 беше 5х фудбалер од Погба што е.

Дечки јас знам дека може е тешко да се разбере ама досега сме имале еве случаи атрактивни играчи да сакаат кај ривал па пак било како ќе решел клубот. Сериозно не знам што е тешко да се разбере.


Еве, цитирајте ме Погба, Де Геа, Марсијал, кога ќе го видите во Челзи, Сити или Арсенал продаден од страна на Јунајтед , што да ви кажам друго.
Moжеби бил 5X фудбалер од што е Погба ама па и вредноста на Погба е 5X од тоа што Руни некад вредел со оглед на цените кој се на денешен пазар.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене колку што ми текнува со Руни воопшто не дојде до ситуацијата за која јас зборам.
Не ти текнува затоа што така ти одговара. :) Руни притискаше и те како за во Челзи, дури и го напушти тренинг кампот во Малезија (сега ти текнува, така) за да го убрза трансферот и остана со таквото во раце иако бојкотираше цело лето. Може зс Челзи ги разбираш повеќе од нас работиве ама не може и за Јунајтед експерт да си. Клупска политика е тоа, исто како што е клупска политика секогаш во тие 18 во составот да има играч од младинската школа, нешто несменето од 1938.


Moжеби бил 5X фудбалер од што е Погба ама па и вредноста на Погба е 5X од тоа што Руни некад вредел со оглед на цените кој се на денешен пазар.
Ама и примањата на Јунајтед не се како што биле на тогашниот пазар нели? Да те потсетам дека Швајнштајгер со 6 милиона годишно една сезона играше за резервите.

Многу е тапа муабетов дечки, еве ви викам, никогаш нема Јунајтед да продаде квалитетен играч што бојкотира на ривал, без разлика кој е менаџер. А дека Пол би сакал да игра само за Сити или никој друг тоа е муабет рамен на научна фантастика, ајде сега да почнеме муабет што ако сега Гризман рече Реал или никој друг а се работи за квалитетен играч што сегде би играл. Само што примеров ми е лош зошто Сити и Реал се коњ и магаре, Реал секогаш ќе биде Реал и сон за сите фудбалери на планетава.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Толку време следите ПЛ, и да си мислите дека Јунајтед ке му дозволи на Погба да премине во Сити... уште па и муабетот, ке му направат понуда на Јунајтед која не се одбива :pos:, демек ова, Челси е, па им требаат пари да излезат на рамно на крај на година, актива вс пасива. Единствено пожално е што одредени фанови на Јунајтед веруваат дека е можно вакво сценарио. :facepalm:

Јунајтед комотно ке го продаде назад во Јуве за 48 рати за упола цена пред да го даде на Сити, дури и ако Погба самиот побара да иде во Сити, што искрено не верувам дека ке се случи.

Мудра прес конференција на Пеп, сега главната дискусија е тоа, а не поразот во ЛШ.
 
R

red.devil

Гостин
И сега, што ќе прават?
Би го пратил на хемо, да му падне косата да не може фризури да праи. :D

Мора ептен досадно да ти е, да начнуваш ваква дискусија.

Како и да е, имаш многу хипотетички сценарија, менаџер, играч, агент и два клуба да им се погоди на сите. Клуб како клуб ако понудата е прифатлива, ќе го продаде - јасно е тоа колку и да филозофираме. Финтата е што од друга страна како што кажа и Пеп, ни Сити не е спремен да си дозволи таква инвестиција т.ш. теоретски може да се деси, се разбира како што реков и неколку страни поназад а повторив и овде, ако се чекираат сите услови т.е. да им пасира на сите ама во пракса е скоро невозможно.
Хипотетички, да стигне некаква примамлива понуда од Сити, разумно би било Јунајтед да им врати контра со Де Брујн во пакет. Според моменталната форма не се споредуваат но и двата клуба планираа/т околу тие играчи да градат тим така да, јас би бил за такво сценарио. :D[DOUBLEPOST=1523050835][/DOUBLEPOST]
Единствено пожално е што одредени фанови на Јунајтед веруваат во ова сценарио. :facepalm:
Ај дај цитат да видам кој фан на јунајтед верува во ова сценарио. :pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Јас реков дека ептееееен тешко би дошло до тоа, ама пробав да замислам екстремно сценарио во кое јас не гледам друг излез. Со тоа никако не пробувам да тврдам или да ве убедувам дека би продале.
 
W

wicked_1

Гостин
Толку време следите ПЛ, и да си мислите дека Јунајтед ке му дозволи на Погба да премине во Сити... уште па и муабетот, ке му направат понуда на Јунајтед која не се одбива :pos:, демек ова, Челси е, па им требаат пари да излезат на рамно на крај на година, актива вс пасива. Единствено пожално е што одредени фанови на Јунајтед веруваат дека е можно вакво сценарио. :facepalm:
Па имаат прифаќано понуди Јунајтед претходно за најдобрите играчи... Роналдо, Бекам, Нистелрој не беа примери? Челси немаат нешто вакво направено од кога се конкурентни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па имаат прифаќано понуди Јунајтед претходно за најдобрите играчи... Роналдо, Бекам, Нистелрој не беа примери? Челси немаат нешто вакво направено од кога се конкурентни.
Збориме за понуди од Челзи, Арсенал, Сити, Ливерпул. Иначе јавна тајна е и дека Руни ќе беше продаден во 2013 ама освен Челзи никој не го сакаше. Мислам дека дури ни Анжи не го сакаа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Па имаат прифаќано понуди Јунајтед претходно за најдобрите играчи... Роналдо, Бекам, Нистелрој не беа примери? Челси немаат нешто вакво направено од кога се конкурентни.
Читај што имам пишано, не дека Јунајтед нема шанси да го продаде, туку нема шанси на Сити да го продаде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ни во најекстремното сценарио мислам дека Јунајтед не би го продал Погба во Англија, сепак мислам дека заборавате дека станува збор за еден од најхајпаните играчи у свет и дека има уште 4-5 клубови што ќе можат да си го дозволат.

На Раиола златна кокошка сега му е Погба, заврши тоа со Ибра а друг така појак играч шо ќе може да го шета низ клубови за огромни суми и проценти мислам дека нема така да јасно ми е од кои причини го нудел кај Пеп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom