Фудбалски/трансфер дискусии

C

Castiel

Гостин
така е, фрли 200м и добиваш кого сакаш
абе на ФМ е невозможно ова...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па освен Меси и Нејмар за 200 милиони буквално кога сакаш можеш да купиш. Се разбира доколку си подготвен толку пари да фрлиш на еден играч.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
џабе се инатиш
клубот го има последниот збор


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да, и не. Да, во Англија го нема проблемот со откупни клаузули, па многу покомплицирано е да се случи некој таков трансфер. Ама факт е дека играчот има најголема моќ и се зависи од тоа колку е спремен да притисне за да го добие тоа што го сака.
Ако е стварно решен да го направи тоа и прави голем притисок врз клубот, тренерот е првиот што ќе каже не сакам јас несреќен играч кој ми го нарушува расположението во соблекувалната. Во тој случај дури и да не сакаат да го дадат таму кај што он сака, алтернативата им е да го остават да си живее од клубот дур не му истече договорот, а тоа не би го направил никој, и ете ти остварување на иницијалната желба на играчот. Кутињо е пример.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Да, и не. Да, во Англија го нема проблемот со откупни клаузули, па многу покомплицирано е да се случи некој таков трансфер. Ама факт е дека играчот има најголема моќ и се зависи од тоа колку е спремен да притисне за да го добие тоа што го сака.
Ако е стварно решен да го направи тоа и прави голем притисок врз клубот, тренерот е првиот што ќе каже не сакам јас несреќен играч кој ми го нарушува расположението во соблекувалната. Во тој случај дури и да не сакаат да го дадат таму кај што они сакаат, алтернативата им е да го остават да си живее од клубот дур не му истече договорот, а тоа не би го направил никој, и ете ти остварување на иницијалната желба на играчот. Кутињо е пример.
океј е Донев знаеме дека кај Челзи се е на продају
збориме за продажба на играчи на ривали


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Да, и не. Да, во Англија го нема проблемот со откупни клаузули, па многу покомплицирано е да се случи некој таков трансфер. Ама факт е дека играчот има најголема моќ и се зависи од тоа колку е спремен да притисне за да го добие тоа што го сака.
Ако е стварно решен да го направи тоа и прави голем притисок врз клубот, тренерот е првиот што ќе каже не сакам јас несреќен играч кој ми го нарушува расположението во соблекувалната. Во тој случај дури и да не сакаат да го дадат таму кај што он сака, алтернативата им е да го остават да си живее од клубот дур не му истече договорот, а тоа не би го направил никој, и ете ти остварување на иницијалната желба на играчот. Кутињо е пример.
Јунајтед еве две години го плаќа Погба само да се шета по терен, изгледа единствен услов му е секоја недела да има нова фризура, ништо друго;).
Е сега у ваква опстановка, чур им куе и на Јунајтед и на лиглево. Е сега што дел од навивачите очекуваа да игра фудбал, нивни проблем:cenzura:. Имајки го ова во предвид, јаде трици келавиот пред дербито, колку да има што да каже.
Само интересна работа, со Мурџо се фатил на оро, знаеме Перикле како помина:D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
океј верувај


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нема јас што да верувам, ти прај си филмови.
Јунајтед еве две години го плаќа Погба само да се шета по терен, изгледа единствен услов му е секоја недела да има нова фризура, ништо друго;).
Е сега у ваква опстановка, чур им куе и на Јунајтед и на лиглево. Е сега што дел од навивачите очекуваа да игра фудбал, нивни проблем:cenzura:. Имајки го ова во предвид, јаде трици келавиот пред дербито, колку да има што да каже.
Само интересна работа, со Мурџо се фатил на оро, знаеме Перикле како помина:D
Значи викаш дека Пеп си излегол на прес со измислена приказна во која ниту еден збор не е точен и ја раскажал на сите, колку да каже нешто? :D
Не знам зошто ве изненадува, сигурно отишол Раиола кај неколку клубови и пуштил муабет. Тоа не значи ни дека Погба решил да си оди од Јунајтед, ни па дека Јунајтед ќе го продаде.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Нема јас што да верувам, ти прај си филмови.

Значи викаш дека Пеп си излегол на прес со измислена приказна во која ниту еден збор не е точен и ја раскажал на сите, колку да каже нешто? :D
Не знам зошто ве изненадува, сигурно отишол Раиола кај неколку клубови и пуштил муабет. Тоа не значи ни дека Погба решил да си оди од Јунајтед, ни па дека Јунајтед ќе го продаде.
ко до сега Јунајтед да продаваше на Сити и Ливерпул па ја си правам филмови, глупости


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не продавале пошто никој играч не изразил посебна желба да премине од едниот во другиот клуб. Остајте вие тука што се трескате од земја. Менаџментот не размислува така просто ко вас. И да доколку Салах сака да прејде во Јунајтед и Јунајтед навистина сака да го доведе тој трансфер ќе се случи. Едноставно е. Парите се број 1 денес за сите.
И јас не се слагам дека Погба никогаш не би завршил во Сити ама Јунајтед никогаш не би продал играч што вреди на ривал. Што значи на кој му се игра за Сити ќе мора прво алтернативна рута да смисли.

Грешка си дека никој не изразил желба, Хајнце сакаше да игра за Ливерпул па бордот не му дозволи. Исто така и Венгер го побара Смолинг глава за глава за Вермален па не му одобрија на Ван Гал таков трансфер. Максимум Микитарјан сценарио, да добие клубот нешто возврат. Може заслужува критики нашиот борд ама во право се дечкиве што ви викаат дека никогаш нема да се случи тоа, затоа и не се слуша во јавност дека некој сакал во Арсенал, Сити, Челзи итн.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Нема јас што да верувам, ти прај си филмови.

Значи викаш дека Пеп си излегол на прес со измислена приказна во која ниту еден збор не е точен и ја раскажал на сите, колку да каже нешто? :D
Не знам зошто ве изненадува, сигурно отишол Раиола кај неколку клубови и пуштил муабет. Тоа не значи ни дека Погба решил да си оди од Јунајтед, ни па дека Јунајтед ќе го продаде.
Не викам дека Пеп измислува ама некако тајмингот е интересен, ќе се сложиш:D
Риола не е чудо да го направил тоа, он си прави пари така, не е социјална установа. А дека Јунајтед ќе му продаде играч на Сити, мало морген;).
Ако веќе го продаваат, ќе фати Париз или уште појужно, само се си мислам оти ќе им дадат фора и на Мурџо и на циганов уште една сезона во МЈ.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
До сега и сега не е исто :D
Еве ајде, да замислиме конкретна ситуација. Се случи нешто интерно и Погба реши да си оди. Сити му прават ненормална понуда и овој е решен дека само таму сака да оди и во никој друг клуб. Мурињо или кој и да е менаџер има проблеми со Погба поради ситуацијата и на управата и кажува јас го тргам од тимот, нема да дозволам дополнително да ми нарушува расположение. Погба и агентот секој ден притискаат се повеќе и повеќе за трансферот. И сега, што ќе прават? Имаш менаџер кој нема веќе да го игра играчот и имаш играч кој не сака веќе да игра за клубот. Имаш голема понуда од ривал, и тоа ти е единствениот излез.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Не викам дека Пеп измислува ама некако тајмингот е интересен, ќе се сложиш:D
Риола не е чудо да го направил тоа, он си прави пари така, не е социјална установа. А дека Јунајтед ќе му продаде играч на Сити, мало морген;).
Ако веќе го продаваат, ќе фати Париз или уште појужно, само се си мислам оти ќе им дадат фора и на Мурџо и на циганов уште една сезона во МЈ.
Муабетот на Гвардиола е што тој Рајола јадел бурек за него па после го барал да му шитне играч.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
До сега и сега не е исто :D
Донев, знам дека ти е криво што Челзи на пола лига и раздели играчи и пробуваш да ни проектираш мислења ама сигурно повеќе си го знаеме клубот од тебе. Не може сите да сме едногласни за нешто а знаеш за колку работи не се согласуваме и да ни го тврдиш спротивното.

Значи Манчестер никогаш не би продал играч како ДДГ, Погба, Лукаку, Матиќ итн. на ривал. Едноставно тоа е трансфер политика на работење која опстојува со години и убедена сум дека нема да се смени, нешто од кое што за жал далеку е Челзи, сакал ти или не сакал.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Донев, знам дека ти е криво што Челзи на пола лига и раздели играчи и пробуваш да ни проектираш мислења ама сигурно повеќе си го знаеме клубот од тебе. Не може сите да сме едногласни за нешто а знаеш за колку работи не се согласуваме и да ни го тврдиш спротивното.

Значи Манчестер никогаш не би продал играч како ДДГ, Погба, Лукаку, Матиќ итн. на ривал. Едноставно тоа е трансфер политика на работење која опстојува со години и убедена сум дека нема да се смени, нешто од кое што за жал далеку е Челзи, сакал ти или не сакал.
Нема никаква врска со Челзи.
Додадов уште на постот, и стварно не знам кое друго решение би го имал клубот. Ете, што мислиш ти доколку дојде до таква ситуација?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема никаква врска со Челзи.
Додадов уште на постот, и стварно не знам кое друго решение би го имал клубот. Ете, што мислиш ти доколку дојде до таква ситуација?
ПСЖ со две раце ќе го земе Погба. А и не само ПСЖ, колку и да се негира на форумов Погба е квалитетен играч кој и без проблем ќе игра и за Барселона и Реал.

И Руни сакаше да оди во Челзи 2013, ќе ме потсетиш каков исход имаше ситуацијата? За Хајнце веќе ти спомнав, во Реал заврши. Не се правете од Марс паднати сосила кога веќе сте биле сведоци на такви ситуации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom