Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Топ 3 секако. Баерн и Сити исто имаат многу добра политика.
Не дека работат Баерн и Сити лошо само Реал е класа над нив. Средина Чуамени Валверде Камавинга и напад Родриго Ендрик и Вини е нешто феноменално. Страшно е што се сите млади и со тек на време само подобри ќе стануваат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Реал има предност пред било кој клуб во светот кога се работи за играчи. Во 95%, играчот ке го одбере Реал пред било кој друг клуб. Што значително ја олеснува работата. Еве, последниот случај со Чуамени, кога Клоп 3 месеци го молел да дојде во ливерпул. Се јавил Реал, и малиов кажал на агентот, Реал, и никој друг.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Реал има предност пред било кој клуб во светот кога се работи за играчи. Во 95%, играчот ке го одбере Реал пред било кој друг клуб. Што значително ја олеснува работата. Еве, последниот случај со Чуамени, кога Клоп 3 месеци го молел да дојде во ливерпул. Се јавил Реал, и малиов кажал на агентот, Реал, и никој друг.
Исто и со Ендрик. Челзи го замараа неколку месеци, беше и блиску до потпис. Па дури имаше дека Реал бил заинтересиран ама немало да плати толку. И од никаде излезе потпишал за Реал со плаќање колку што бараа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Не дека работат Баерн и Сити лошо само Реал е класа над нив. Средина Чуамени Валверде Камавинга и напад Родриго Ендрик и Вини е нешто феноменално. Страшно е што се сите млади и со тек на време само подобри ќе стануваат.
Не ми делува како нешто на што Сити нема и нема да има одговор.

По карактеристики, за мене, Реал имаше некаде осум години дури и подобар среден ред.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
Топ 3 секако. Баерн и Сити исто имаат многу добра политика.
Баерн можеби, Сити е иста приказна со ПСЖ и е state owned club. Нека ги изгуби сопствениците и ќе видиме што политика има.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Конечно Челзи ќе има одличен напаѓач, се надевам само повредиве дека нема да му прават проблем.


Europa Conference League ain't ready.


Човеков си беше совршено здрав, додека не се појавија гласини за трансфер во Челзи. Откако почнаа да го поврзуваат, пропушти и Светско и ќе го нема уште некој месец. :pos:
Оксиген клуб.

Добар играч навистина, ептен ќеф ми прави. Нема некоја историја со повреди и отсуства, таман да му ја уништиме и нему кариерата.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Мене овој Нкунку ми е многу нежен за напаѓач, глеј го коска е само, плус низок. Не му е ова Германија, ќе биде искинат во ПЛ.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Мене овој Нкунку ми е многу нежен за напаѓач, глеј го коска е само, плус низок. Не му е ова Германија, ќе биде искинат во ПЛ.
Смешно како истите муабети ги форсиравте за Халанд. Дека ПЛ нема да му е германија и нема да може така да доминира.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене овој Нкунку ми е многу нежен за напаѓач, глеј го коска е само, плус низок. Не му е ова Германија, ќе биде искинат во ПЛ.

Напаѓач е во поширока смисла на зборот. Не е шпиц, како што претпоставувам дека мислиш.

Лево и десно по крило, позади шпиц. Може и шпиц, лажна деветка, што и да е, по потреба, но неговата позиција не е најистурен.

Ова со физиксуот, не игра којзнае каква улога. Куп играчи што изгледаат и поситно од него, доминирале низ лигава. Па еве го Алварез од Сити, детенце од осмо одделение кога го гледаш, ама не верувам дека некој го кине во ПЛ.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Смешно како истите муабети ги форсиравте за Халанд. Дека ПЛ нема да му е германија и нема да може така да доминира.
Најди мислење за Халанд каде што е кажано така, одма рековме дека е кражба на векот.

Од Германија дојдоа многу преценети играчи кој таму се пробиваат поради статистика зошто се игра многу напаѓачки фудбал. Кога ќе отидат во друга лига тие потези што поминуваат таму не поминуваат на друго место.
Вернер, Хавертц, Санчо... се од последните години.

Си видел ли ти некој стопер да купи од таму? Не, зошто примаат по 200 гола поради начинот на игра и не паѓаат во внимание. Гвардиол ќе биде првиот стопер што искочил од таму по децении. Ама кај него се гледа е чудовиште од раѓање.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Си видел ли ти некој стопер да купи од таму? Не, зошто примаат по 200 гола и не паѓаат во внимание. Гвардиол ќе биде првиот стопер што искочил од таму по децении. Ама кај него се гледа е чудовиште од раѓање.
Колку идиотско-неинформиран пост. Гвардиол ќе бил првиот стопер што искочил од Бундес по децении. Ова е магаре да се смее.
Конате, Упамекано, Akanji се балетани, не играат во Ливерпул, Баерн и Сити. Па и редица други играчи - Матип, Компани, Мертесакер...

Гледам пак штоперите што играат во Англија (а не дошле од Бундес) се прејаки, кур се тресе во ладна вода. Да не зборам за англиските штопери кои се преценети ГОМНА.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Најди мислење за Халанд каде што е кажано така, одма рековме дека е кражба на векот.

Од Германија дојдоа многу преценети играчи кој таму се пробиваат поради статистика зошто се игра многу напаѓачки фудбал. Кога ќе отидат во друга лига тие потези што поминуваат таму не поминуваат на друго место.
Вернер, Хавертц, Санчо... се од последните години.

Си видел ли ти некој стопер да купи од таму? Не, зошто примаат по 200 гола поради начинот на игра и не паѓаат во внимание. Гвардиол ќе биде првиот стопер што искочил од таму по децении. Ама кај него се гледа е чудовиште од раѓање.
Да сум видел да се купи штопер од таму. Ливерпул Конате од каде го зема?Maтип исто од каде го земаа? Така да провери прво факти пред да збориш нешто.

Многу ти е глуп наративот дека доколку не си ептен физички јак нема да успееш во ПЛ. Не форсирајте глупости. Топ ќе е Нкунку во ПЛ.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.320
Конате, Упамекано, Akanji се балетани, не играат во Ливерпул, Баерн и Сити. Па и редица други играчи - Матип, Компани, Мертесакер...
Јошко за овие е Валтер Адриан Самуел.
Би рекол Киелини, ама за Интер сум.

Не замарај, овие што си ги спомнал не постојат у конкуренција на Гвардиол.
Да го заобиколат повреди, да најде тренер што ќе знае да го искористи има да биде најдобар штопер у свет.
Апла јак играч, не го потценувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom