Фудбалски/трансфер дискусии

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.005
Поени од реакции
55.243
Роналдо ако на крај потпише у Саудиска Арабија тоа ќе биде еден од најглупавите ако не и најглупав спортски потег во историјата на спортот.

Не е ова глуп потег како оние што идат по кеш пред 30 години, ова ќе биде поглуп потег со оглед на се што се деси минатиов месец.

Да штрајкуваш и така да се посереш на све што си оставил како трага во Манчестер, да раскинеш договор и да те замрази цела фан база и на крај да добиеш чисти документи за да отидеш у Саудиска Арабија треба да си длабоко глуп човек.
Не ми зборете за пари само.
Па и да ми зборите за пари, истово можеше и летоска да го добие, со таа разлика што ќе ја испоштуваше сезоната со Манчестер, ќе изиграше уште 20тина утакмици до крај, ќе даеше 10тина гола, може ќе боцнеше некој трофеј, нешто. На крај краева и ништо да не освоеше барем ќе се разидеше на културен и фин начин без да се срами вака по интервјуа и направи да го мразат фановите на клубот од каде све почна.

Стварно ретардиран потег. Или па очекуваше дека со чисти документи ќе се потепа пола Европа да го земе па виде дека има 0 понуди и одлучи да избега по пари.
Имбецилен потег.

Иди у Америка бе заврши кариера ко вистинска ѕвезда, оди таму биди глоб тротер, мега ѕвезда, финиширај кариера у Холивуд стил.
Глупак ќе иде у тоа пустината таму, има да плаче како зајак коа ќе му забранат и инстаграм и фејсбук.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Oчекуваше дека со чисти документи ќе се потепа пола Европа да го земе па виде дека има 0 понуди и одлучи да избега по пари.
Имбецилен потег.
Mислам дека уште го нема допрено реалноста и понатака мисли дека е најдобриот играч во светот.
 
C

confusion

Гостин
Бил и останал лигле, апсолутен човечки блам, само што едно време сите беа хејтери пошто е успешен и игра за Јунајтед, па за Реал, сега ни тие навивачи не го бранат. Можда еден од најодвратните спортисти на сите времиња, без разлика колку е добар.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Три дена лаже дека ја удрил топката, дури и откако беше демантиран од самите сензори за допир кои се вметнати во неа. Тоа е се што треба да знаете за него како личност.

Теле глупо, залижано.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Бил и останал лигле, апсолутен човечки блам, само што едно време сите беа хејтери пошто е успешен и игра за Јунајтед, па за Реал, сега ни тие навивачи не го бранат. Можда еден од најодвратните спортисти на сите времиња, без разлика колку е добар.
Ова бе баш пред некој ден ме замисли.
Во Јунајтед беше лигле (2та пати). Во Јуве беше лигле исто.

Во Реал некако не доаѓаше тоа до израз...Дали толку по газ му одеа таму, или него стварно му беше погодено и немаше за што да се жали, или пак Реал има страшно добар ПР тим и одлично го менаџираа :toe:
 
C

confusion

Гостин
Ова бе баш пред некој ден ме замисли.
Во Јунајтед беше лигле (2та пати). Во Јуве беше лигле исто.

Во Реал некако не доаѓаше тоа до израз...Дали толку по газ му одеа таму, или него стварно му беше погодено и немаше за што да се жали, или пак Реал има страшно добар ПР тим и одлично го менаџираа :toe:
Шпанска лига, апсолутно небитна, тие две екипи колку и да се од Шпанија ги знаеме само преку ЛШ а тогаш у таа кампања и нема многу простор да слушаме и читаме за големиот Кики Роналдо.
Додека за ПЛ, Серија А читаме секој ден и дискутираме, особено на форумов.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.703
Поени од реакции
2.968
Бил и останал лигле, апсолутен човечки блам, само што едно време сите беа хејтери пошто е успешен и игра за Јунајтед, па за Реал, сега ни тие навивачи не го бранат. Можда еден од најодвратните спортисти на сите времиња, без разлика колку е добар.
Ostanavme samo nie juventasite da go branime..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Шпанска лига, апсолутно небитна, тие две екипи колку и да се од Шпанија ги знаеме само преку ЛШ а тогаш у таа кампања и нема многу простор да слушаме и читаме за големиот Кики Роналдо.
Додека за ПЛ, Серија А читаме секој ден и дискутираме, особено на форумов.
Секако дека Шпанска лига која последната деценија доминираше во ЛШ и ЛЕ е небитна. Секако. Од каде ви доаѓа вакви глупости.
 
C

confusion

Гостин
Секако дека Шпанска лига која последната деценија доминираше во ЛШ и ЛЕ е небитна. Секако. Од каде ви доаѓа вакви глупости.
Доминирање на Реал Мадрид, не е доминација на Шпанска лига. Тоа е број еден факт.
ЛЕ е апсолутно небитно, уште еден поголем факт.
На кратко, милион пати е дискутирана оваа твоја теза, на долго и широко, не гледам зошто би си губел време пак да пишувам на иста тема.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Доминирање на Реал Мадрид, не е доминација на Шпанска лига. Тоа е број еден факт.
ЛЕ е апсолутно небитно, уште еден поголем факт.
На кратко, милион пати е дискутирана оваа твоја теза, на долго и широко, не гледам зошто би си губел време пак да пишувам на иста тема.
Zosto LE e nebitno?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Доминирање на Реал Мадрид, не е доминација на Шпанска лига. Тоа е број еден факт.
ЛЕ е апсолутно небитно, уште еден поголем факт.
На кратко, милион пати е дискутирана оваа твоја теза, на долго и широко, не гледам зошто би си губел време пак да пишувам на иста тема.
Ама не е само Реал Мадрид во последната декада. И Барса и Атлетико играа финалиња.

Ако ЛЕ е апсолутно небитно зашто бе Англиски или Италијански тимови не можат да го освојат? Нели е лесно?Огромна глупост е да кажеш Шпанска лига е небитна. Огромна.
 
C

confusion

Гостин
Ама не е само Реал Мадрид во последната декада. И Барса и Атлетико играа финалиња.

Ако ЛЕ е апсолутно небитно зашто бе Англиски или Италијански тимови не можат да го освојат? Нели е лесно?Огромна глупост е да кажеш Шпанска лига е небитна. Огромна.
Абе ти дежурен адвокат си на Ла Лига овде или си едностанво човек без работа па замараш на форуми?
Ти реков дека шпанска лига е село без кучиња, две битни екипи, уствари еве една пошто Барселона потона у свои срања, значи, лига со само една екипа, Реал.
Што направиија моќните шпански клубови у ЛШ и ЛЕ сезонава, потсети ме.
Ај не ме замарај со глупости, ако не ти се свиѓа моето мислење, одјеби и не ме замарај со прашања и теми што се дискутирани две илјади пати на форумов, ако си без работа, не знам, најди нешто, вези, сплети некоја капа, иде зима, ќе ти треба.
Само не ме гњави, ако не ти се свиѓа моето мислење за селската лига, прескокни ме.

Zosto LE e nebitno?
А зошто е битно?
Второ разредна лига за тешење ташаци ако се обрукаш у ЛШ или платформа за екипи од втор разред да се истакнат и продадат играч. Нема ништо лошо у тоа, едноставно не ја прави битна.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom