Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 август 2011
Мислења
641
Поени од реакции
1.241
Тежок дисреспект кон Гризман, а баш тој ни го донесе трофејот со кој цела Каталонија падна во транс. Ни помала плата не му понудија за да остане. Какви гадови еј.

Ќе ми е мило да се врати во Атлетико и со Суарез да ја измочаат цела Ла Лига.

Интересен тим скоцкува Чоло лубеничарот како и да е. Уште да форсира понапаѓачки фудбал и можеби универзумот ќе добие рамнотежа.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.537
Поени од реакции
18.163
Тежок дисреспект кон Гризман, а баш тој ни го донесе трофејот со кој цела Каталонија падна во транс. Ни помала плата не му понудија за да остане. Какви гадови еј.

Ќе ми е мило да се врати во Атлетико и со Суарез да ја измочаат цела Ла Лига.

Интересен тим скоцкува Чоло лубеничарот како и да е. Уште да форсира понапаѓачки фудбал и можеби универзумот ќе добие рамнотежа.

Зошто мислиш дека би прифатил намалување на плата?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
641
Поени од реакции
1.241
Зошто мислиш дека би прифатил намалување на плата?
Сеа брзо имаше интервју, кажа демек сакал до крај на договор да остане па да замине за Америка.

Лапорта на повеќе играчи им понуди или скратена плата или шут, на некои само шут а на Гризман ни тоа ни тоа. Ете дури ни он незнаел дека го понудиле на Атлетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.988
Поени од реакции
10.701
Глупав твит
демек некој може да процени дали ке биде флоп или не трансферот


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не е битно дали ќе го биде или не туку реалноста е дека го трампаат играчот кој го платија брдо пари за играч кој секако беше на излезна врата од клубот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.496
Поени од реакции
48.765
880.000 неделна плата... секоја чест.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.243
Поени од реакции
50.093
Колку не планско работење на арсенал. 50 мил фунти за играч кој нема да го крене ептен квалитетот на тимот е фрлање пари во празно.
Зависи и што друго ќе пазарат, ама со Чејмберс и Холдинг не се ни за во прва половина од табелата.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.108
Поени од реакции
3.918
Колку не планско работење на арсенал. 50 мил фунти за играч кој нема да го крене ептен квалитетот на тимот е фрлање пари во празно.
Токму тоа што им требаше на Арсенал со Холдинг во тандем да донесат стабилност во одбраната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom