Фудбалски/трансфер дискусии

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
ФК Купи-Продај пак пуштен на најјако.
Moze i ko FC Hasan bez pari da gi pustime i posle so zaemi da popolnime.
Автоматски споено мислење:

Лани беше 120 мин, сега е 95 мин. Ако некој го купи ќе добијат 90-тина. 30мил разлика плус колку и да му е плата за таа една година...иф ај спик :icon_mrgr:
Ako se setam dobro lani bese 100 + X sega e 95 + X ete i da e 90. 10m razlika. Zatoa Sancho e so titula plus da zaminese lani ke ostanese bez :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Лани беше 120 мин, сега е 95 мин. Ако некој го купи ќе добијат 90-тина. 30мил разлика плус колку и да му е плата за таа една година...иф ај спик :icon_mrgr:
Па на Дортмунд им се исплати што го задржаа за минатава сезона дури и да земат сега 30 милиони помалце. Без него тешко дека ќе фатеа место за ЛШ пак.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Страшна е инфлацијава со цениве...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Ако даде Кронки вака ќе ги фрлеме без веза, не ме занима колку добра сезона одигра овој Бен Вајт, едноставно не вреди 40/50м, задните години невидени пари фрлиме на позиција ЦБ, Салиба ваљда мајка му препцуал на Артета, рип дечко.
Автоматски споено мислење:

На тема Арсенал, ова би бил добар трансфер

 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ако даде Кронки вака ќе ги фрлеме без веза, не ме занима колку добра сезона одигра овој Бен Вајт, едноставно не вреди 40/50м, задните години невидени пари фрлиме на позиција ЦБ, Салиба ваљда мајка му препцуал на Артета, рип дечко.
Автоматски споено мислење:

На тема Арсенал, ова би бил добар трансфер

Бен Вајт и ДМ/ЦМ игра солдино, може како замена за Џака се планира.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Не верувам, Артета исто како неговиот учител Пепче има замисла да фрла пари на неприоритетни позиции, апсолутно немаме потреба од нов ЦБ кога на платен список имаш млад перспективен фудбалер во Салиба кој би требало да е на ниво на Фофана, има нешто у позадина, ќе ме почуди ако го видам играчов во дрес на Арсенал...

Мустафи птсд ... :rolleyes:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ако даде Кронки вака ќе ги фрлеме без веза, не ме занима колку добра сезона одигра овој Бен Вајт, едноставно не вреди 40/50м, задните години невидени пари фрлиме на позиција ЦБ, Салиба ваљда мајка му препцуал на Артета, рип дечко.
Автоматски споено мислење:

На тема Арсенал, ова би бил добар трансфер

Мислам Дортмунд има опција до 2022 за да го врати Исак за 30м ЕУР. Ќе биде комплициран трансфер. Дортмунд не верувам да го врати ама Сосиедад најави дека сакаат да ја одкупат таа клаузула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom