Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Баш гледав хајлајтси од овој Пепе да видам што играч е. Има конституција на Анри, а овака страшно потсеќа на Азар. Знае да извади од рамнотежа 2-3 играчи и да си создаде простор. Одлично ја чита играта, не е себичен и знае да пушти добар пас или да проигра 1-2 комбинација. Да не збориме дека има нереална брзина, ќе имаат Арсенал убиствени контри.
Ќе видиме само како ќе се носи со физички појаки дефанзивци од него, пошто Франција е доста назад на тоа поле. Овака изгледа огин од играч и единствно десно крило кој е подобар од него во ПЛ е Мо Салах.
Знаеле Лил секогаш да извадат јаки играчи.
На хајлајтс и Лина Ѓорчевска изгледа како Шарапова.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Нема таков у Реал моментално :D

А двајцата да дојдат тешко, скоро невозможно. Трампи више не палат, ни тоа форите ко со Мбапе, догодина ќе ви платиме. Сите бараат ќеш сеа
B1FEA80E-328A-47BB-A65C-10A491B9C9E5.jpeg
:D
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Uporen si deka Pepe nema da uspee u Arsenal,ko patriotite sto protestiraa deka nema da uspee promena na imeto vo Makedonija.
Нема врска, може да испадне топ играч. Нит сум го гледал, нит можам да коментирам. Само ми е смешна еуфоријата кај навивачите на Арсенал кои го имаат гледано Пепе колку мене, значи ич, како овој трансфер ќе ги направи топ тим.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
А можеше да се изнаигра во Италија и да биди клучен играч во Рома ама не тој ги наполна гаќите кога го побараа пд Барселона и во последен момент му ја кидна, мислеше дека ќе фати прва постава при толкава конкуренција во Барса, нека скапи сега во та селската лига ко е тежок ѓупак, ај барем убај жени има во Русија како утеха :D
Среќа за Барса шо се најде екипа да искешира толку пари за него па си ги вратија назад парите узалудно потрошени.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ако го земе Баерн Сане за над 120/130 мил, и пошто до сега се у минус 80 мил од Лукас. Мислам дека ќе мора и да продаде нешто ради ова ФФП.
Или? @Uli Hoeneß ?

Пошто Реал демек се откажал од Погба ради што не успеал, сеуште, да ги шитне Хамес, Бејл, Мариано... само 100 мил смеело у минус да се иде
Не мора Баерн ништо да продава ако имаат повеќе приход него расход за период од три години. Посебно што и немаат никакви кредити од банки. Комотно можат да потрошат 400м, па и повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom