Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.623
Поени од реакции
52.482
Абе Донев фасцинира како и години подоцна пробуваш да оправдаш некаква глупа одлука на Челзи или Мурињо во минатото да го продаде Лукаку :)))) па и Лукаку прво му кажал дека нема намера да седи, wtf?

Солскер му соопшти на Лукаку дека Рашфорд ќе биде прв избор. Не сака да игра со висок напаѓач, ете и вчера на прес кажа дека не планира во нападот да се игра со висок напаѓач туку со олраунд подвижна тројка. Уште од декември го игра ова Солскер, Лукаку мењаше кога имаше повредени. Сосема разбирливо е да сака Лукаку да си оди и никој не го обвинува.
Не може да е глупа одлука кога играчот сам лично плаче кај тренерот за да го пуштат. Глупо ќе беше да го задржат и следна сезона да требаше да го враќаат во Андерлехт за 2-3 милиони.
Шест години подоцна уште си е истиот. Не е битно што му кажал Солскер, ако он стварно верува во своите способности и смета дека е доволно добар за прв напаѓач, ќе даде се од себе и ќе направи тренерот да нема оправдување да не го игра. Ама зошто, кога е полесно да си оди :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.544
Поени од реакции
43.098
Сепак најбитно е сега играчите да прифатат да направат трансфер. Добро е да се види дека Лукаку воопшто нема сменето менталитет последниве 6 години. Осети дека имаш конкуренција и одма плачи да си одиш. А и во Јуве тешко дека би се осеќал недопирлив. Затоа прв избор му е Интер, немаат напаѓач.
inter mu se izbor samo poradi konte, ne deka nesto navival za niv ili nemale napagaci, pa vamu ke ima zagarantiran prvotimski status iako toa e tocno, pomala konkurencija bi imal za razlika od juve ali i toa e diskutabilno zasto iguain ke si ide, mandzukic isto mozno e da si ide, kean u everton, taka da za 9ka klasicna, izborot bi im bil samo lukaku.
Za konte inace javno govorese pred nekoja nedela sto misli, i on bi bil jedina pricina ako prifati da dojde u inter, a ne juve, ne veruvam deka nego konkurencija bi mu smetala iako ko sto gleas i nema da ja ima ni u juve, niti pak deka sakal da ima nekakov status na nedopirliv igrac. Ne pamtam deka pravel takvi frki ili pa deka vazi za takov fragilen igrac so golemo ego, popravi me ako gresam zaso takov primer neam sretnato do sea od nego.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не може да е глупа одлука кога играчот сам лично плаче кај тренерот за да го пуштат. Глупо ќе беше да го задржат и следна сезона да требаше да го враќаат во Андерлехт за 2-3 милиони.
Шест години подоцна уште си е истиот. Не е битно што му кажал Солскер, ако он стварно верува во своите способности и смета дека е доволно добар за прв напаѓач, ќе даде се од себе и ќе направи тренерот да нема оправдување да не го игра. Ама зошто, кога е полесно да си оди :D
откако е дојден Солскер а сите биле здрави и прави, Лукаку стартуваше само еднаш, против Палас на гости. На сите други натпревари до двомечот со ПСЖ (кога се исповредија сите) влагаше во 75 минута или воопшто и не влагаше.

Да беше докажувањето помеѓу Рашфорд и Марсијал да разбере човек да викаш да се докажел еден од нив и да го седне другиот на клупа ама не знам што треба Лукаку да направи кога не е нивен профил на напаѓач. Не игра Солскер со ТМ, со тројка во форот игра од декември навака. Не му треба едноставно и тоа е тоа а за 85 милиони логично е да продадеш резерва. Не знам од каде ти е претставата дека плачел кај Солскер и сакал првотимски статус.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.623
Поени од реакции
52.482
откако е дојден Солскер а сите биле здрави и прави, Лукаку стартуваше само еднаш, против Палас на гости. На сите други натпревари до двомечот со ПСЖ (кога се исповредија сите) влагаше во 75 минута или воопшто и не влагаше.

Да беше докажувањето помеѓу Рашфорд и Марсијал да разбере човек да викаш да се докажел еден од нив и да го седне другиот на клупа ама не знам што треба Лукаку да направи кога не е нивен профил на напаѓач. Не игра Солскер со ТМ, со тројка во форот игра од декември навака. Не му треба едноставно и тоа е тоа а за 85 милиони логично е да продадеш резерва. Не знам од каде ти е претставата дека плачел кај Солскер и сакал првотимски статус.
Нека остане на тоа.





Зар знаат овие на друг начин да бркаат играч? Немало да се повтори :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ама Пеп не знаел што му се случува во клубот. Затоа не се коментира така, поготово па од сите менаџери од Пеп со сите типови на OCD ќе кријат нешто.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.951
Поени од реакции
24.690
Ќе го земете, 100 пати ви реков. Последните информации велат дека веќе се упатил кон Мадрид. Пешки.
У реду е, олабави, 100 пати проба да го протнеш обидов од заебанција и на темава и кај нас у фан клуб.
Не гледам зашто Јунајтед, ако ги доведе сите овие играчи не би допуштил да си оди Погба ако навистина сака за разумна цена (под разумна цена мислам од 120 до 150 милиони).
Следна година Погба влага во последна година од договорот, а со трендов што ќе се наметне да играчиве чекаат да им истече договорот за да лапаат signing on fee бонуси, ќе треба убаво да размисли дали ќе сака сега да искешира убава пара за Погба или ќе чека да им отиде во најлош случај за без пари.
Нормално се ова се однесува доколку Погба стварно сака да си оди од Јунајтед.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Следна година Погба влага во последна година од договорот,
Има опција за +1, унилатерална е, клубот одлучува дали ќе ја активира.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.951
Поени од реакции
24.690
Има опција за +1, унилатерална е, клубот одлучува дали ќе ја активира.
Знам за опцијава, моја грешка, мислев дека играчот одлучува.
Епа Погба видимо се касније, дајте нам Ериксен да се играмо хахаха. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Знам за опцијава, моја грешка, мислев дека играчот одлучува.
Епа Погба видимо се касније, дајте на Ериксен да се играмо хахаха. :D
Мислам дека наредна година ќе го пуштат :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.091
Поени од реакции
85.088
20190731_095306.png
Автоматски споено мислење:

20190731_100357.png
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Не гледам зашто Јунајтед, ако ги доведе сите овие играчи не би допуштил да си оди Погба ако навистина сака за разумна цена (под разумна цена мислам од 120 до 150 милиони).
A кој од сите тие наведени играчи е замена за Погба за Манчестер да го пушти Погба да си оди?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.951
Поени од реакции
24.690
A кој од сите тие наведени играчи е замена за Погба за Манчестер да го пушти Погба да си оди?
Па не знам што точна позиција игра Погба, зашто во последниве 3 години смени 16 позиции во средина.
Али, доколку би играл позади напаѓачите Дибала би бил одлична замена за него на таа позиција.
Доколку би играл малце позади во средината, како централен мидфилдер тогаш Бруно Фернандеш би бил замена за него на таа позиција.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Заборавивте кој му е агент на Погба?
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Па не знам што точна позиција игра Погба, зашто во последниве 3 години смени 16 позиции во средина.
Али, доколку би играл позади напаѓачите Дибала би бил одлична замена за него на таа позиција.
Доколку би играл малце позади во средината, како централен мидфилдер тогаш Бруно Фернандеш би бил замена за него на таа позиција.
Ни Дибала ни Фернандеш се замена ѕа Погба. Погба треба да го игра истото што го игра за Франција, а таа позиција нема врска ни со Дибала ни со Фернандеш. Мене ми е јасно дека многу сакате Погба да дојде во Реал, ама оваа сезона тоа нема да се случи. Сослкјер планира екипата да ја гради околу него, Погба не е за продажба. А по тоа како играше на припремните натпревари, и на Погба му е јасно дека останува во Манчестер.

Затоа, дајте некоја друга поинтересна тема, на пример кого можете да го прелажите за Хамес?
Автоматски споено мислење:

Заборавивте кој му е агент на Погба?
Кој бе? :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom