Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 да ги види имињава инфаркт ќе го мавне (не дека ги нема видено), после кога ќе поземе душа ќе го тагне Бодо и на огласникон :icon_mrgr:
Искрено, Чемберлејн би бил супер трансфер, Ван Дијк исто а за овие другиве не знам што да кажам. Сесењон го неам глеано, Кеита исто го неам глеано и неам мислење. Во врска со Бодо, хаос е братот. Сити во четвртокот ги исфрла Клиши и Навас од тим, во петок сабајле излагаат шпекулации за Клиши во Ливерпул и Бодо у групата пишува у 8 вечер „абееее, Клиши и Навас МОЖНО Е ДА СИ ОДАТ на фри, па би бил задоволен ако зееме некој“.

Еден од многуте тажни обиди да оправда трансфер на Клоп и да каже „еееее пишав јас и пред Клоп да го побара“ :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
На нас ќе ни требат лево крило, полушпиц (10ка), шпиц, средина, штопер, бек. Мурињо имал 4 топ цели, а му требаат 8 позиции. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Еден од најнеспособните напаѓачи од топ 5 лигите, Харис Сеферовиќ од Ајнтрахт Франкфурт ќе оди во Бенфика. Типот не успеа ниту во Фиорентина, Реал Сосиедад ниту пак Ајнтрахт Франкфурт (а го видовме и на ЕП) ќе заминува во Бенфика. Не ми се верува овие од Бенфика како се излажале да го ангажираат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Многу навивачи на Јунајтед се задоволни со перформансот на вториот ви голман и не ја спомнуваат таа позиција како нешто што треба да се надогради со евентуално одење на ДДГ.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Многу навивачи на Јунајтед се задоволни со перформансот на вториот ви голман и не ја спомнуваат таа позиција како нешто што треба да се надогради со евентуално одење на ДДГ.
Ромеро ко втор голман е ок, како прв не иде во обзир според мене. Ама Де Геа нема да си оди. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тоа што сакаш да гледаш фудбал од Манчестер треба да му се пожалиш на тренерот, не ти е Перишиќ крив. :D Знае да игра фудбал Ужасот бе, не е Фелаини и Лингард дефинитивно. Не е ни Миктаријан пошто е константен и не се губи, има муда. Има еден иритантен `точак` дриблинг кој често го користи, истотака кога игра десно крило замара и се мести да шутира со лева како Робен, сместа би му искинал договор за тие потези. Топ играч за Мурињо, знае што купува копилето, мада рано е уште и ништо не е сигурно.

п.с ќе го купите и Гризман не паничи.
Мене ако ме прашуваш кое и да е лево крило е добредојдено во клубов. На Марсијал и те како му треба конкуренција. Првата полусезона кога не му беше сигурно местото беше бог и батина за што го изигра во последно време.
Само да видиме дали воопшто ќе биде зш освен Скај никој од новинариве блиски до клубот немаат пишано, затоа и ти не зачуди прееска :D


Многу навивачи на Јунајтед се задоволни со перформансот на вториот ви голман и не ја спомнуваат таа позиција како нешто што треба да се надогради со евентуално одење на ДДГ.
Долго е летово ама од МЕН пишуваат дека штом играме ЛШ, не бил загреан Де Геа да си оди и дека за разлика од Ван Гал, немал лоши односи со Мурињо. Исто му шлапнале цена од 80 милиони евра што е неисплатлива баш за голман. Ромеро е за број 2 и како таков е и повеќе од одличен, но ако нешто испадне со Де Геа според шпекулации ќе тргнат по Облак.

Таман Ромеро ќе влага за пеналите :icon_lol:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мене ако ме прашуваш кое и да е лево крило е добредојдено во клубов. На Марсијал и те како му треба конкуренција. Првата полусезона кога не му беше сигурно местото беше бог и батина за што го изигра во последно време.
Само да видиме дали воопшто ќе биде зш освен Скај никој од новинариве блиски до клубот немаат пишано, затоа и ти не зачуди прееска :D
Му треба конкуренција, ама му треба и поддршка малце. Исто беше со Рашфорд во финалето со Ајакс некни. Изгледаше ко да не знае каде се наоѓа, а 100% сум сигурен дека нема шанса да го има толку трема фатено. Даде гол (или 2?) на дебито, им даде 2 на Арсенал, го реши првото дерби на Манчестер кое го играше. Ама беше оставен сам на себе цела утакмица, и единствена опција му беше да земе топка и да ги претрча сите 3-4ца што седеа во одбраната на Ајакс.

Е да, и двајцата треба да поработат на финишот. Ако лани тоа ги красеше, сезонава ептен млаки шутеви упатуваа и единиот и другиот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Ужасот многу добро ќе му легне на моменталниов Јунајтед, топ играч си е за Мурињо. Каков Лингард каки курац, Ужас за него е Робен. Што вика Џонтра има еден очаен ТОЧАК дриблинг и ќе ви се крева коса од таквиот потег, ама затоа е голем работник и секогаш е во првите тројца по претрчани километри во мечевите. Знае и со двете нозе подеднакво добро, знае и да себичи во одредени моменти и гроб би му изебал ради тоа.
Дај Боже да не го продадеме во Јунајтед ама изгледа ќе си оди според сите пишувања до сега.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ужасот многу добро ќе му легне на моменталниов Јунајтед, топ играч си е за Мурињо. Каков Лингард каки курац, Ужас за него е Робен. Што вика Џонтра има еден очаен ТОЧАК дриблинг и ќе ви се крева коса од таквиот потег, ама затоа е голем работник и секогаш е во првите тројца по претрчани километри во мечевите. Знае и со двете нозе подеднакво добро, знае и да себичи во одредени моменти и гроб би му изебал ради тоа.
Дај Боже да не го продадеме во Јунајтед ама изгледа ќе си оди според сите пишувања до сега.
Тогаш зошто го викате ужас? :D

Мурињо во Перишиќ го гледа Вилијан, затоа запнува. Јас немам ништо против ако е ваков како што го опишувате зошто од ЕП натака дали два пати имам изгледано асално утакмица кај што играл. Дали ќе биде 40 или 60 и дали ќе смени многу си знаат од финансискиот оддел, ако не им менува нив, мене уште помалку.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Тогаш зошто го викате ужас? :D

Мурињо во Перишиќ го гледа Вилијан, затоа запнува. Јас немам ништо против ако е ваков како што го опишувате зошто од ЕП натака дали два пати имам изгледано асално утакмица кај што играл. Дали ќе биде 40 или 60 и дали ќе смени многу си знаат од финансискиот оддел, ако не им менува нив, мене уште помалку.
Иван ил терибиле Перишиќ или у превод Иван Ужасниот Перишиќ ака Ужас. ;););););););)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тогаш зошто го викате ужас? :D

Мурињо во Перишиќ го гледа Вилијан, затоа запнува. Јас немам ништо против ако е ваков како што го опишувате зошто од ЕП натака дали два пати имам изгледано асално утакмица кај што играл. Дали ќе биде 40 или 60 и дали ќе смени многу си знаат од финансискиот оддел, ако не им менува нив, мене уште помалку.
Ivan the Terrible :D Иван Грозни бе, тој рускиот цар. :D

Ова не е од нас иначе, официјален прекар му е ова. :pos: А и со таа фаца сигурно нема да го викаат Иван Бекам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
BLUES ALSO WANT PERISIC

Chelsea are interested in signing Ivan Perisic from Inter Milan, Sky in Italy are reporting today. Manchester United have made an opening offer of €35m but Inter value Perisic at between €55m and €60m.

:D
 
R

red.devil

Гостин
Не се нормални мме, каде бе 60м алооо... Нејмар ќе го земаат за тие пари. :D

Чекам сега буквалистите да ми се нафрлат. чД
 

Kajgana Shop

На врв Bottom