Фудбалски вести

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.554
Поени од реакции
19.811
Наредна статистика, повеќе голови во француска лига од Роналдо.
Нас не учеа дека ако немаш што паметно да кажеш, подобро е да молчиш.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.620
Поени од реакции
11.990
Цел живот слушав за големата четворка (Англија, Италија, Шпанија, Германија), само последниве 2 години барса фанс и некои медиуми почнаа да фураат некакви топ 5 лиги за да прикажат статистичка победа против Роналдо. Смешно е, дури и тажно. Секако меси го запечати своето место во Катар, која е потребата од вакви глупи ирелевантни статистики. Топ 5 лиги :sramezliv:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.554
Поени од реакции
19.811
Цел живот слушав за големата четворка (Англија, Италија, Шпанија, Германија), само последниве 2 години барса фанс и некои медиуми почнаа да фураат некакви топ 5 лиги за да прикажат статистичка победа против Роналдо. Смешно е, дури и тажно. Секако меси го запечати своето место во Катар, која е потребата од вакви глупи ирелевантни статистики. Топ 5 лиги :sramezliv:
:pos: :pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.583
Цел живот слушав за големата четворка (Англија, Италија, Шпанија, Германија), само последниве 2 години барса фанс и некои медиуми почнаа да фураат некакви топ 5 лиги за да прикажат статистичка победа против Роналдо. Смешно е, дури и тажно. Секако меси го запечати своето место во Катар, која е потребата од вакви глупи ирелевантни статистики. Топ 5 лиги :sramezliv:
Зависи каде и како. Некогаш се збореше за четворка, некогаш за петка. Ако ти текнува на времето на ХРТ имаше емисија "Петица". :)

Не е толку битно тоа... Ти си пиша убаво, со светската титула Меси си го потврди статусот. Вакви статистики и бројки не менуваат нешто, освен како податок.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.873
Поени од реакции
18.211
Французите се петта најдобра лига не заради тоа дека по квалитет се тука некаде после првите 4 лиги туку дека после 4то место доаѓа 5то, а 6то и 7мо место беа 2 сега пропаднати лиги руско и украинско или 2 преварантски лиги како холандско и португалско.
Ако ова е некој голем успех за француското првенство тогаш ок.
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.248
Поени од реакции
8.299
За мене има само топ 3 лиги. Шпанија, Англија и Италија. Се друго е фармерски лиги. После овие идат Франција и Германија ама се далеку зад овие три.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.873
Поени од реакции
18.211
За мене има само топ 3 лиги. Шпанија, Англија и Италија. Се друго е фармерски лиги. После овие идат Франција и Германија ама се далеку зад овие три.
Германците за Французите се бог и батина сакаш историски сакаш моментално гледано. Затоа мислам дека Германија е поблиску до тројката него до Франција.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.050
Поени од реакции
2.951
Se vika Bojan Zahariev i vo sportskite krugovi vazi za klasicen prevarant. Vcera mi kazaa za najnovata prevara koja ja osmislil i ostvaril neodamna pa ajde da ja obznanime. Tipcevo dobiva licenca za organiziranje kamp na AC Milan za deca od 6-15 godini vo periodot od 15 do 19 maj 2023 na stadionot Makedonski lavovi vo Gjorce Petrov. Za ova postoi oficijalen sajt https://milancamp.al2sport.com/en/localita/skopje-macedonia-milan-camp/. Dodeka decata se raduvaat deka ke bidat del od Milan Academy Junior Camp, roditelite uplakaat po 200 evra za registracija na smetka na zdruzenieto ,,Sportot obedinuva’’ koe e vo sopstvenost na Bojan Zahariev. Doticniot na 10 maj gi izvestuva roditelite deka poradi nedovolen broj na prijaveni kampot nema da se odrzi i deka sredstvata ke bidat vrateni najdocna do 16 maj. Otkako sredstvata ne se vrateni roditelite kontaktiraat so Bojan koj seuste gi mavta za da posle nekolku denovi go isklucuva telefonot i od nego bi traga ni glas. Neoficijalno se raboti za 60 decinja, koi osven sto ne stanaa del od kampot na renomiraniot AC Milan, bea ukradeni za 200 evra. Se ocenuva deka prevarata e okolu 12.000 evra, suma koja ne e za potcenuvanje. Del od roditelite poedinecno prijavivaat vo MVR deka se izmameni no za zal bez nikakov efekt. Se postavuva prasanje zosto se molci? Dali vo ovaa prevara ima vkluceno i drugi lica? Prevareni se i subjektot koj mu dal licenca za organizacija na kampot i sekako AC Milan.
Neka pisat i drugite osteteni direktno na postov ili vo poraka.

Копирано од фб се извинувам за латиницава и ако не му е овде местото..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom