Фудбалери Kајганџии - Битола

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
А ние шо иаме завршено факултет?
Ние шо треба да носиме?
Можи со членска од Чкембарите?:)
П.С.
Ај видете ако има нешто закажете....
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.537
Поени од реакции
11.395
А ние шо иаме завршено факултет?
Ние шо треба да носиме?
Можи со членска од Чкембарите?:)
П.С.
Ај видете ако има нешто закажете....
Абе земи стар индекс кој ќе знај :D Речи му уште немам завршено
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.537
Поени од реакции
11.395

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.094
Поени од реакции
7.910
се изнаиграја скопјани..а ние ништо не прајме
умре темата :(
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Абе мајка ми праша, ама уште не се знаело ништо. Некој правни работи, требало да се средат. Зборвам за новата сала во Земјоделско. Ко ќе има нешто, ново, реков ќе пишам тука. Од март треба да почнат со издавање на салата, и мајка ми ми рече околу 50ина денари од чоек, би било, или така некако. Ќе ве информирам накнадно, сигурно
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.537
Поени од реакции
11.395
Гледајте оваа недела да се собериме да изиграме. Исто така гледајте да дојдите на собирот на 25ти. Уште тогаш ќе пиеме шо ќе пиеме а после ќе се удриме на спорт и само на спорт (y) Барем мене ми е таков планот
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.537
Поени од реакции
11.395
Момци - добри вести. Денес бев во Павел Шатев и прашав за термин. Ми кажаа дека можи ама треба да оди некој со индекс од битолски факултет за да закажи а после за утакмицата ако сме пример 12 души да однесиме 7-8 индекси какви такви. Јас пошто не сум на битолски факултет не можам па нека појди некој кој е . После за индекси ќе прајме чаре имате повеќето од вас :)
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Момци - добри вести. Денес бев во Павел Шатев и прашав за термин. Ми кажаа дека можи ама треба да оди некој со индекс од битолски факултет за да закажи а после за утакмицата ако сме пример 12 души да однесиме 7-8 индекси какви такви. Јас пошто не сум на битолски факултет не можам па нека појди некој кој е . После за индекси ќе прајме чаре имате повеќето од вас :)
Ајдеее, безвеза, за закажвање некој со индекс, а после за играње кој сака. И за шо е индексо?? Дај да ојме да закажиме еден термин во неделата ни индекс ни нишо да си играме рает.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ајдеее, безвеза, за закажвање некој со индекс, а после за играње кој сака. И за шо е индексо?? Дај да ојме да закажиме еден термин во неделата ни индекс ни нишо да си играме рает.
Јас уште си стојам на моето дека мора сите да имат индекси :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.537
Поени од реакции
11.395
Ајдеее, безвеза, за закажвање некој со индекс, а после за играње кој сака. И за шо е индексо?? Дај да ојме да закажиме еден термин во неделата ни индекс ни нишо да си играме рает.
Јас уште си стојам на моето дека мора сите да имат индекси :)
Значи типот ми рече да дојди еден со индекс од битолски факултет ама претходно да се договори со претседателот на факултетот за да знај кој термин да го земи. А после за утакмица ако сме играле пример 12 души да однесиме едно 7-8 индекси независно дали од битолски или од прилепски факултет. Така ми беше кажано и така и јас ви кажвам. Е сега ако се погод некој друг на смена тогаш можи да драпа мадиња ама овој ми го рече ова. 2 пати неделно имало термини за секој битолски факултет. Од ФАМИС и Биотехнички слабо оделе луѓе ич не биле редовни па кај нивните претседатели можи да се бара термин. А за Правен,Технички,Педагошки поима немам.Ама ако успееме да договориме ќе имаме 2 пати неделно гага играње :sneaky:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Значи типот ми рече да дојди еден со индекс од битолски факултет ама претходно да се договори со претседателот на факултетот за да знај кој термин да го земи. А после за утакмица ако сме играле пример 12 души да однесиме едно 7-8 индекси независно дали од битолски или од прилепски факултет. Така ми беше кажано и така и јас ви кажвам. Е сега ако се погод некој друг на смена тогаш можи да драпа мадиња ама овој ми го рече ова. 2 пати неделно имало термини за секој битолски факултет. Од ФАМИС и Биотехнички слабо оделе луѓе ич не биле редовни па кај нивните претседатели можи да се бара термин. А за Правен,Технички,Педагошки поима немам.Ама ако успееме да договориме ќе имаме 2 пати неделно гага играње :sneaky:
Прв болд, јас сум од Биотехчнички. Втор болд, најдобар другар. Кога да се јавам ?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.537
Поени од реакции
11.395
Прв болд, јас сум од Биотехчнички. Втор болд, најдобар другар. Кога да се јавам ?
Па тоа бе мајсторе. Тоа се бара (y) Гледај веќе од понеделник да е. Ако можиш уште за петоков поручекта супер ако не тогаш од понеделник.
Ајде сите на Македонец по еден лајк да му маните :D
И дај произнесете се за собирот да видиме шо ќе прајме
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Еј, бомби понеделник и среда се термините, за кога сакате да прашаме да видиме дали е слободен ? За ова недела можи ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom