Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Додека немаше,немаше сега има премногу луѓе... :\
--- надополнето: Oct 16, 2011 1:15 AM ---
Мала утеха...да видиш дека не беше до тебе таа грешка што ја напраи :D

Гледај голманов на Работнички што напраи..:icon_mrgr:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pV7tRQNxAxs
Затоа што е од Ранотнички не за друго :pos:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.857
Јас веќе реков дека ми одговараат сите термини кои ги наведе Supervisor.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Епа нека закаже Supervisor за четврток и завршена работа. И онака повеќето што се за петок ќе можат да дојдат четврток, да не направиме од готово вересија. И на тие надвор од Скопје гледам четвртокот повеќе им одговара.

Кој многу се колеба на крај останува со куси ракави.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Има кафанче да седнеме вие ич не се секирајте :)
А 90% од тие што пишаа дека ќе дојдат - нема да дојдат, затоа не паничете дека има многу луѓе, пак ке бидеме 14 15 :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Има кафанче да седнеме вие ич не се секирајте :)
А 90% од тие што пишаа дека ќе дојдат - нема да дојдат, затоа не паничете дека има многу луѓе, пак ке бидеме 14 15 :)
Уште Супервизорот да се јави дека резервирал па да се смириме сите и да почнеме психички да се спремаме за следната борба на ТИТАНИТЕ :D.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Готово резервирано да ме частите пиво :D

БАЛОН ФОРЦА ЧЕТВРТОК 23:20 (СТАЛЕН ТЕРМИН)

Е сега уште еднаш да ве потсетам балонот треба да се постави во среда, не се 100% сигурни така ми рекоа, доколку поради Х причини не се постави пред нашиот термин да знаете дека овој четврток не може да се игра како што кажав вчера, меѓутоа јас ќе се чујам во вторник да ми потврдат за сигурно дали ќе го наместат пред нашиот термин.
А капарот можел да биде по 1500ден на двапати наместо по 1800ден значи поевтино ќе не фати.
Па да се надеваме дека во четврток ќе има балон и дека конечно ќе можеме да се пресметаме баш ко прави звезди на трева :icon_mrgr:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
АЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, РАДОСТ :vozbud:.

Прв пат употребувам вакво лудо смајли, не ми се смејте, може нема ни да играм четврток ама исто (слично де) ми е ќеиф ко женска да сум фатил :pos:.

ААААААААААААААААААААААААААААА, ТРЕВАААААААААААААА HERE I COMEEEEEEE :vozbud:.
 
В

Вори

Гостин
Готово резервирано да ме частите пиво :D

БАЛОН ФОРЦА ЧЕТВРТОК 23:20 (СТАЛЕН ТЕРМИН)

Е сега уште еднаш да ве потсетам балонот треба да се постави во среда, не се 100% сигурни така ми рекоа, доколку поради Х причини не се постави пред нашиот термин да знаете дека овој четврток не може да се игра како што кажав вчера, меѓутоа јас ќе се чујам во вторник да ми потврдат за сигурно дали ќе го наместат пред нашиот термин.
А капарот можел да биде по 1500ден на двапати наместо по 1800ден значи поевтино ќе не фати.
Па да се надеваме дека во четврток ќе има балон и дека конечно ќе можеме да се пресметаме баш ко прави звезди на трева :icon_mrgr:
Епа супер,за убаво нека е.Ако нема балон уште неделава,ќе изиграме уште една партија во Расадник,па после ќе се префрлиме таму.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Ајде па нека се угоде:). Уште еднаш да го потврдам моето учество. И ај ако може некој да ми објасни кој со кој се во екипа, како ке биде доколку дојдат повеке луѓе? До сега кога сте се собирале отприлика колку луѓе иделе, се познавате ли меѓу себе, има ли некои членови што отскокнуваат со својот квалитет...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ајде па нека се угоде:). Уште еднаш да го потврдам моето учество. И ај ако може некој да ми објасни кој со кој се во екипа, како ке биде доколку дојдат повеке луѓе? До сега кога сте се собирале отприлика колку луѓе иделе, се познавате ли меѓу себе, има ли некои членови што отскокнуваат со својот квалитет...
Досега бевме две екипи, ЦРВЕНИ и ПЛАВИ. Црвените засега водиме у победи ама плавиве играат се подобро :). Најмногу сме биле со по 2 замени во екипа а ако сме повеќе ќе мора можеби и за трета екипа да мислиме. Најчесто иделе по 12 до 14 луѓе.

Сите се познаваме меѓу себе, одлично се дружиме и сите сме добри, слаби играчи немаме :).

Најубаво или пиши се во листа или дојди да не гледаш па ќе ни го видиш квалитетот на игра :).
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
дефинитивно ке играм, ми се игра. (а како тоа да се пишам во листа). Има ли играчи што не се од Скопје, пошто јас не сум. (не дека има некаква врска али онака информативно):)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ај да почекаме со екипите барем до утре... Исто мислам дека ако сме повеќе од 16 луѓе (секоја екипа 6+2 замени) ќе биде добро да се направи трет тим пошто ќе стане каша попара со повеќе од 2 замени...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Сега малу зезнато,четвртокот да не не e готов балонот па да извисиме :S.Tреба тоа да видиме ако не да закажеме Расадник зш и после и таму нема да има место.
Пс.Ај за убаво терминот и ќе почнуваме со листите да ги правиме за евентуално четврток ако играме?? :)
--- надополнето: Oct 16, 2011 12:50 PM ---
дефинитивно ке играм, ми се игра. (а како тоа да се пишам во листа). Има ли играчи што не се од Скопје, пошто јас не сум. (не дека има некаква врска али онака информативно):)
Има како нема xD
 
В

Вори

Гостин
дефинитивно ке играм, ми се игра. (а како тоа да се пишам во листа). Има ли играчи што не се од Скопје, пошто јас не сум. (не дека има некаква врска али онака информативно):)
Друже немај гајле,нема врска што не си од Скопје.Деновиве ќе направиме листа и ќе се запишуваме.Односно тој што сака да игра ќе се пише во истата.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Па ај да ја почнуваме што чекаме барем една работа да се реши што викате??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom