Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
За мене како навивач на Марсеј , најубаво би било Лил да ја земе. А Покетино ако не успее да ја освои со ПСЖ, нека се утепа.
За мене како поранешен навивач на ПСЖ исто би сакал Лил да ја земе за инает на Лион и Марсеј.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Ајде вие ќе земете, не се секирај. ;)
Не навивам за нив веќе од кога ги зема арапот и ги направи пластика како Сити.
Предходно со Паулета, Жером Ротен, Викаш Дорасо, Марио Јепес, Мамаду Сако у млади дани :pos: беа многу повеќе клуб со душа иако завршуваа 10-15 место и дури еднаш ЛЕ заиграа како победници во купот :icon_mrgr:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не навивам за нив веќе од кога ги зема арапот и ги направи пластика како Сити.
Предходно со Паулета, Жером Ротен, Викаш Дорасо, Марио Јепес, Мамаду Сако у млади дани :pos: беа многу повеќе клуб со душа иако завршуваа 10-15 место и дури еднаш ЛЕ заиграа како победници во купот :icon_mrgr:
Летици ми беше еден од најомилените голмани. :love:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Летици ми беше еден од најомилените голмани. :love:
Tие години Марсеј имаше втора најдобра екипа покрај Лион.
Насри, Џибрил Сисе, вечниот Манданда, Карасо, Таиво, Зенден, Мамаду Нианг, Валбуена, Цана, Рибери ...
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Tие години Марсеј имаше втора најдобра екипа покрај Лион.
Насри, Џибрил Сисе, вечниот Манданда, Карасо, Таиво, Зенден, Мамаду Нианг, Валбуена, Цана, Рибери ...
Имаа добра екипа во тој период. Мене најинтересни играчи како појава на терен што играле во Марсеј ми се џуџето Баки Коне и Вилсон Орума. Овие сегашните газди го уништија Марсеј. Ама тоа е ќе помине и ќе дојдат подобри времиња. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Имаа добра екипа во тој период. Мене најинтересни играчи како појава на терен што играле во Марсеј ми се џуџето Баки Коне и Вилсон Орума. Овие сегашните газди го уништија Марсеј. Ама тоа е ќе помине и ќе дојдат подобри времиња. :)
Некој арап може и нив ќе ги купи ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
André Villas-Boas: "It's a decision that was not made by me. This is a player I said no to. I didn't know about it, I found out when I woke up and went to the OM site.

"I don't want money, I just want to leave."


Marseille's directors have accepted the resignation of André Villas-Boas.

Owner Frank McCourt must now agree.

(Source: RMC Sport)
Исправно, ако ништо друго зборуваш со менаџерот дека одреден играч мора да пристигне по било каков основ.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
Tие години Марсеј имаше втора најдобра екипа покрај Лион.
Насри, Џибрил Сисе, вечниот Манданда, Карасо, Таиво, Зенден, Мамаду Нианг, Валбуена, Цана, Рибери ...
Будјевин Зенден, каков луд играч беше тоа, како она Таз трчаше и ринеше по терен. Можда и му го утнав името ама така нешто беше, грееше братот. Паулета иначе ми беше еден од поомилените играчи порано, вријажа од играч, Педро Паулета!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Будјевин Зенден, каков луд играч беше тоа, како она Таз трчаше и ринеше по терен. Можда и му го утнав името ама така нешто беше, грееше братот. Паулета иначе ми беше еден од поомилените играчи порано, вријажа од играч, Педро Паулета!
20 минути веќе мислам кој би можел да биде овој Таз.
Ај разгледај овде да не си се збунил нешто или дај подетален опис кој е од каде е колкав е :
dsada.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
20 минути веќе мислам кој би можел да биде овој Таз.
Ај разгледај овде да не си се збунил нешто или дај подетален опис кој е од каде е колкав е :
Прегледај го приврзокот 282349
Хаха, ич не се сфативте :D

Сакаше да ти каже дека Зендин трчаше и беше луд како Таз, ликот од цртаните филмови

1612373492804.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom